לפחות 17 ארגוני ימין טרנספוביים מבריטניה יצאו נגד בחירתה של האקטיביסטית הטרנסג'נדרית מונרו ברגדורף לתפקיד "אלופת בריטניה" של ארגון האו"ם לקידום והעצמת נשים. ברגדורף בת ה-36 היא דוגמנית, מנחה, עורכת שותפה במגזין האופנה היוקרתי "ווג בריטניה" ופעילה נלהבת של הקהילה הטרנסג'נדרית, אשר פועלת ללא לאות שנים רבות לטובתה. 

לתפקיד החדש מונתה ברגדורף על ידי עמותת הנשים של האו"ם בנובמבר, במטרה לשפר את חייהן של נשים ונערות, ומתוך כוונה להעמיק את השותפות בין האו"ם לאקטיביסטית, שהחלה עוד בשנת 2018 במספר פרויקטים שונים.

למרות שעבר יותר מחודש מאז נבחרה לתפקיד, ארגוני הימין הבריטים, ביניהם "טרנסג'נדר טרנד", שלחו לאחרונה מכתב לארגון האו"ם בו נכתב כי הארגונים חשים "תדהמה ואכזבה" מהבחירה. הארגונים אף טענו במכתב כי ברגדורף "לא מתאימה מכל הבחינות" לתפקיד, וציינו "פוסטים הומופוביים וגזעניים קודמים שלה ברשתות החברתיות". 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Munroe‎‏ (@‏‎munroebergdorf‎‏)‎‏

אחד הפוסטים שציינו הארגונים פורסם בשנת 2017 כשברקע מהומות שרלוטסוויל שבווירג'יניה, אז התבטאה ברגדורף בחריפות נגד האלימות הקשה שהתרחשה ברחובות וקראה לכל האנשים הלבנים גזענים. הדבר הוביל את חברת הקוסמטיקה "לוריאל" לפטר את ברגדורף מקמפיין כשבוע לאחר שנבחרה להיות הטרנסג'נדרית הראשונה שמובילה קמפיין עבור החברה. ברגדורף זעמה וקראה להחרים את מוצרי החברה, אך כעבור שלוש שנים היא נבחרה מחדש לקמפיין נוסף.  

בנוסף על כך, ציינו הארגונים במכתבים הודעות ישנות של ברגדורף שנמצאו ברשתות החברתיות, ביניהן הודעות משנת 2012 בהן היא תייגה עוקבת בטוויטר, כינתה אותה "לסבית שעירה ועקרה" וכתבה שהיא רוצה "להרביץ" לכוכב טלוויזיה הומו. 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Munroe‎‏ (@‏‎munroebergdorf‎‏)‎‏

"האקטיביזם המתוקשר של מונרו ברגדורף הוא אינו פרו-נשים", נכתב במכתב, בו נעשתה הקפדה שלא להתייחס לאקטיביסטית בלשון פנייה "היא", אלא בלשון פנייה נטולת מגדר. "האדם הזה התנגד לכך כי נשים יתייחסו לגופנו הנשי". לאחר בחירתה לתפקיד, אמרה ברגדורף כי אינה לוקחת את המינוי שלה "בקלות ראש", והוסיפה עד כמה זה נדיר "לראות טרנסג'נדרים יושבים לצד השולחנות האלה".