כשמלכת הדראג הישראלית קימברלי סוואן עמדה על במת הזאפה בתל אביב לצד בני משפחות החטופים שעדיין נמצאים בשבי חמאס, בסיומה של ההופעה עליה עבדה בחודש וחצי האחרונים, אפשר היה לראות בבירור כי שון רובי ברקט (32), המגלם את דמותה של קימברלי, נאבק שלא לפרוץ בבכי. 

"אני מופיע עם הדמות של קימברלי כבר 15 שנים והוצאתי בדמותה שני סינגלים. הופעתי באירועי ענק מול מאות אלפי אנשים, על במות מרכזיות של מצעדי גאווה בארץ ובעולם, אבל בחיים שלי לא התרגשתי כמו שהתרגשתי שם", הוא מספר בשיחה עם mako על הנאמבר הוויראלי שביצע בסוף השבוע האחרון באירוע לציון 5 שנים לליין הדראג הישראלי הפופולרי "וואן נייט אונלי", בסיומו עמדו לצידה בני המשפחות בקריאה להחזיר את כולם הביתה. 

"זה הרגיש כמו שליחות", מספר ברקט. "רעדתי מהתרגשות והרגשתי שאני נחנק מדמעות כבר במהלך הנאמבר, אבל ידעתי שאסור לי להישבר ונלחמתי לא להתפרק. בסוף ההופעה הרגשתי את הבנות המדהימות האלה מחזיקות לי את היד, רואות את התמונות של יקיריהן על המסך ורועדות. הבנתי שאם אני אשבר גם הן ישברו ולא הייתי מסוגל לתת לזה לקרות. רציתי שהן יעמדו שם בגאווה עם ראש מורם. ברור שירדתי מהבמה ישר התחלתי לבכות, כמו ברז מים שנפתח". 

מי שמכיר את קימברלי סוואן מקרוב ועוקב אחרי ההופעות שלה, יודע שלרוב היא באה לשמח עם שירים קצביים ומרימים, ולעיתים היא אפילו משלבת אלמנטים מתוך עולם הקרקס, כמו חישוקים ובדים תלויים מהתקרה. אבל הפעם, כשהתחילה לעבוד על נאמבר לכבוד 5 שנים לליין ששינה את תרבות הדראג בישראל והביא במהלך השנים את כוכבות הדראג הבינלאומיות הכי גדולות בעולם, היא הבינה שהפעם היא צריכה לעשות משהו שונה. 

"הייתי צריך ליצור משהו חדש וזה פתאום הכה בי", הוא נזכר. "אין שום דבר יותר חשוב כרגע מהמציאות שבה אנחנו חיים, למרות שלפעמים נדמה שהחיים כאילו חזרו לשגרה ויש אירועים ומופעים", הוא מספר על הרגע שבו בחר להופיע עם שירה של גולן ולהקדיש אותו לבני משפחות החטופים. "אנחנו עדיין במלחמה ויש מלחמות שנקרעו וחיות את זה יותר מ-175 ימים. אי אפשר שלא להתייחס לזה, אז החלטתי שאני רוצה לתת להם את הכבוד שמגיע להם, שידעו שאנחנו תומכים בהם ושלא שכחנו לרגע אותם". 

קימברלי סוואן לצד בני משפחות החטופים (צילום: ליאור חורש)
קימברלי סוואן לצד בני משפחות החטופים | צילום: ליאור חורש

המפגש עם בני משפחות החטופים בטוח היה אמוציונלי. 
"זה היה מצמרר ואני מעריץ את הכוחות שיש להם. לפגוש אותם פנים אל פנים, לראות אותם באירוע כזה ולשמוע אותם שמחים אפילו טיפה אחרי תקופה ארוכה של חיים בגיהנום, זה הדבר הכי מצמרר שהיה לי בחיים. אני מדבר על זה ועדיין רועד מהתרגשות. בסוף המופע ניגשו אלי מפונים עם דמעות בעיניים, אבל הכי ריגשה אותי מירב לשם גונן, אמא של רומי שעדיין בשבי. החיבוק שלה היה כל כך אמיתי, היא פשוט לביאה".

לדבריו של ברקט, מאז אירועי אוקטובר הוא מקפיד לפרסם תכני הסברה רבים בעמוד האינסטגרם הפרטי שלו, זאת משום שרבים מהעוקבים שלו הם מחו"ל. "מפרופיל בידורי, שמח וצבעוני עם תמונות שלי בבגדי ים, התחלתי לפרסם תכני הסברה על כל מה שקרה כאן, על החטופים ובני המשפחות שלהם", הוא מספר ומזכיר בין היתר סרטון הסברה בו השתתף יחד עם עשרות מלכות דראג ישראליות לצד דנה אינטרנשיונל, שקראה לשחרור החטופים לצלילי השיר Free. "המסר הכי חשוב שאפשר להעביר הוא אותו מסר שהופיע על המסך בסוף ההופעה", אומר ברקט. "אנחנו חייבים להחזיר אותם הביתה, את כולם. אסור לנו להשאיר אותם מאחורה ואנחנו חייבים לעשות הכל, לא משנה במה זה כרוך, להחזיר את כולם הביתה עכשיו". 

קימברלי סוואן עם בני משפחות החטופים
קימברלי סוואן עם בני משפחות החטופים