עליית מדרגה נוספת בהומופוביה בפדרציה הרוסית: אחרי שמחוז ארכנגלסק שבצפון-מערב רוסיה העביר חוק האוסר על פעילות ה"מעודדת" הומוסקסואליות, מנסים חברי המועצה המחוקקת של סנט פטרסבורג להעביר חוק לפיו יוטל קנס על להט"בים מחוץ לארון.

אין תמונה
מתוך אחת ההפגנות בשנים האחרונות בסנט פטרסבורג נגד הומופוביה

העיתון הרוסי בשפה האנגלית מוסקו טיימס מדווח כי בדברי ההסבר להצעת החוק ישנה הקבלה בין פעילות לזכויות להט"ב לבין עידוד פדופיליה.

פעילי זכויות להט"ב בסנט פטרסבורג, העיר השנייה בגודלה ברוסיה, גינו בתוקף את הצעת החוק, ואמרו כי מטרתה להחזיר את רוסיה את חשכת ימי הביניים. לעומתם, פוליטיקאים נוצרים מימין תקפו את הצעת החוק, בטענה כי אינה נוקשה מספיק.

על פי הצעת החוק, אנשים פרטיים שיחשפו את הציבור הרחב להומוסקסואליות או טרנסג'נדריות ייקנסו ב-3,000 עד 5,000 רובל (כ-360 עד 600 שקל). הצעת החוק קובעת גם כי על ארגונים ש"יעודדו" מעשי סדום, לסביוּת, ביסקסואליות וטרנסג'נדריות יוטל קנס של עד 50 אלף רובל (כ-6,000 שקל). על פי ההצעה, ככל שייחשפו יותר קטינים לנושא, כך יעלה גם גובה הקנס.

"מרפא הומואים" דורש מפעיל זכויות הלהט"ב: שלם את החשבון

אין תמונה
תובע "מטופל" שלו. מרקוס בקמן ואשתו מישל

מרכוס בקמן, העוסק ב"טיפולי המרה", זועם על פעיל זכויות הלהט"ב, ג'ון בקר, אשר קבע אצלו תור ל"ריפוי", כדי לחשוף את פעילותו למטרת קמפיין זכויות להט"ב. אלא שבקמן, בעלה של הסנאטורית מישל בקמן, המתמודדת לנשיאות בפריימריס של המפלגה הרפובליקנית,  זועם לא רק על ההונאה, כהגדרתו. הוא כועס כי בקר לא שילם את החשבון.

הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי בקמן דורש מבקר, פעיל ארגון "האמת מנצחת", לשלם לו 150 דולר עבור שתי פגישות, אליהן לא הגיע. בקמן הודיע כי אם בקר לא ישלם את החשבון, הוא ינקוט בהליכים משפטיים.

טיפולי המרה, המקבלים עידוד רב בעולם הנוצרי, נחשבים לבלתי אתיים, על פי קביעות חד-משמעיות של ארגוני הפסיכולוגים האמריקאי והאוסטרלי וכן של ארגונים בינלאומיים נוספים. מעטות הן העדויות על "הצלחות" של טיפולים מעין אלה. נהפוך הוא, מרבית העדויות מצביעות שגם המעטים שכביכול "הומרו", חוזרים לגלות נטיות הומוסקסואליות. לעומת זאת, מרבית העדויות מצביעות על נזקים נפשיים ולעתים גם פיזיים בלתי-הפיכים ל"מטופלים".

עו"ד מקמרון העוסקת בהגנה על הומואים: קיבלתי איומים על חי

פעילת זכויות הלהט"ב בקמרון, אליס נקום, טוענת כי קיבלה איומים על חייה, על רקע ניסיונו של משרד המשפטים בבירה יאונדה להביא לשלילת תעודת עורכת הדין שלה. נקום, העוסקת בהגנה משפטית על נאשמים בהומוסקסואליות, אמרה לגרדיאן הבריטי במהלך ביקור בלונדון כי מאז היוזמה לשלול ממנה את התואר, היא מקבלת איומים בלתי פוסקים על חייה בטלפון, במכתבים ובדואר האלקטרוני.

אין תמונה
קיבלה איומים על חייה: אליס נקום

"המצב נהיה יותר ויותר גרוע", אמרה נקום. "זכויות אדם הם חלק החוקה בקמרון, ובכל מקרה, החוק קובע שצריך לתפוס אדם מקיים יחסי מין בפועל כדי להכניסו לכלא. אבל הם פשוט מאשימים אנשים בהומוסקסואליות – וישר מכניסים אותם לכלא.

טקס רשמי בקונגרס האמריקאי לזכרו של פעיל זכויות הלהט"ב פרנק קאמני 

פעיל זכויות הלהט"ב פרנק קאמני, שהלך לעולמו לפני כחודש, זכה לכבוד מיוחד בקונגרס האמריקאי, באותו חדר שבו פעל הקונגרס נגד קהילת הלהט"ב ב-1968. סוכנות הידיעות אי.פי מדווחת כי בטקס לזכרו שיבחו את קאמני, שהוביל את הפגנות הלהט"ב הגדולות מחוץ לבית הלבן החל משנת 1965. את טקס הזכרון הוביל ג'ון ברי, ההומו מחוץ לארון הנושא בתפקיד הבכיר ביותר בממשל האמריקאי, מנכ"ל המשרד לשירותים אזרחיים.

אין תמונה
זכה לכבוד בקונגרס. פראנק קאמני

הממשל האמריקאי פיטר את קאמני מתפקיד אסטרונום ממשלתי בשנת 1957, בשל נטייתו המינית. קאמני היה האזרח הראשון בארצות הברית שעתר לבית המשפט העליון בשנת 1961, כדי לטעות לאפליה על רקע נטייתו המינית. "פרנק שבר את קשר השתיקה", אמר ברי. "הוא ידע כי הוא נולד שווה זכויות לכל אדם בעולם. איבדנו בחודש שעבר לוחם גדול למען האמת".

אוסטרליה: ביקורת על רה"מ בשל אי תמיכתה בנישואים גאים

אין תמונה
מתנגדת לנישואים חד מיניים. ג'וליה גילארד, ר"מ אוסטרליה

ראש ממשלת אוסטרליה, ג'וליה גילארד, זכתה לביקורת נוקבת במפלגת השמאל בראשותה, הלייבור, לאחר שאיפשרה חופש הצבעה בנושא נישואים בין בני אותו מין. גילארד דחתה את האפשרות שתוגש הצעת חוק ממשלתית לשינוי תקנות הנישואים ביבשת, אך הודיעה כי תאפשר חופש הצבעה אם תוגש הצעה פרטית בפרלמנט בבירה קנברה.

כעת, טוענים במפלגתה, הצעת חוק שכזאת נועדה לכישלון. הקורייר מייל האוסטרלי מדווח כי ועידת המפלגה שתתכנס בקרוב צפויה להיות סוערת במיוחד.

תקנות הנישואים באוסטרליה אוסרות על נישואים בין בני אותו מין. עם זאת, ביבשת ישנה הכרה רשמית בזוגות ידועים בציבור. כמו כן, איחוד אזרחי מתאפשר באופן רשמי בטריטוריית הבירה האוסטרלית, באי טסמניה ובמדינות ויקטוריה וניו סאות' ויילס.

>> ריקי מרטין הגיש בקשה להינשא בספרד

>> 150 אלף איש במצעד הגאווה בבואנוס איירס

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?