אלי, בתה של מרדית' יורק קרטר, הפכה ויראלית לאחר שכיכבה בסרטון טיקטוק מקסים, בוא אמא שלה מסבירה לה בצורה פשוטה ומתוקה מה זה אומר להיות "גיי". הסרטון עלה לפני מספר שבועות וצבר עד כה יותר מ-9 מיליון צפיות, יותר מ-2 מיליון לייקים וקרוב ל-25 אלף תגובות מגולשים שהתרגשו מהדרך הנפלאה בה חינכה מרדית' את בתה בת-4 לקבלה של האחר והתגובה האותנטית של אלי. 

בתחילת הסרטון הוויראלי נראית אלי אומרת לאמא שלה שהיא "גיי". מרדית' מתחילה אז להסביר בסבלנות לבתה מה זה בעצם אומר "להיות גיי". "גיי זה מתי שבנים אוהבים בנים אחרים ובנות אוהבות בנות אחרות", נשמעת מרדית' אומרת לבתה. "זאת אומרת, הם מתחתנים איתם. אני, למרבה הצערי, לא 'גיי'. אני נשואה לאבא שהוא בן". 

אבל זאת לא התשובה שאלי הצעירה קיוותה לשמוע, שכן היא נראית בסרטון מאוכזבת מאוד ומביעה חשש כבד שהיא בכלל לא שייכת לקבוצה הדמוגרפית האהובה עליה. "אני מניחה שאני לא 'גיי'", היא אומרת בעצב, כשברקע מרדית' נשמעת משועשעת מאוד מהסיטואציה. כשראתה את האכזבה שעל פניה, ניסתה מרדית' לעודד את בתה. "אנחנו לא יודעים את זה עדיין, את צעירה מדי. יכול להיות שאת כן, יכול להיות שאת לא, אבל לא משנה מה - זה בסדר". 

@m.carter15

The mind of a four year old is a beautiful thing❤️

♬ original sound - m.carter15

אלי הצעירה מתקשה לשחרר את המחשבה שאולי היא כן 'גיי', בגלל שהיא כל כך אוהבת גייז (ואפשר להבין אותה, גם אנחנו כאלה), לכן מרדית' מנסה לחדד את הנקודה. "אנחנו אוהבים גייז, כמובן שכן. אבל אנחנו אוהבים גם סטרייטים", אמרה האם לבת, בזמן שזו קמה ממקומה והחלה להסתובב בדרמטיות בחדר. "יכול להיות שאת כן 'גיי', אנחנו לא יודעים. את לא צריכה להיות עצובה". 

מרדית' לא ויתרה והמשיכה לנסות להסביר את הדבר לבתה, כשהיא משתמשת בחכמה בתכונות שאנחנו נולדים איתן ואין לנו יכולת לשנות. "זה קצת כמו צבע העיניים שלך או צבע העור שלך", היא אמרה. "את פשוט נולדת ככה. אז, אנחנו לא יודעים עד שתהיי מבוגרת יותר. יכול להיות שאת 'גיי', יכול להיות שאת 'סטרייט'. זה פשוט את מי את אוהבת". 

ההסבר החדש של מרדית' מרגיע קצת את אלי, שנרגעת שוב על הספה עם צעצוע. "זה לא משנה עם מי תבחרי להיות או להתחתן, בסדר?", שאלה מרדית' את בתה, שהבינה לחלוטין את המסר והשיבה לאמה: "זה בגלל שאהבה זאת אהבה". לבסוף, מרדית' אומרת לבתה את הדבר הכי חשוב שהורה יכול להגיד לילד שלו, בין אם הוא גיי ובין אם הוא סטרייט. "כל מה שאכפת לאמא ולאבא זה שאת שמחה ובטוחה". 

נורא ברור למה הסרטון המתוק הזה זכה להצלחה כל כך מסחררת, שכן הוא מציג בצורה מושלמת את הדרך הנכונה והראויה לשוחח עם ילדים על נטייה מינית וגם ללמד אותם על קבלה של השונה. "זה כל כך מתוק. בתור אדם קוויר שגדל בסביבה דתית, אני מודה לך שאת מתמודדת עם זה בצורה יפה", החמיא אחד הגולשים לאם, ואחר הוסיף: "אני אוהב את הדיאלוג הזה. את פשוט אמא נפלאה". "תודה לכולם על המילים החמות", כתבה מרדית' לכל המגיבים בשלב מאוחר יותר. "אין לנו מושג מה אנחנו עושים, אבל אנחנו לומדים המון מאלי".