ראש ממשלת בלגיה, אלכסנדר דה קרו, הציב אתמול (שלישי) דגל גאווה בבית ראש הממשלה, כתגובה לרצח מחריד של גבר הומו שאירע במדינה. "במדינה שלנו אין מקום לשנאה. האהבה מנצחת", כתב בפשטות דה קרו בטוויטר, לצד סרטון המציג את הדגל מונף בביתו.

גופתו של דיוויד פולפלייט, בן 42, נמצאה בשבת בבוקר בפארק שבעיר בוורן. חוקרי המשטרה האמינו כי הוא פותה לשם על ידי אדם שהכיר באפליקציית דייטינג. יום אחרי מציאת הגופה, הסגיר עצמו למשטרה נער בן 17 והוא נעצר והואשם ברצח. לאחר מכן, שני נערים נוספים, בני 16 ו-17, הסגירו עצמם גם כן, ובימים אלו המשטרה חוקרת את המניע של הנערים לפשע המתועב. 

אלכסנדר דה קרו, ראש ממשלת בלגיה (צילום: OLIVIER MATTHYS/Belga/AFP, GettyImages)
ראש ממשלת בלגיה, אלכסנדר דה קרו | צילום: OLIVIER MATTHYS/Belga/AFP, GettyImages

בשלב זה לא ברור אם המניע לרצח היה הומופובי, או שמא פולפלייט נפל קורבן מזדמן לשוד. אם במהלך החקירה יתגלה כי החשודים פעלו מתוך מניעים הומופובים, הם יעמדו למשפט כבגירים ולא כנערים, מה שיחמיר את העונש שיקבלו. 

בבלגיה כבר משווים את המקרה לרצח ההומופובי האחרון שאירע במדינה לפני תשע שנים, ב-2012, אז הקורבן, איסיין ג'רפי, נראה לאחרונה עוזב בר של גייז עם ארבעה גברים נוספים. שבועיים לאחר מכן, גופתו העירומה נמצאה זרוקה בשדה, אחרי שהוא הוכה למוות. שלושה מהתוקפים נידונו לבלות את שארית חייהם בכלא, בעוד הרביעי נשלח למאסר של 30 שנים. 

פוליטיקאים בלגים רבים התייחסו לאירוע המזעזע וראש הממשלה דה קרו אמר בעצמו כי הוא "נגעל" מהרצח. "מזועזע עמוקות בגלל ההומופוביה האכזרית בבוורן. זה פשוט נורא. אני שולח את תנחומיי הכנים למשפחתו ולחבריו של הקורבן", צייץ דה קרו בטוויטר. "הצדק חייב להיעשות. אבל תנו לי להבהיר דבר אחד: לא נקבל אלימות כזאת במדינה שלנו".