>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מסופק. הנשיא אובמה (צילום: רויטרס)
ממשיך את תמיכתו בקהילה הגאה. ברק אובמה | צילום: רויטרס
לראשונה בתולדות האומה האמריקנית, קיבל זוג הומואים איגרת ברכה מהנשיא לרגל חתונתו. ברק אובמה, שעד כה נמנע במסגרת תפקידו להביע תמיכה גלויה בנישואים בין בני אותו מין ואמר כי "מוטב להשאיר לכל מדינה להחליט בנושא", שלח למאט כץ וארון לפרנץ איגרת ברכה לרגל חתונתם.

"ברכותיי לרגל המאורע המיוחד שלכם", כתב אובמה. "מישל ואני מקווים כי הוא מבורך באהבה, צחוק ושמחה. האיחוד ביניכם מסמל התחלה של שותפות לכל החיים, בעודכם חולקים יחד את האושר שבחיים. אני מאחל לכם מזל טוב, בעודכם יוצאים יחד למסע, ומקווה שהחיבור ביניכם יילך ויתחזק עם כל שנה חולפת".

הדבר היחיד שלא ברור עדיין לבני הזוג הוא מדוע בכלל אובמה שלח את האיגרת. השניים נישאו לפני כמעט חמישה חודשים. אבל לא נראה שהשניים מתלוננים לקבל את ברכתו ההיסטורית של כבוד הנשיא.

מכתב אובמה לזוג גייז (צילום: צילום מסך אתר dailymail)
"מישל ואני מקווים כיה וא מבורך באהבה, צחוק ושמחה". המכתב ששלח אובמה לזוג | צילום: צילום מסך אתר dailymail

חשד: כנסייה בסקוטלנד זייפה חתימות נגד נישואים גאים

נראה שכאשר מדובר במסע צלב נוצרי נגד הומואים, כל האמצעים כשרים – ומותר גם לרמות. כך לפחות עשתה כנסייה סקוטית, שהחתימה עצומה נגד נישואים בין בני אותו מין, כאשר הממשלה האוטונומית באדינבורו העלתה את הנושא על סדר היום.

כעת עולה כי האתר שהקימה הכנסייה, המתפאר ביותר מ-9,000 חתימות, כולל שמות של אנשים שמעולם לא חתמו עליה. עשרות תושבים סקוטים התלוננו לנציבות הבריטית למידע ולהסברה, ואמרו כי מעולם לא חתמו על העצומה.

מפעילי האתר דוחים את הטענות, ואומרים כי כל החתימות בעצומה כשרות, ומעידות על התנגדותם של החותמים ל"פגיעה בערכים המקודשים לנצרות".

הוכפל מספר חברות הביטוח המכסות טיפולים לטרנסג'נדרים בארה"ב

מספר חברות הביטוח האמריקניות המעניקות כיסוי לטיפולים לשינוי מין הוכפל בשנה האחרונה – כך עולה מדוח שחיבר ה-Human Rights Campaign, הארגון הגדול ביותר בארצות הברית למען זכויול להט"ב. על פי הדוח, 207 מתוך 636 חברות הביטוח הגדולות, כוללות כיסוי עבור טיפולים לשינוי מין וטיפולים נוספים לרווחתה של האוכלוסייה הטרנסג'נדרית.

בשנה האחרונה פעל הארגון מול חברות הביטוח, כדי להציג בפניהם את הצרכים המיוחדים של הטרנסג'נדרים ובעיקר את עלותו היקרה של ניתוח לשינוי מין.

ראש העיר ביקר בחנות סקס להומואים – ונאלץ לצאת מהארון

אין תמונה
נאלץ לצאת מהארון. גרג דיוויס
חקירה פלילית נגד גרג דייויס, ראש עיריית סאות'הייבן, העיר הרביעית בגודלה במדינת מיסיסיפי, אילצה אותו לצאת מהארון. הרשויות האמריקניות פתחו נגד דיוויס חקירה בגין שימוש לא נאות בסכום של 170 אלף דולר מכספי הציבור. במהלך סקירה של החשבוניות השונות שבמשרדו, התברר כי דיוויס ביצע רכישה של 67 דולר בחנות סקס להומואים בטורונטו, קנדה.

דיוויס, שהפסיד בשנת 2008 במירוץ לקונגרס לאחר שהקמפיין שלו יצא נגד נישואים בין בני אותו מין והגנה על "ערכי המשפחה", נשוי לאישה ומגדל יחד איתה שלוש בנות. "בשלב זה בקריירה שלי, בה ניסיתי לשמור על הפרדה בין החיים האישיים לציבוריים, ברור כי לא אוכל להמשיך בכך", כתב דיוויס בהודעה מטענו.

עוד כתב דיוויס: "בעוד לדעתי ביצעתי את תפקידי כראש העיר באופן שמרני ואני עדיין ממשיך להיות שמרן, אני חושב כי חשוב שאחשוף את המאבקים הפנימיים המתחוללים בתוכי, כאשר בשנים האחרונות הגעתי להבנה כי אני הומו. ההתנצלות היחידה שאני מביע היא בפני תומכיי, אם הם כועסים על העובדה שלא הייתי מספיק כן איתם".

וירג'יניה: מותר להפלות זוגות בני אותו מין שרוצים לאמץ

המועצה לשירותים חברתיים במדינת וירג'יניה החליטה לאפשר לסוכנויות אימוץ במדינה לסרב למסור לילדים אימוץ או לאומנה לזוגות בני אותו מין. בכך נסתם הגולל על טיוטת החוק שהגיש המושל לשעבר, טים קיין, לאסור על אפליה בכל הקשור לאימוץ ואומנה, על בסיס נטייה מינית, דת, גיל, מגדר, מוגבלות, השקפה פוליטית או מצב משפחתי.

בשנת 2010, כאשר נכנסו לתפקידו המושל החדש, בוב מקדונל ופרקליט המדינה השנוי במחלוקת, קן קוצ'ינלי, הביעו השניים את התנגדותם לטיוטת החוק.

ב-Human Rights Campaign, הארגון הגדול ביותר בארצות הברית למען זכויות להט"ב, ביקרו בתוקף את ההחלטה. "כמה פעמים אתם יכולים לתת ל-1,300 הילדים בווירג'יניה שנמצאים במסגרות שירותי הרווחה להמתין לבית אוהב ודואג?", שאל נשיא הארגון, ג'ו סולמוניז. "המועצה מעדיפה את טובת האפליה על טובת הילדים".

הלך לעולמו הסופר והעיתונאי כריסטופר היטצ'נס, מתומכיה הגדולים של הקהילה

אין תמונה
מתמוכיה הבולטים של הקהילה הלהט"בית. כריסטופר היטצ'נס
הסופר והעיתונאי האתאיסט כריסטופר היטצ'נס, מהתומכים הגדולים של קהילת הלהט"ב בארצות הברית, הלך לעולמי. היטצ'נס, בן 62 במותו, מת בבית חולים בטקסס, אחרי שסבל מדלקת ראות בה לקה כתוצאה מסרטן הוושט.

בזכרונותיו כתב היטצ'נס כי בשנות ה-60', במהלך לימודיו באוניבסיטת אוקספורד בבריטניה, היו לו מספר התנסויות מיניות עם גברים, שחלקם נהיו מאוחר יותר שרים בממשלתה ההומופובית של מרגרט תאצ'ר.

>> דגל הגאווה אאוט - הנקודה הוורודה אין

>> צפו: כך נראית משפחה לסבית

>> למבזקים קצרים נוספים מהעולם

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה