חבר בית הנבחרים של מדינת פלורידה בארצות הברית, הרפובליקני ריאן צ'מברליין, הגיש בשבוע שעבר הצעת חוק חדשה, אשר נחשבת כעת להרחבה של חוק Don't Say Gay ("אל תגידו הומו"), שאושר בשנה שעברה ואסר על הדרכות וקידום תוכן להט"בי בגנים ובבתי ספר. 

מטרת החוק החדש, בין היתר, היא לאסור הכשרות והדרכות בנושאים להט"ביים במקומות העבודה, זאת לצד איסור על מתן אפשרות לעובדים לבחור לשון פניי מועדף. בנוסף, ההצעה החדשה תאסור ענישה או הטלת סנקציות על עובדים אשר יפעלו על בסיס" אמונות דתיות או ביולוגיות עמוקות", כך על פי נוסח החוק. 

הצעת החוק החדשה אף מבהירה מהי עמדת מדינת פלורידה בנוגע למינו של אדם וקובעת כי מדובר ב"תכונה ביולוגית בלתי ניתנת לשינוי". כלומר, החוק יראה בייחוס לשון פנייה שאינו תואם את מינו הביולוגי של אדם בתור "שקר". אם תאושר ההצעה, היא אף תאסור תקצוב עמותות וארגונים להט"ביים אשר עובדיהם עוברים הכשרות הנוגעות לזהות מגדרית, או מספקים הכשרות שכאלה למקומות עבודה. 

עמותת הלהט"ב "שוויון פלורידה" כינתה את ההצעה "הסלמה מדאיגה של הימין הקיצוני", והבהירה כי מטרתה היא לפגוע בקהילה הטרנסג'נדרית והא-בינארית. "הצעת החוק תאפשר שליטה ממשלתית חסרת תקדים על עבודתם של עמותות שפסל שלטונו של רון דה-סנטיס (מושל פלורידה), והיא חורגת הרבה מעבר לרגולציה הקיימת במטרה לפגוע בזכויותיהם של עובדי ממשלה טרנסג'נדרים". 

הצעת החוק המקורית, שאושרה במרץ 2022, אסרה על מורים בגנים ובתי ספר יסודיים לדון בנושאים הקשורים לנטייה מינית או זהות מגדרית, והיא הורחבה בהמשך גם לבתי ספר תיכוניים. הצעת החוק וההרחבה שלה לאחר מכן זכו לביקורת חריפה על הניסוח המעורפל של ההצעה, שעלול להתפרש גם בתור איסור על נראות להט"בית במחזות בית ספר, לדוגמה. 

אם הצעת החוק של צ'מברליין תאושר, מדינת פלורידה תאסור באופן גורף על כל צורות ההכשרה וההדרכה אשר קשורות בצורה כזו או אחרת לנטייה מינית או זהות מגדרית. בכירה באוניברסיטת הרווארד, אלחנדרה קארבלו, אמרה כי הצעת החוק החדש "מחרידה", ויא הדגישה את הסעיפים הקשים יותר בפוסט שפרסמה ברשת החברתית. "מרפאות גאות לא יוכלו לעסוק בזהויות גאות - זו הפרה בוטה של חופש הביטוי", היא טענה ואמרה כי "הכוונה ברורה - להדיר להט"ב מהחיים הציבוריים". מושל פלורידה, דה-סנטיס, עוד לא התייחס להצעת החוק החדשה, אם כי ברור לכל כי אם החוק יעבור הוא יחתום עליו בשמחה.