דרו בוסי בן ה-68 ונינו אספוזיטו בן ה-78, מעולם לא חשבו שהם יזכו לראות את היום בו נישואים חד מיניים הופכים לחוקיים. השניים, יחד כבר 45 שנה, קיבלו את החלטת בית המשפט העליון בארה"ב המאפשרת נישואים גאים בכל המדינות, וכמו זוגות וותיקים רבים, החליטו לנצל את המהפך ההיסטורי ולהתחתן.

לצערם, בוסי ואספוזיטו לא יוכלו לממש את אהבתם ואת החוק החדש ולהתחתן, מכיוון שעל פי רשויות המדינה הם נחשבים לאב ובן. ההסבר לכך פשוט מאוד: לפני אישור הנישואים הגאים, זוגות רבים חיפשו דרך להפוך את מערכת היחסים ביניהם לרשמית, כזו שתקנה להם זכויות מסוימות מתוקף היותם בני זוג. לצורך כך בחרו רבים לאמץ את בן / בת הזוג. פתרון זה רחוק מלהיות אידיאלי, אך הוא היה הפתרון היחיד שהעניק למערכת היחסים שלהם איזו שהיא הכרה בחסות החוק.

דרו ונינו (צילום: ביתי)
45 שנים של זוגיות. בוסי ואספוזיטו | צילום: ביתי

כך עשו גם בוסי ואספוזיטו בשנת 2012, כאשר חידשו את הצוואות שלהם. "זה התחיל שגילינו שמיסי הירושה הרבה יותר גבוהים כאשר מדובר ביורש שהוא אינו בן משפחה", מסביר בוסי, "רצינו לתקן את האפליה הזו, וזו הייתה הדרך החוקית היחידה לממש את מה שהרגשנו. זה לא שהרגשנו כמו אבא ובן, אבל הרגשנו כמו משפחה".

עם אישורם של נישואים חד מיניים בארה"ב על ידי בית המשפט העליון, ביקשו בוסי ואספוזיטו לבטל את האימוץ על מנת שיוכלו להתחתן. בתגובה החליט שופט בית המשפט המחוזי לסרב לבקשתם והעביר את הדיון בשאלה לערכאות גבוהות יותר. כך נותר מעמדם של בוסי ואספוזיטו בעיני המדינה כאב ובן, מה שמונע מהם להינשא. במידה שיחליטו להתחתן מבלי לבטל את הליך האימוץ, הם עלולים להיות מואשמים בגילוי עריות.

דרו ונינו (צילום: ביתי)
"לא שהרגשנו כמו אבא ובן, אבל הרגשנו כמו משפחה" | צילום: ביתי

סיפורם של בוסי ואספוזיטו התפרסם בכל רחבי ארה"ב, ומאז זוכים השניים להתעניינות תקשורתית רחבה. כזוג הומואים שחיו בתקופה בה יחסים חד מיניים היו פחות מקובלים, השניים לא רגילים לדבר על חיי הזוגיות שלהם, ולדבריהם אף מעולם לא יצאו מהארון בפני הוריהם, שכבר אינם בחיים.

"הזוגיות שלנו תמיד התנהלה מתחת לרדאר", אומר בוסי, "הסיפור הזה הוציא אותנו מהארון בפיצוץ גדול, וזה משהו שצריך להסתגל אליו". יחד עם זאת, הם מעודדים מאד מהתמיכה לה הם זוכים מהציבור ומההכרה לה הם זוכים מהקרובים אליהם, שזוכים לראות סוף סוף איזו שהיא הכרה רשמית לזוגיות רבת השנים.

דרו ונינו (צילום: ביתי)
בקרוב אצלם | צילום: ביתי

סיפורם של השניים הגיע גם לאזניו של אחד הסנטורים, שכתב מכתב ליועצת המשפטית בדרישה לפרסם קווים מנחים לכל בתי המשפט, אשר קובעים כי בני זוג שבעבר אימצו אחד את השני רשאים לקבל ביטול של האימוץ על מנת שיוכלו להתחתן. דוברת היועצת המשפטית מסרה כי הבקשה נבחנת.

בני הזוג ועורכי דינם מצפים להחלטה של בית המשפט העליון בנושא עד תחילת השנה הבאה. בינתיים, הם מנצלים את הזמן כדי להסביר לדור הצעיר כיצד הרגיש לחיות כזוג גאה לפני 30 ו-40 שנה, ומה הם נאלצו לעשות על מנת לשמור על מעט הזכויות שיכלו לקבל, שהיום נראות לצעירי הקהילה כמובנות מאליהן.