היום, ערב יום השנה ה-35 לביטול האיסור על משכב זכר בישראל, יקיימו ארגוני הקהילה עצרת מחאה בהשתתפות אומני ישראל, בהם רן דנקר, נטע ברזילי, מאיה סימנטוב, קורין אלאל, שי גבסו, שחר טבוך ועוד. את האירוע, שיערך בשעה 19:30 בכיכר הבימה בתל אביב, ינחה העיתונאי נדב בורנשטיין. 

ב-22 במרץ 1988, ביטלו בכנסת ח"כ שולמית אלוני ז"ל ויו"ר ועדת החוקה דאז אוריאל לין את האיסור על משכב זכר ומשכב אישה "שלא כדרכה", מה שאפשר לחברי הקהילה הגאה לצאת מהארון בישראל ולהתחיל להיאבק על זכויותיהם וקבלתם. מאז ועד היום, כל זכויות הקהילה הגאה בארץ הושגו באמצעות בתי המשפט ובג"ץ. 

על פי המארגנים, מטרת העצרת היא להזכיר, במיוחד בימים בהם מדינת ישראל נאבקת על אופיה הדמוקרטי, את החשיבות של ערכי הסובלנות, הליברליות, השוויון והקבלה, המסמלים את מהות המאבק הגאה. "לקהילה הגאה אין זכויות ואין שוויון בלי מערכת משפט עצמאית וחזקה", מסרו המארגנים. "מחובתנו להמשיך להיאבק ולהמשיך לדרוש שוויון תוך שמירה על הפרט. בימים בהם הלהט"בופוביה מתחזקת, הביטחון האישי שלנו יורד ואנחנו במאבק על החברה שלנו, אנחנו כאן כדי להציב אלטרנטיבה. זהו מאבק על צביון החברה שלנו, על הזהות שלנו ועל הערכים שמובילים אותנו".