חבר מפלגת האיחוד הדמוקרטי בצפון אירלנד, קולין קנדי, עורר סערה וחטף ביקורת רבה לאחר שנשא נאום במהלך ישיבת מועצה מקומית וקישר בדבריו בין להט"ב לארגון הטרור חמאס. את האמירות, שתוארו בתקשורת "מגעילות", העיר קנדי בנאום שארך חמש דקות ברביעי שעבר, בו אמר בין היתר כי "אנשים שמאמצים בהתלהבות את מאפיית אותיות הלהט"ב מנסים כעת להגן על חמאס". לאחר מכן הוסיף קנדי שמה שקשור את המטרות הללו יחד זו "שנאה יוקדת למערב". 

בעוד שאנו אכן רואים לא מעט להט"ב המביעים עמדות פרו-פלסטיניות ברחבי העולם, בלתי אפשרי להכליל את כל חברי הקהילה הגאה בתמיכה בארגון טרור. אמירותיו הלהט"בופוביות הציתו אש בישיבה: שני חברי מועצה, ריי מק'ים והאנה אירווין, סגנית ראש המועצה, עזבו את הישיבה במחאה על דבריו. לפני שעזבה דרשה אירווין לחזור בו: "אני נעלבת מזה באופן אישי כחברת הקהילה הגאה", אמרה לפני שעזבה. חברת מועצה אחרת, ג'ניפר גילמור, ראשת העיר שניהלה את הישיבה, מסרה שהיא "לא חשה שההערות כוונו באופן אישי כלפי אף אחד בחדר".

קנדי סירב לחזור בו מהערותיו, אך היה פתוח לשיחה עם אירווין לאחר הישיבה כדי "להפיג כל חששות שאולי עולם בה". מק'ים, הומו מחוץ לארון, סיפר ל-BBC בצפון אירלנד כי הוא מתכנן להגיש תלונה למבקר הממשל המקומי נגד חבר המועצה, על הערות להט"בופוביות "מעליבות", וגם נגד המועצה עצמה על ניהול הדיון. 

מפלגת "האחווה" קראה למפלגה "האיחוד הדמוקרטי" לפעול נגד קנדי על ההערות שמקשרות בין חמאס ללהט"ב. מטעם המפלגה נמסר כי הם "נגעלים" לא רק מהכוונה של קנדי לקשר בין להט"ב לחמאס, אלא גם מההחלטה שלו ללעוג ללהט"ב בפורום ציבורי. "זה דחוף לנקוט אמצעים מידיים כדי להראות שהמפלגה לא תקבל הומופוביה כה בוטה בשורותיה", מסר הדובר. "להערות כאלו אין מקום בחברה שלנו, בפרט מאנשים שיש להם עמדה של אחריות כמו נבחרי ציבור. כל מפלגה מרכזית בצפון אירלנד הייתה כבר משעה את חבר המועצה הזה, בפרט כאשר לא מדובר בפעם הראשונה בה הוא מעורב במחלוקת. מפלגת האיחוד הדמוקרטי חייבת להבהיר באופן מיידי אם היא מתכוונת לנקוט באמצעים".

השערוריה האחרונה שהזכירה מפלגת האחווה אירעה בשנת 2021, אז קבע קנדי ללא שום ביסוס כי הקמפיין לאיסור "טיפולי המרה" במדינה הוא "מתיחה שמטרתה לדחוף לאוטופיה ניאו-מרקסיסטית". קנדי טען כי הרעיון של "טיפולי המרה", פרקטיקה מזיקה מוכחת, הוא "מומצא", וכי המאמץ לאסור אותו בחוק הוא "בלון ניסוי אנטי-דתי".