>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
הומופוביה בחסות פוטין. איוון אוקלוביסטין
המדיניות ההומופובית של רוסיה ממשיכה לחזק את ההומופובים במדינה, ומייצרת עבורם קרקע נוחה ופוריה להתבטאויות שהולכות ומחריפות. השחקן איוון אוקלוביסטין, אחד מאנשי התקשורת הראוותניים ביותר של רוסיה, השתמש בהשמצות הומופוביות כשנאם מול קהל של אוהדים במהלך אירוע רוחני בנובוסיבירסק.

אוקלוביסטין, כוכב הסיטקום הרוסי הפופולרי המבוסס על הסדרה scrubs,  אמר כי ההומואים בארצו צריכים להישרף חיים בתנורים מכיוון שהם מהווים סכנה לילדיו, וזכה לתשואות מצד הקהל.

קיבל איומים על חייו

"אני רוצה לשים את כולם חיים בתנור. זו סכנת חיים לילדים שלי", ציטט אתר החדשות ריה נובוסטי את דבריו. בהמשך, אמר אוקלוביסטין כי ההומוסקסואלים מהווים סכנה לששת ילדיו, וכי יש לבטל את זכותם להצביע. הערותיו זכו למחיאות כפיים מפתיעות.

אוקלוביסטין בן ה-47, שימש בעבר ככומר אורתודוקסי נוצרי עד שכהונתו הופסקה בשנת 2010. הוא גם ניסה להציע את עצמו במירוץ לנשיאות בשנת 2011. בהתבטאויות קודמות שלו, התחייב אוקלוביסטין להשתמש בהכנסות מספרו הקרוב כדי לקנות נשק למשטר הנצור בסוריה.

אתר Buzzfeed  מדווח כי לאחר שאתרי החדשות דיווחו על התבטאויותיו, צייץ אוקלוביסטין בחשבון הטוויטר שלו כי הוא קיבל איומים על חייו מ"מבצעי מעשי הסדום".

בשבוע שעבר מגיש הטלוויזיה הבולט דמיטרי קיסליוב, מונה על ידי הקרמלין לעמוד בראש סוכנות הידיעות שאמורה להחליף את ריה נובוסטי. גם לקיסליוב עבר של התבטאויות הומופוביות, בהן קרא לשרוף או לקבור את לבם של הומואים שנהרגו בתאונות דרכים.