אחת לשנה, סוקר המרכז למחקר חברתי יחד עם יוניברסיטי קולג' לונדון עשרות אלפי בריטים מבוגרים מעל גיל 16, כדי לעקוב מקרוב אחרי התפתחות מגמות בריאותיות בקרב האוכלוסייה הכללית, וכדי לספק הערכות לשכיחות שלהן תחת תנאים וסיכונים מסוימים.

בשנת 2011, 20 שנה אחרי שהחל המחקר, נוספה לשאלון בפעם הראשונה שאלה המתייחסת לנטייה המינית של הנשאל. מאז ועד 2018 ראיינו והעריכו החוקרים את בריאותם של 58,226 נבדקים, כאשר שני אחוזים מתוכם הזדהו כלסביות, הומואים או ביסקסואלים. אחד היתרונות המשמעותיים כתוצאה מכך הוא היכולת החדשה לפרסם נתונים על מצבם הבריאותי של להט"בים ולהדגיש את אי-השוויון במערך הבריאות. 

אחרי שסיכמו החוקרים את הממצאים, הם גילו כי להב"ים מבוגרים ומבוגרות דיווחו יותר על בעיות בריאותיות מאשר הטרוסקסואלים, ונטו לסבול יותר ממחלות מגבילות ארוכות שנים. בנוסף, נמצא כי הטרוסקסואלים מדווחים על בריאות נפשית טובה יותר ביחס ללהב"ים, כאשר לסביות וביסקסואליות דיווחו על יותר רמות לחץ וסטרס מכלל הנבדקים. 

יוניברסיטי קולג' לונדון (צילום: Natakorn Sapermsap, Shutterstock)
יוניברסיטי קולג' לונדון | צילום: Natakorn Sapermsap, Shutterstock

עוד גילו החוקרים כי כמעט שליש מכל הלהב"ים שהשתתפו במחקר נוטים לצרוך יותר אלכוהול, בהשוואה לפחות מרבע מכל שאר הנבדקים ההטרוסקסואלים. עם זאת, החוקרים גם מצאו כי רק 51 אחוזים מתוך כל הלהב"ים סובלים מעודף משקל, בעוד מספר ההטרוסקסואלים גבוה בהרבה - 63 אחוזים. 

עוד נתונים מטרידים גילו כי 16 אחוזים מהנדבקים הלה"בים דיווחו על התמודדות נפשית מורכבת ארוכת שנים או הפרעה התנהגותית, ביחס לשישה אחוזים בלבד מתוך הנבדקים ההטרוסקסואלים. הלה"בים המבוגרים נטו גם לעשן יותר מהטרוסקסואלים, אבל לא סובלים יותר ממחלות שרירים ושלד כמו דלקות פרקים ובעיות גב.