לאחר האירועים החריגים אמש (שבת) סביב חולצת הגאווה במסגרת שיתוף הפעולה של מנהלת הליגות וארגון הנוער הגאה איגי, השיקה מכבי חיפה את צעיף הגאווה המשותף לירוקים וליגת האלופות, אך הדבר לא התקבל בברכה בקרב אוהדים רבים. 

כחלק משיתוף הפעולה של מכבי חיפה וליגת האלופות הושק ליין מוצרים המעודדים הסברה ומודעות לקהילה הגאה בישראל, זאת למען סובלנות גאווה וכבוד, כך על פי אתר הבית הרשמי של מועדון הכדורגל. "למכבי חיפה יש לא מעט אוהדים בקהילה הגאה שרואים במועדון משפחה, והמטרה היא להתאים מוצרים שיהיו גאים בהם", נכתב בהודעת המועדון

צעיף הגאווה של מכבי חיפה (צילום: maccabihaifafc, instagram)
צעיף הגאווה של מכבי חיפה | צילום: maccabihaifafc, instagram

אך למרות היוזמה הצבעונית ומחממת הלב, תוך דקות ספורות מרגע הפרסום, הוצף הפוסט של מועדון הכדורגל בתגובות שנאה רבות. "מה זה החרא הזה", "איכס", "אוי ואבוי", "תמחקו בבקשה", "בושה" ו"למה לעזאזל כוסראבק" היו חלק קטן מהתגובות שהופיעו בעמוד, מה שהוביל את הנהלת העמוד לחסום את הפוסט לתגובות. יחד עם זאת, ראוי לציין שהפוסט זכה גם ללא מעט תמיכה ואהבה. נכון לעכשיו, פחות משעתיים לאחר הפרסום, זכה הפוסט לקרוב ל-4,000 לייקים. 

ממכבי חיפה נמסר בתגובה: "נמשיך בכל הכוח בהסברה והגברת המודעות לסובלנות כלפי קהילות בחברה הישראלית. לצד עשרות תגובות חשוכות ישנם אלפים שנותנים לייק ומגדירים היטב את הקבלה והיחס לקהילה. למכבי חיפה יש אוהדים מכל הקהילות והמגזרים ואנו גאים על כך".