נער ונערה, שניהם בני 15, נעצרו בחשד לרצח בריאנה ג'יי, נערה טרנסג'נדרית מוורינגטון, בריטניה. גופתה של ג'יי נמצאה בשבת האחרונה (11.2) בשעות אחה"צ על ידי תושבים שטיילו בפארק ליניאר קולצ'ת' שבסמוך מחוז צ'שייר. 

לכוחות הביטחון שהגיעו לזירה לא נותר אלא לקבוע את מותה במקום, לאחר שסבלה מפצעי דקירה מרובים בכל חלקי גופה. בשלב זה המקרה לא נחקר כפשע שנאה, זאת משום שהמשטרה המקומית מנסה לקבוע מה היה המניע של הצעירים ולאתר את כלי הרצח. 

"אין ראיות המצביעות כי נסיבות מותה קשורות לשנאה", אמר ראש אגף החקירות בצ'שייר, מייק אוונס, שהדגיש כי זו הייתה "מתקפה ממוקדת נגד בריאנה", במטרה להרגיע את הקהילה הגאה המקומית המודאגת. "זו מתקפה איומה באמת על ילדה בת 16, שאיבדה את חייה הקצרים מאוד". 

בריאנה גהי (צילום: twitter)
בריאנה גהי | צילום: twitter

"בריאנה הייתה דמות גדולה מהחיים שהשאירה רושם על מי שפגש אותה. היא הייתה יפה, שנונה ומצחיקה, חזקה, חסרת פחד ומיוחדת במינה", מסרה משפחתה האבלה של הנערה. "אובדן חייה הצעירים הותיר חור עצום במשפחה, ואנחנו יודעים שגם המורים והחברים שהיו מעורבים בחייה ירגישו אותו הדבר". 

אנשים רבים הגיעו לחלוק כבוד אחרון לג'יי והניחו זרי פרחים בכניסה לאזור המגודר שבו גופתה נמצאה, לצד מכתבים בחלקם נכתב "עופי רחוק, מלאך". "היא הייתה ילדה מקסימה", אמר ל"ליברפול אקו" מאמן ההתעמלות של ג'יי, שהחזיקה חשבון טיקטוק עם כמה עשרות אלפי עוקבים בו נהגה לפרסם סרטוני ריקוד, אחד מהם שעות ספורות לפני שמצאה את מותה. מאז הרצח חשבונה הוסר מהרשת החברתית, אך במקומו מספר עמודים חדשים הקוראים "צדק עבור בריאנה" ומכילים סרטונים שלה. 

@haerinsstar she was sweet girl that meant no harm. #awareness #transphobiaisnotokay #briannaghey #stop #DanceWithTurboTax #ReadySetLift #fypシ #explore ♬ original sound - roux

תושבים שגרים קרוב לפארק בו נמצאה גופתה של ג'יי סיפרו על הרגע בו הופיעו שוטרים חמושים וצוותי חיפוש כלבים לאזור. "בדיוק יצאתי מהמכונית בדרך הביתה מהעבודה ואז ראיתי אמבולנס אווירי נוחת בשטח", סיפר אחד התושבים. "הם התחילו לפנות אנשים מהשדה עם שוטרים חמושים ואפשר היה לראות מחפשים עם כלבי גישוש במשך יומיים". 

@sweetlikecandeyy Got excluded from skool xx #fyp ♬ original sound - char