שלושה חודשים עברו מאז שכוכב הרשת יוחנן טווינה הסתכסך עם כל האומה האינדונזית וחטף אלפי תגובות של אינדונזים זועמים ופרסומים בתקשורת המקומית, לאחר שלעג לצורת האף שלהם. עכשיו מתברר שטווינה לא למד את הלקח והצליח להיקלע לעוד סכסוך מתוקשר, הפעם עם השכנים מהצפון - האומה הפיליפינית. 

בעודו מבלה את חג הפורים בתאילנד, פרסם בשבת טווינה הצעיר באינסטגרם תמונה, שנמחקה מאז, שבה הוא נראה לובש פיג'מה עם הדפס של "הלו קיטי". עד כאן הכל טוב ויפה, אבל טווינה בחר לצרף לתמונה טקסט ברוח ההיתולית הפרובלמטית שבה הוא מצטיין. "התחפשתי לקטינה פיליפינית עם בעיות כספיות, מה איתכם? כתבו לי בתגובות", נכתב בפוסט המקורי.

עוד כתבות בגאווה >> 

קטטה בהופעה של קניה ווסט: "זה היה טרנספובי"
ליידי גאגא זועמת: "זו לא תגובת נגד, זו שנאה רעילה"
הונאת הענק של הפעילה החברתית: גנבה 800 אלף דולר - וברחה מהמדינה

לא כל הגולשים קיבלו את רוח החג של טווינה באהבה, אבל טווינה לא ציפה שהתמונה תעשה את דרכה כל הדרך לפיליפינים, ובמהלך הלילה עמוד האינסטגרם של כוכב הרשת הפך לזירת קרב של לוחמי מקלדת מהמזרח הרחוק. "טיפש מ*דיין", "הפנים שלך נראות כמו חרא", "קוף" ועוד אלפי תגובות זועמות הציפו את הפוסטים האחרונים של טווינה, לצד איחולי מוות רבים בפיליפינית. לא עבר זמן מה והפוסטים של טווינה החלו להתמלא גם בתגובות הומופוביות רבות. "אתה גבר או אישה?", כתב אחד המגיבים, ואחר הוסיף: "אני תוהה אם יש לו פין". 

לצד התגובות שלעגו לטווינה על הנראות והנטייה המינית שלו, ככל שהשעות נקפו החלו גם מגיבים פיליפינים פרו-פלסטינים להביע עמדה. "מתי אתה הולך לעזה?", כתב אחד מהם, לצד תגובות רבות שלעגו לצה"ל בכינוי שכבר זכינו לראות בעבר: "צבא החיתולים", אותו נוהגים לומר מתנגדי צה"ל וישראל. לצד כל אלו, כמובן, הגיעו מאות תגובות נוספות של דגלי פלסטין וקריאות "לשחרר את פלסטין". כזכור, טווינה עדיין נמצא בשירות סדיר בצה"ל ונוהג לפרסם פוסטים בנכסיו הדיגיטליים כשהוא על מדים. 

זו לא הפעם הראשונה שטווינה מסתכסך עם אומה מהמזרח הרחוק. בתחילת דצמבר, טווינה הפך לשיחת היום (או החודש) של האומה האינדונזית, לאחר שפרסם "סרטון הסברה" בצל המלחמה, בו הוא הסביר לעוכרי ישראל מאינדונזיה על המצב במדינה, ובמקביל זרק הערה עוקצנית על צורת האף האינדונזית.

@baperanews.com Seorang anggota Israel Defence Forces (IDF), Yochanan Hamushlam menjadi sorotan netizen Indonesia karena telah menghina hidung orang Indonesia. #viral ♬ الصوت الأصلي - Prince

על אף שעברו שלושה חודשים מאז אותו סרטון, טווינה עדיין מקבל עשרות תגובות יומיות של אינדונזים כועסים שמאחלים לו מוות, גם בגלל שהוא יהודי-ישראלי וגם בגלל הסרטון בו הוא לועג לצורת אפם. "היית צריך להירשם למיס יוניברס", "אתה צריך לקחת ויטמינים כדי לגדול" ו"מתאים לך לעבוד במספרה יותר מאשר להיות חייל" היו רק חלק מאינספור תגובות של שונאים אינדונזים. 

הגולשים השונאים מאינדונזיה מהמערכה הקודמת ניצלו גם הפעם את ההזדמנות להתנפל על טווינה, כשהם לא שוכחים את ההערה הקודמת של כוכב הרשת הישראלי. "מסתבר שהיצור המתועב הזה עדיין חי", כתב לו אחד המגיבים, שעדיין נוטר לו טינה מהביף הקודם. "אתה אוהב לזרוע הרס בכל מקום", ציין אחר, והרשימה נמשכת ונמשכת. 

טווינה לא חיכה יותר מדי זמן וכבר אתמול בערב פרסם התנצלות, שגם היא הייתה מלאה בהומור הפרטי שלו. "לכל הפיליפינים בתגובות - אני ממש מתנצל", הוא פתח וכתב בפוסט ההתנצלות. "ממש לא התכוונתי להעליב את העם הפיליפיני, הכל בהומור, נשבע לכם שאני מאוהב בפיליפינים. זה העם האהוב עלי והייתי שם המון פעמים". 

יוחנן טווינה מתנצל בפני העם הפיליפיני (צילום: instagram)
יוחנן טווינה מתנצל בפני העם הפיליפיני | צילום: instagram

יחד עם הודעת ההתנצלות לעם הפיליפיני, טווינה צירף תמונה יחד עם חברה, שלפי תיאור הפוסט מסתמן שגם היא ממוצא פיליפיני. "היא אמרה שהכל בסדר, ודווקא היא ממש צחקה ותומכת בי ממש", כתב טווינה וסיכם את הפוסט במילים של אחדות וסולידריות ישראלית-פיליפינית: "אוהב אתכם, ביחד ננצח". 

למרות זאת, גם את הפוסט הזה טווינה הסיר מעמוד האינסטגרם שלו מסיבות לא ברורות. כך או כך - הפיליפינים והאינדונזים ממשיכים לתקוף אותו בתגובות בכל הפוסטים הקיימים שלו באינסטגרם. בשלב זה לא ברור האם האש תדעך, אבל מה שבטוח - טווינה יכול לציין בקורות החיים שלו מסוכסך עם לפחות שתי אומות מהמזרח הרחוק. במילים אחרות: מלזיה, תיזהרי.