גילברט איגנטיוס, תושב אינדונזיה, עבר לקטאר בשנת 2016 והחל לעבוד בתור דייל אוויר בחברת התעופה "קטאר איירווייז". הוא אהב את העבודה ועשה אותה נאמנה במשך שבע שנים, אבל בחודש מאי האחרון, בזמן שחגג את יום הולדתו ה-32 בבר בית המלון בו שהה, היתקלות מוזרה ומשפילה במיוחד עם כוחות משטרה הובילה אותו לאבד את עבודתו ולהיות מגורש מהמדינה. 

איגנטיוס הדייל, גבר הומו, נזכר בראיונות שונים איך קצין ביטחון ניגש אליו ואל חברו במהלך חגיגות יום הולדתו ואמר שקצין במחלקת החקירות הפליליות מעוניין לשוחח איתם. חברו והוא נלקחו אז לחדר ביטחון צדדי במלון, ושם אחד השוטרים לקח בידו מגבון לח והעביר אותו על פניהם, מבלי לבקש את רשותם. "הם גילו שעל הפנים שלי ושל חבר שלי היה מייקאפ כהה", נזכר הדייל לשעבר. 

השוטרים דרשו אז את הטלפונים ותעודות הזהות של השניים, אך איגנטיוס סירב ודרש לשוחח עם אדם מטעם שגרירות אינדונזיה. השוטרים דרשו שיצייתו, אך כשסירבו בשנית הם נלקחו לתחנת המשטרה ונחקרו שעות ארוכות. איגנטיוס תיאר את החקירה כאירוע משפיל במיוחד, במהלכו החוקרים טענו כי השניים עובדי מין ושאלו "כמה אתה מרוויח כל לילה? כמה תרוויח אם תזיין אותו, וכמה תרוויח אם הוא יזיין אותך?". 

הדייל לשעבר וחברו הואשמו במתן שירותי זנות - פשע שעונשו בקטאר עומד על עד 10 שנות מאסר - כאשר הראיות שאספו היו המייקאפ ותיק וחגורה של המותג "הרמס". בהמשך "מצאו" החוקרים ראיות נוספות, ביניהן תמונה של איגנטיוס ללא חולצה ממצעד הגאווה בבנגקוק. עוד סיפר הדייל כי החוקרים טענו בפניו כי אין לו שום זכויות בקטאר, ולאחר שהכחיש כי הוא עוסק במתן שירותי מין הוא קיבל סטירה מאחד החוקרים. 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Gilbert Ignatius‎‏ (@‏‎gilbertignatius_‎‏)‎‏

לאחר החקירה צולמו השניים, נלקחו מהם טביעות אצבעות והם נאלצו לחתום על מסמך שלא יכלו לקרוא, משום שהיה כתוב בערבית. למחרת, המעסיק של איגנטיוס, "קטאר איירווייז", חברה שנמצאת בבעלות ממשלתית, החרים את דרכונו והודיע לו כי הוא פוטר מעבודתו. אחרי מספר שבועות של חוסר ודאות, איגנטיוס וחברו הוסעו על ידי נציג מטעם חברת התעופה לגבול עם ערב הסעודית, שם הדרכונים שלהם נמסרו לידי המשטרה והודיעו להם כי שניהם מגורשים מהמדינה. 

החוויה הקשה אמנם הותירה בו לא מעט צלקות נפשיות, אבל איגנטיוס לא היה מוכן לוותר על עבודת החלומות שלו, וכיום הוא עובד בחברת התעופה האוסטרלית "ג'טסטאר איירווייז". שם אגב, לאף אחד לא מפריע שהוא מורח עם מייקאפ על הפנים. 

קטאר, שאירחה את משחקי גביע העולם ב-2022, היא אחד המקומות העוינים ביותר בעולם ללהט"ב. על פי חוקי השריעה במדינה, הומוסקסואליות נמצאת מחוץ לחוק ויחסי מין חד-מיניים הם פשע עליו ניתן עונש מאסר כבד או עונש מוות.