אין תמונה
סוף להומופוביה ברוסיה?

ניצחון זמני לקהילת הלהט"ב ברוסיה: ההצבעה על הצעת החוק שתאסור על יציאה מהארון בסנט פטרסבורג לא התקיימה במועד המתוכנן – יום רביעי האחרון. במועצה המחוקקת של העיר השנייה בגודלה ברוסיה, המהווה מעוז ארגוני הלהט"ב הרוסיים, החליטו לדחות את ההצבעה עד לאחר הבחירות למועצה שיתקיימו החודש.

"המאבק רחוק מלהסתיים"

"זהו ניצחון ראשון בקרב, אך המאבק רחוק מלהסתיים", אומרים במטה המאבק בסנט פטרסבורג, וקוראים לציבור להמשיך ולחתום על העצומה באתר All Out, כמו גם להצטרף לדף הפייסבוק של המאבק בהומופוביה ברוסיה.

את החוק מובילה מפלגת רוסיה מאוחדת – מפלגתו של מי שככל הנראה ייבחר לתפקיד נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. אולם, המפלגה החלה להיחשף לביקורת גם בקרב חוגים אחרים בציבור הרוסי, הטוענים כי המפלגה מנסה להעביר חוקים הומופוביים על מנת לחזר אחר קולותיהם של הנוצרים והשמרנים. אחרים הביעו חשש כי גל החקיקה ההומופובי יהיה יריית הפתיחה בעיגון אפליה בחוק כלפי כל מיעוט ברוסיה – מה שיוביל למשטר טוטאליטרי.

בנוסף, בתוכנית בידור של רשת NTV הפופולרית, ששידוריה נקלטים גם בישראל, הציגו בשבוע שעבר סאטירה חריפה, ששמה ללעג את הצעת החוק לאיסור יציאה מהארון.

לדבריהם של חברים במועצה המחוקקת של סנט פטרסבורג, הם לא ציפו להתנגדות גדולה כל כך להצעת החוק, הן בתוך רוסיה והן מחוצה לה. על כן, החליטו לדחות את ההצבעה.

למי שמבין רוסית: סאטירה ברשת NTV ששמה ללעג את הצעת החוק על איסור יציאה מהארון

הניגרים לוקחים את ההומופוביה הרוסית צעד אחד קדימה

בעוד הקהילה הגאה ברוסיה נושמת לרווחה, לפחות לעת עתה, נראה כי באפריקה המצב הולך ומחמיר. בניגריה מקודמת הצעת חוק דומה לזו שברוסיה, שתאסור על יציאה מהארון. אלא שבניגוד לקנס כספי, בניגריה צפוי מי שייצא מהארון למאסר ממושך.

על פי הצעת החוק, כל מי שייתפס מפעיל או מבלה בפאב להומואים, מקים או פועל עבור ארגון להט"בי או מצהיר בפומבי על היותו הומו – ייכלא לתקופה של עד 14 שנים.

ביום שני הקרוב ייצאו פעילי להט"ב לניו יורק, על מנת לדבר באו"ם ולבקש את עזרת העולם נגד הצעת החוק. "אנחנו לא בלתי חוקיים", הם צפויים לומר.

כמו בכל המאבקים העולמיים, גם כאן הכינו בארגון All Out עצומה נגד הצעת החוק, וקוראים לציבור שוחר החופש וזכויות אדם בכל העולם להיכנס ולחתום.

>> החלטת לצאת מהארון? שלם קנס

>> מבזקים קצרים מהעולם

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?