כשבוע לאחר שבית המשפט העליון ברוסיה פסק כי "תנועת הלהט"ב הבינלאומית" היא תנועה "קיצונית" ואסר על פעילותה במדינה, עדכן אחד משרתי הסטרימינג הגדולים במדינה את פרטי המידע על סדרת אנימציה שנוצרה בעיקר עבור ילדים, וכעת התוכנית מופיעה כמתאימה "למבוגרים בלבד", כלומר לבני 18 ומעלה. 

"קינופויסק", שרת סטרימינג מרכזי במדינה אשר נמצא בבעלות מנוע החיפוש הרוסי ופורטל האינטרנט Yandex, עדכן בימים האחרונים את פרטי המידע על סדרת האנימציה "הפוני הקטן שלי: חברות היא קסם", אחת מ-50 הסדרות המצוירות המצליחות בארה"ב בקרב ילדים ומבוגרים, שנוצרה על ידי אולפני הסברו וחברת האנימציה הקנדית DHX. שירות הסטרימינג לא סיפק הסבר מדויק לשינוי הדרמטי, אך ניתן לשער כי הדבר קשור לאחת הדמויות, "ריינבו דאש", סוס פוני לו רעמה וזנב בצבעי הקשת. 

מיתוג "תנועת הלהט"ב הבינלאומית" בתור תנועה "קיצונית" התרחש לאחר שמשרד המשפטים במדינה הגיש את הבקשה לבית המשפט העליון מבלי להגדיר בפועל מהו פירוש המונח "תנועת הלהט"ב הבינלאומית". בבקשה, שהתקבלה על ידי בית המשפט, נכתב מבלי לספק דוגמאות כי פעילי להט"ב וארגוני הקהילה הגאה ברוסיה "מגלים סימנים וביטויים שונים של אוריינטציה קיצונית, כולל הסתה למחלוקת חברתית ודתית". הדבר מעצים כעת את הסכנה המרחפת מעל ראשיהם של פעילים וארגוני להט"ב, כמו גם של אנשים המזדהים כהומואים, לסביות, ביסקסואלים או טרנסג'נדרים. 

כזכור, יממה אחת בלבד לאחר פסיקת בית המשפט העליון ברוסיה, פשטו כוחות משטרה במוסקבה וסנט פטרסבורג על מועדונים גאים, כצעד נוסף לדיכוי הקהילה הגאה במדינה. על פי הדיווחים, השוטרים התפרצו למועדונים בטענה של "חיפוש סמים", ואף צילמו את תעודות הזהות של המבלים במקום, מה שמעלה חשש בקרב ארגוני זכויות אדם להמשך רדיפתם בעתיד.