המרכז הגאה בתל-אביב, המופעל על ידי העירייה, הודיע הבוקר כי החליט לקצר את דגל הגאווה, שהיה תלוי בכניסה לאורכו של המבנה כולו, זאת לאחר שבשבועות האחרונים ונדליסטים השחיתו בצורה עקבית את הדגל ודגלים נוספים אשר נתלו בסביבת המבנה. 

"בשבועות האחרונים אנו עדים למגמה ברורה ומסוכנת של עלייה באלימות להט"בופובית. אין מעצורים לאלימות הזו והיא מופנית אפילו כלפינו - גוף רשמי בעיריית תל אביב-יפו היושב בלב העיר, הנתפסת בתו העיר הכי ליברלית ומכילה במדינה", נכתב בפוסט שפרסם המרכז הגאה. "כמעט בכל בוקר אנחנו מגלים השחתה חדשה של דגל הגאווה המרכזי. שרפו אותו בסיגריות, חתכו אותו באמצע, תלשו את השרשראות ובסוף גם חתכו את הדגל לגמרי. לנו זה ברור כי שנאה המופצת על ידי קיצוניים תתפשט ותפגע בכולם - כפי שקורה בשטח בשלושת החודשים האחרונים". 

הנהלת המרכז הודיעה על קיצור הדגל, זאת על מנת למנוע פגיעה נוספת בעתיד. "בימים אלו אנו עובדות המרכז על התשובה לשנאה - בין היתר באירועי הגאווה, שיהיו השנה נרחבים ומחאתיים במיוחד. ביחד אנחנו חזקים וחזקות ונלך תמיד בראש מורם וגאה".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by TLV lgbtq center - המרכז הגאה (@tlv_lgbtq_center)

בשיחה עם mako, סיפר מנהל המרכז הגאה בת"א, רובי מגן, כי בחודשים האחרונים הם חווים עלייה משמעותית במקרים שכאלה. "לצערי, השחתת דגלים ואלימות כלפי הקהילה הגאה התקיימו מאז ומתמיד, אבל בחודשים האחרונים הגענו כמעט כל בוקר ומצאנו גדלים קרועים ובקבוקים שנופצו על חזית בניין המרכז הגאה בשרונה, כשבמקביל כרזות שלנו הושחתו", סיפר. "אתמול הגיעה חבורה של ארבעה צעירים ונכנסה למרכז  הגאה בקללות ובצעקות. לשמחתנו, כגוף עירוני אנחנו מצוידים בכל אמצעי הביטחון של עיריית תל אביב-יפו ואבטחה הגיעה במהרה למקום". על פי עדויות אנשים שנכחו במקום, חבורת הנערים התפרצה אתמול (רביעי) למרכז הגאה בשרונה תוך כדי כשהם מקללים, דופקים על השולחנות וקוראים "הצבענו בן גביר, אתם חולי נפש ונעיף אתכם מכאן". 

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הלהט"ב בעירייה, מיטל להבי, נחשפה לתקרית, הזדעזעה ופנתה לראש העיר, רון חולדאי, ולמנכ"ל העירייה בבקשה לתלות דגלי גאווה על בנייני ומוסדות העירייה ברחבי העיר. "אני קוראת לכל תושבי ותושבות העיר לתלות היום דגל גאווה מהחלון, מהמרפסת, מהחצר, בכל מקום כדי שיראו אותו", כתבה בפוסט שפרסמה בפייסבוק. "אנחנו עיר חופשית ונישאר עיר חופשית".