זוג חתנים גייז ביום חתונתם (צילום: martin purmensky, Istock)
עדיין אפשר יהיה להתחתן בקנדה | צילום: martin purmensky, Istock
הומואים ולסביות שהתחתנו בקנדה יכולים לנשום לרווחה: שר המשפטים, רוב ניקולסון, אמר לעיתון גלוב אנד מייל כי הממשלה באוטווה תדאג לשנות את הנוסח תקנות הנישואים, כך שלא יהיה ספק באשר להכרה בנישואים בני אותו מין.

 "שלא יהיה ספק, מבחינת הממשלה הפדרלית, הנישואים הללו תקפים, תהיה אזרחותו של האדם אשר תהיה", אמר.

רצו להתגרש בקדנה - וגילו כי לא היו נשואות

קנדה אישרה נישואים בין בני אותו המין ב-2004, ומהר מאד הפכה ליעד חם בקרב הומואים ולסביות, שהגיעו להתחתן בעיר, שביקשו לקשור את הקשר שם – משום שהדבר אסור במדינה ממנה הגיעו, ביניהם גם ישראלים רבים.

הפולמוס התעורר לאחר ששתי נשים שנישאו בקנדה ב 2005 ביקשו להתגרש בה. בפרקליטות הקנדית טענו כי נישואים אלו בכל מקרה לא היו תקפים, כיוון שבמדינת מוצאן אין הכרה בנישואים בין בני אותו מין. שתי הנשים שהגיעו מאנגליה ומארה"ב בעצם לא היו נשואות בכל אותן השנים.

הדבר הרעיש את הקהילה הגאה בעולם במהלך סוף השבוע. לפי הנתונים כ-5,000 בני זוג מאותו המין הייתה סיבה לדאגה. בין המוחים היו גם ראש ממשלת קנדה לשעבר, פאול מרטין, והעיתונאי הידוע דן סבאג', שיזם את הפרויקט IT GETS BETTER.

אחרי שני פרקים: הסדרה "Work It" יורדת מהמסך

נראה שיש כזה דבר "פרסום רע": אחרי המחאה של ארגוני הלהט"ב נגד הסיטקום "Work It", הוושינגטון פוסט מדווח כי רשת אי.בי.סי החליטה להוריד את הסדרה מהמסכים, לאחר שבפרק השני צפו פחות מחמישה מיליון בני אדם. ציבור האמריקני פשוט הצביע בשלט.

בארגון GLAAD (הברית ההומו-לסבית נגד השמצה) בירכו על הורדת הסדרה, שלטענתם מעניקה לגיטימציה ללעוג לטרנסג'נדרים. עם זאת, הם מביעים אכזבה כי הסיבה להורדתה של הסדרה היא אחוזי צפייה נמוכים. בשבוע שעבר אמר נשיא אי.בי.סי, פול לי, כי הוא אינו מבין את הביקורת נגד הסדרה.

הטריילר לסדרה המדוברת

"אפשר להבין למה הסדרה לא קיבלה רייטינג, ההומור שלה מיושן", אמר הנדרסון גראדיק, מנהל בכיר לתוכניות ותקשורת ב-GLAAD. "למרות שזאת הסיבה, הצלחנו להעלות על סדר היום את האפליה והיחס המזלזל ממנו סובלים טרנסג'נדרים באופן יומיומי".

בקרוב: ניו יורק תחנוך את המלון הגאה הראשון בתחומה

ניו יורק, העיר שבה קמה תנועת המחאה הגאה תפתח בקרוב את המלון הגאה הראשון בתחומה. המלון החדש, שייקרא Out NYC, יהיה בצביון להט"בי אך סטרייט פרנדלי, ויכלול חדרים במחיר של החל מ-229 דולר ללילה.

עם זאת, תהיה אפשרות לחדרים של 99 דולר ללילה, אם תחליטו לחלוק את החדר עם עוד שני אורחים.

אורחים שיחליטו לישון בחדרים המשותפים עדיין ייהנו ממיטה אישית, וילונות פרטיות, מכשיר טלוויזיה אישי ותאי אחסון לחפצים אישיים.

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

>> חמישים הגאים והגאות של 2011

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה