חג גאווה שמח ראשון לציון: עיריית ראשון לציון מתכוננת לאירוע הגאווה המרכזי שלה, שיתקיים מחר (יום חמישי, ה-15.6) בשעות הערב המוקדמות בסימן "החופש לבחור" ו-140 שנים להיווסדה של העיר.

מצעד הגאווה של ראשון לציון יצא לדרך בשעה 18:30 מגן המושבה דרך מדרחוב רוטשילד ועד בניין העירייה. בסיום המצעד יתקיים האירוע המרכזי בו תופיע הזמרת מרגלית צנעני, ולאחריה יעלה הדי ג'יי NOYA (נוייה אסרף), שכבשה את ישראל עם מאות אלפי צפיות בטיקטוק ותרים מסיבה היסטרית לתושבים. בנוסף, ברחבת בניין העירייה יוקם מתחם לנוער עם דוכני אוכל, פינות ישיבה ודוכני הסברה של ארגוני הקהילה הגאה. 

"אנחנו מציינים השנה 140 שנים להיווסדה של ראשון לציון - עיר פלורליסטית המקדמת שוויון וסובלנות, ומקבלת את כל תושביה ללא הבדלי מין, צבע, נטייה או העדפה כזו או אחרת", אמר ראש העיר רז קינסטליך. "אנו פועלים רבות למען הקהילה הגאה בעיר, ונמשיך לעשות זאת. אני מזמין את כולם לבוא ולקחת חלק במצעד החגיגי שלנו ובשאר האירועים למען הקהילה לאורך כל החודש". 

מצעד הגאווה בראשון לציון  (צילום: דוברות עיריית ראשון לציון )
מצעד הגאווה בראשון לציון | צילום: דוברות עיריית ראשון לציון

בשל קיום המצעד צפויות חסימות כבישים החל משעה 16:00 ועד השעה 20:00:

*רח' מוהליבר מפינת רח' אשר לוין ועד פינת רוטשילד; מעבר לרח' הכרמל יתאפשר דרך החניון התת קרקעי בלבד; לא תתאפשר כניסה מרח' מהוליבר פינת עין הקורא של אוטובוסים, משאיות ורכבים גדולים.

*רח' הרב זינגר לא תתפשר פנייה שמאלה לרח' רוטשילד.

*רח' רוטשילד פינת ויצברד - לא יתאפשר מעבר לרח' מוהליבר; תתאפשר פנייה ימינה לרח' ויצברד.


*כמו כן, בין השעות 13:00-20:00 לא תתאפשר חניה לאורך צירי הרחובות כיכר המייסדים ויצברד עד פינת מוהליבר-מדרחוב רוטשילד ממזרח למערב בשני הכיוונים. רכב חונה ייגרר לחניון גן נחום. ניתן לחנות בחניון זד"ל.

**עפ"י הנחיית המשטרה, הציבור מתבקש להגיע לאירוע ללא נשק, וכן לא תתאפשר הכנסת בקבוקי זכוכית, אלכוהול, אופנים חשמליים או בעלי חיים, למעט כלבי נחייה.