לואיס המילטון הוא אחד מנהגי מרוץ המכוניות הגדולים בעולם. הוא מחזיק בשיא הניצחונות במרוץ פורמולה 1, הוא אחד הספורטאים הכי עשירים בבריטניה, יש לו תואר אבירות והוא נבחר בשנה שעברה לאחד האנשים המשפיעים בעולם על ידי המגזין TIME. מדובר באחד הגדולים בתחומו – והוא החליט לנצל את ההשפעה העצומה שלו כדי לקדם את הנושאים החשובים לו. אחד מהם הוא קידום המאבק הלהט"בי: על הקסדה שהוא מרכיב בימים אלה במרוץ הגרנד פרי מודפס דגל הגאווה. זה לא מובן מאליו, במיוחד בהתחשב בעובדה שהמרוץ נערך השנה בקטאר – מדינה בה הומוסקסואליות אסורה על פי חוק.

"ארכיב את הקסדה במהלך שני המרוצים הבאים, או לכל הפחות גם בשבוע הבא", הכריז המילטון, הטרוסקסואל בעצמו, שמקפיד לתמוך בקהילה. "באחורי הקסדה כתוב 'אנחנו עומדים ביחד' ו'אהבה זו אהבה'. חשוב לי לתמוך בקהילה הלהט"בית פה, מאחר ואני יודע שיש פה סיטואציות שאינן מושלמות וצריך להאיר עליהן".

"אני מקווה שמישהו יושיט יד", הוסיף המילטון, "ואני אשמח לדעת מה קורה פה ומה הם עושים כדי לעזור עוד לקהילת הלהט"ב. אני רוצה לשמוע". העונש בקטאר על הומוסקסואליות, שמוגדרת במדינה כ"מעשה סדום", הוא בין שנה לשלוש שנות מאסר. המילטון תיאר את העוולות שנעשות ללהט"בים במדינות איחוד האמירויות כ"בעיה רצינית". "ניסיתי לחשוב - מה אני יכול לעשות?" אמר המילטון. "אני רק אדם אחד, ואני חושב שכל נהגי המרוץ, ביחד, יכולים לעשות יותר".

אגב, הדגל שהמילטון אינו רגיל: בנוסף לצבעי הקשת שכולנו מכירים ואוהבים, בצידו של הדגל חמשת צבעי הדגל הטרנסי, הביסקסואלי, הא-מיני, א-רומנטי והפאנסקסואלי, ולצידם משולש כתום שבתוכו עיגול שחור, כדי לייצג את קהילת האינטרסקס. הדגל עוצב על ידי האמן הבריטי ולנטינו ואקיאטי, אינטרסקס בעצמו. "יש להמילטון פלטפורמה כל כך רחבה", אמר ואקיאטי, "כשגיליתי שהוא משתמש בעיצוב שלי, שכולל את הזהות האינטרסקס, על קסדתו, הרגשתי שילוב של שמחה ותדהמה. קהילת האינטרסקס לא קיבלה נראות ברמה כזאת עד כה. זה בדיוק מה שרציתי להשיג עם העיצוב שלי לדגל הגאווה".