פולין: קפטן נבחרת שוודיה בכדוריד נאלץ לוותר על סרט הזרוע שלו, כיוון שהיה בצבעי הקשת. ההתאחדות האירופאית לכדוריד העבירה תקנה שקובעת שקפטנים של נבחרות יורשו ללבוש סרטי זרוע אך ורק בצבעי הלאום אותו הם מייצגים. טוביאס קרלסון, קפטן הנבחרת השוודית, הבטיח שיענוד סרט בצבעי דגל הגאווה כמחאה שקטה כנגד מדיניות החקיקה ההומופובית בפולין, שמארחת בימים אלה את אליפות אירופה לגברים. "אני חייב לומר שאני מופתע. אמרו לנו שזה בסדר לענוד את הסרט", אמר קרלסון, שכינה את הצעד "מביש".

טוביאס קרלסון
טוביאס קרלסון והסרט השערורייתי

איטליה: עשרות אלפים יצאו להפגין בכמאה ערים ברחבי המדינה בקריאה לממשלה לעגן בחוק נישואים אזרחיים ונישואים גאים. המפגינים הניפו שלטים שקראו "תתעוררי, איטליה! זה הזמן להיות מתורבתת", כמשחק על המילה Civil, שפירושה בן תרבות וגם אזרח. "אנשים באיטליה חושבים שיש מי שמגיעות לו זכויות, ויש מי שלא", אמרה ליליאנה ריצו, חברה בארגון ההורים הגאים האיטלקי, שהפגינה מול הפנתאון ברומא. "אנחנו לא רוצים לקחת שום דבר ממשפחות מסורתיות, אבל גם לנו יש משפחות, גם לנו יש ילדים ומגיע לילדים שלנו שיכירו בשני ההורים שלהם".  איטליה היא מהמדינות האחרונות באירופה שאינה עורכת נישואים חד מיניים ואינה מכירה בנישואים גאים שהתרחשו במדינות אחרות.

גרמניה: שלוש טרנסג'נדריות נסקלו על ידי כנופיית נערים בעיר דורטמונד, במערב המדינה. לפי הדו"ח של המשטרה המקומית, התוקפים קראו קריאות גנאי לעבר הנשים, ואמרו שמגיע ל"יצורים כמותן" למות בסקילה. כשענו להם, התוקפים החלו להשליך לעברן אבנים. המשטרה עצרה שני נערים ממוצא צפון אפריקאי בחשד שביצעו את המעשה, שכונה על ידי אחת הנתקפות "ברברי" בראיון לטלוויזיה הגרמנית. בדורטמונד מתגוררת אוכלוסיית מהגרים רבה, ושיעור האבטלה בה הוא מהגבוהים בגרמניה. התנאים האלה גרמו בעבר ללא מכט חיכוכים בין אוכלוסיות ממוצאים שונים.

אין תמונה
יסמין, אחת הנשים שהותקפו

אנגליה: ביסי אלימי הוא אחד הפעילים המוכרים ביותר בקהילה הלה"טבית הבריטית, ומרבה לעסוק בקידום של להט"בים ממוצא אפריקאי. הוא עצמו יליד ניגריה, והיה הניגרי הראשון שיצא מהארון בשידור חי בטלוויזיה המקומית, צעד שהפך אותו לגיבור תרבות מחד, ולמושא לעג ומנודה מאידך. בשבוע שעבר, לראשונה מאז עבר לאנגליה, אמו באה לבקר אותו, זכתה להכיר את בן זוגו והרוויחה גם סיור אתרים ברחבי לונדון. הלב מתרחב: