זה לא לקח הרבה זמן עד ששונאי ישראל הגיעו לטנף את עמוד האינסטגרם של הכוכב ההוליוודי לוק אוונס, שהפתיע את כולם והגיע בסוף השבוע האחרון לביקור פתע בישראל. אם במקרה פספסתם את החדשות נספר שהשחקן פרסם ביום שישי תמונה מתל אביב, מה שהוביל לא מעט אנשים לאחל לו ביקור מוצלח ולהתחיל לחפש אותו ברחובות העיר. 

את אוונס ובן זוגו, המעצב הגרפי הספרדי הלוהט פראן תומאס, מלווה במהלך הביקור בארץ היזם, איש הנדל"ן והמפיק הישראלי אליעד כהן. במהלך השבת טיילו השלושה בתל אביב ואתמול (ראשון) פרסם השחקן כוכב "היפה והחיה" ו"מהיר ועצבני" סרטון נהדר מהסיור הקולינרי, שגם עושה שירות נהדר לישראל וגם זכה ליותר מ-120 אלף לייקים. 

אבל כצפוי, לא כולם היו מבסוטים. "תשוחרר פלסטין", "מאוד מאוכזבת ממך לוק", "זאת לא ישראל - זאת פלסטין", "מקווה שאתה נהנה בטיול שלך בפלסטין", "מקווה שתחנך את עצמך על הפשעים של ממשלת האפרטהייד הישראלית" וגם "האוכל הפלסטיני נראה נהדר בסרטון שלך", היו רק חלק קטן מהתגובות שהציפו את עמוד האינסטגרם של הכוכב ההוליוודי. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Luke Evans (@thereallukeevans)

"לאורך השנים קיבלתי באופן קבוע המון תגובות אנטי-ישראליות ואנטישמיות, אבל אני משתדל לא לתת לזה להפריע", מספר בשיחה עם mako אליעד כהן (34), שהביא לישראל בשנים האחרונות משפיענים וסלבס רבים מכל רחבי העולם, בדיוק כפי שהביא כעת את אוונס. "זה כמובן לא נעים לאף אחד מאיתנו, אבל זה המצב וחלק מהמורכבות שבה אנחנו חיים". 

אנחנו כבר מכירים את ההתנפלות הזאת, אבל מה לוק חשב על התגובות הזועמות הרבות?
"הוא אמר לי שכשאתה אישיות ציבורית אתה מקבל תגובות מעורבות, כולל ביטויי שנאה על הרבה מהדברים שאתה מפרסם. לצערנו זה נכון גם ביחס לפרסומים שנוגעים לישראל. בסופו של דבר הביקור שלו הוא לא עניין פוליטי, אלא בטיול של חברים במטרה להכיר את הארץ". 

משמאל: לוק אוונס, אליעד כהן ופראן תומאס (צילום: eliad_cohen, instagram)
אליעד כהן ולוק אוונס בישראל | צילום: eliad_cohen, instagram

אחרי שלוק הגיע לתל אביב כתבו לו שהוא בחר בתקופה לא טובה, גם בגלל המתיחות הפנימית וגם בגלל האיומים הביטחוניים. ביום שבו הוא נחת גם אירע הפיגוע בטיילת בתל אביב - תייר איטלקי אחד נרצח ו-7 נפצעו. איך מתווכים אירוע שכזה לתייר שבסך הכל בא לבלות? 
"המצב בישראל באמת מורכב, אבל הכוונה היא ליהנות, לצבור חוויות ולהראות לו את ישראל דרך העיניים שלי. בערב של הפיגוע לקחתי את לוק לארוחת שישי בבית של חברים, כי רצינו שיחווה את הרגע האותנטי הזה של תחושת הביחד, הניתוק מהסביבה הרועשת וההתכנסות בחיק המשפחה והחברים, וזאת הייתה חוויה מיוחדת בשבילו. אחרי הארוחה שמעתי על הפיגוע הנורא בטיילת ומיד שיתפתי אותו. חלקנו את ההלם הנורא והכאב על הבחור הצעיר שאיבד את חייו, ודיברנו על כמה זה עצוב שאנחנו חיים במציאות כזאת". 

את כהן הצלחנו לתפוס לשיחה בזמן סיור עם אוונס ותומאס ברחבי ירושלים, והוא סיפר שבשנים האחרונות הוא הביא לישראל, יחד עם החבר הקרוב אוריאל דיסון, לא מעט משפיענים וסלבס לטיול אישי-פרטי בארץ, כדי שיוכלו לראות ולחוות את האווירה הישראלית שאנחנו כל כך אוהבים. "הבאנו לישראל אנשים כמו הקומיקאי הספרדי מנואל רודריגז, או ויקטור גוואדרמה, שהוא אחד המשפיענים הכי גדולים במקסיקו", מספר כהן. "לכל אחד מהם יש מיליוני עוקבים והם משתפים את החוויות של מהטיול". 

לוק אוונס ופראן תומאס (צילום: thereallukeevans, instagram)
לוק אוונס ופראן תומאס | צילום: thereallukeevans, instagram

כידוע, כהן הקים בתל אביב לפני 13 שנה את חברת ההפקות הבינלאומית Papa world Tour ולפני שנה את חברת הנדל"ן Eliad Cohen Group. כשזה האיש שאחראי להנעים את זמנם של האורחים שלו בישראל, אפשר להיות בטוחים שהם יזכו לחוויה מושלמת. כהן אולי גר במיאמי בשנים האחרונות, אבל לאורך כל התקופה בה הוא חי מחוץ לישראל הוא מקפיד להציג לראווה את הזהות הישראלית שלו, להתגאות בה ולהפיץ את כל הדברים הטובים שבה. "את השרשרת 'חי' שלי אף פעם לא הורדתי ובכל יום צילומים ובכל מסיבה אנשים תמיד יודעים מאיפה אני", הוא מספר. "תמיד חשוב לי להראות את החום האנושי, את התרבות הייחודית המשלבת ישן וחדש ואת החדשנות והאווירה המדהימה". 

איך הצלחת לפתות את לוק לישראל? 
"הכרנו לפני שנתיים והוא תמיד ידע שבתור ישראלי ויהודי יש אצלי מקום מיוחד לארץ. הוא היה סקרן לגבי ישראל אבל בתקופה האחרונה הוא הצטלם להרבה סרטים, אז כשהתפנה לו סוף סוף שבוע אחד הוא החליט לבוא לטיול של שבוע". 

אז אחרי סיור קולינרי וטיול אופניים בתל אביב ומסע היסטורי ברחובות ירושלים העתיקה, מה עוד מצפה לכם? 
"את הטיול נסיים ביומיים בדרום הארץ, שם יוכל לוק להתרשם מהנוף המדברי הייחודי של ישראל, דרך ים המלח, עין גדי, מצדה ועוד כמה לוקיישנים לוהטים".