בצל אירועי 7 באוקטובר והמלחמה המתמשכת, הודיעה היום (רביעי) עיריית תל אביב, בשיתוף ארגוני הקהילה הגאה, כי התקבלה ההחלטה לבטל את מצעד הגאווה וההפנינג המסורתיים במתכונתם הרגילה, זאת לאחר דיונים ממושכים ולנוכח בקשתם של הארגונים. 

ההחלטה מתרחשת כשבועיים לאחר שקראנו כאן ב-mako גאווה לשנות את אופי אירוע הגאווה הגדול בישראל. על פי הודעת העירייה, חלק מהתקציב העירוני שהיה מיועד לקיום המצעד יעבור לטובת פעילות המרכז הגאה החדש שנחנך מוקדם יותר השנה על ידי העירייה. 

"ההחלטה על ביטול המצעד, בדומה לצמצום האירועים העירוניים בפורים וביום העצמאות והתאמתם למצב, התקבלה לאחר בחינה מעמיקה של הסוגיה, במסגרתה הקשבנו להלך הרוח הציבורי וכאות הזדהות עם המפונים ומשפחות החטופים ועם כאבן של משפחות השכול", נכתב בהודעת העירייה. "עם זאת, מתוך המחויבות העמוקה של העירייה כלפי הקהילה הגאה והיותה של תל אביב-יפו הבית החם של הקהילה הגאה על כל גווניה, יצוין שבוע הגאווה בחודש יוני באירועים מקומיים לקהלי היעד של הקהילה, ויתקיים אירוע מרכזי במתכונת של עצרת בסימן גאווה, תקווה וחירות". 

ראש העיר, רון חולדאי, פרסם בטוויטר הודעה בה הכריז כי "זו לא העת לחגיגות". "בתיאום עם ארגוני הקהילה הגאה, החלטנו שהשנה, במקום מצעד הגאווה, נקיים בתל אביב-יפו עצרת בסימן גאווה, תקווה וחירות", הוא כתב. "132 בנינו ובנותינו עדיין חטופים בעזה, מעגל השכול הולך ומתרחב מידי יום ואנו נמצאים באחת מתקופותיה הקשות של מדינת ישראל". 

"אירועי 7 באוקטובר והמלחמה מעמידים אותנו בפני אתגר לאומי משמעותי, בו כולנו עומדים לצד משפחות החטופים והמשפחות השכולות, ומתאימים את מציאות חיינו לתקופה הקשה הזו", מסרה סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק הלהט"ב, מיטל להבי. "לאחר התייעצות עם מובילי דעה וראשי הקהילה הגאה, החלטנו כי השנה, בהתאם לנסיבות, נקיים עצרת גאווה ותקווה שתבטא את הכאב וההזדהות של הקהילה הגאה וממנה תצא קריאה לאומית ובינלאומית לשחרור החטופים ולשמירה על זכויות אדם".