כוחות הביטחון של מוסקבה ביצעו פשיטות על מועדונים גאים, ברים וסאונות במרכז העיר בערב שישי, כך לפי דיווחים בתקשורת הרוסית, כיום אחד בלבד לאחר שבית המשפט העליון הוציא מחוץ לחוק את תנועת הלהט"ב הבינלאומית ברוסיה, תוך כדי שהוא מתייג אותה כארגון "קיצוני".

המשטרה ביצעה חיפושים במקומות גאים ברחבי הבירה הרוסית, כולל במועדון לילה, סאונה לגברים בלבד ובר שאירח מסיבות לקהל להט"בי, בתואנה לפשיטת סמים, מדווחת התקשורת המקומית. עדי ראייה אמרו שבאי המועדון זכו לבדיקת המסמכים שלהם וצילום על ידי כוחות הביטחון.

בערוץ חדשות הטלגרם אוסטרוזונו נובוסטי מדווחים שתחת תואנת שווא לחיפוש סמים פשטה המשטרה על מועדון במאלאיה יקימאנה, היכן שמסיבה לקהל להט"בי בדיוק התרחשה. "באמצע המסיבה הם (המשטרה) עצרו את המוזיקה והחלו לעבור במסדרונות", לפי הדיווח. ביציאה הם צילמו תמונת פרופיל מבלי לקבל אישור או רשות לעשות את זה, נכתב בנובוסטי, כציטוט של עד ראייה.

ביום שישי פרסם האיחוד האירופי הצהרה ובה גינוי חריף של ההחלטה של בית המשפט העליון להוציא מחוץ לחוק את התנועה הציבורית הלהט"בית הבינלאומית. "במהלך דיכוי רב השנים של זכויות להט"ב תחת שלטון הנשיא פוטין, ההחלטה הזו מטרתה לרדוף אפילו עוד יותר את הקהילה הגאה ברוסיה, וכוונתה לחנוק את החברה האזרחית ואת אלו שמגינים בצורה אמיצה על זכויות אדם", כך נכתב בהצהרה.