>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
קוראים לדוגמנים טרנסג'נדרים להגיע למיונים. מתוך המודעה
אמריקן אפרל, אחד המותגים הידידותיים בעולם לקהילה הגאה, ממשיכה במסר למען שוויון לכולם. השבוע  הודיעה החברה באמצעות חשבון האינסטגרם על אודישנים לאיתור דוגמים טרנסג'נדרים. "אמריקן אפפל מחפשת דוגמנים טרנסג'נדרים וטרנסקסואלים", נכתב בהודעה. הדרישות: "מגיל 16 ומעלה, לא נדרש ניסיון קודם, לבשו בגדים נוחים המתארים את הסטייל האישי שלכם, ללא מייק-אפ או תכשיר לשיער".

אין זו הפעם הראשונה שאמריקן אפרל מעסיקים דוגמנים טרנסג'נדרים. לפני מספר חודשים פרסמה החברה ליין חולצות חדש למען שוויון לקהילה הגאה, כאשר בראש הקמפיין עמדה הדוגמנית הטרנסג'נדרית איסיס קינג. הליין החדש הנו תוצר של שיתוף פעולה עם ארגון GLAAD – הברית ההומו-לסבית נגד השמצה.

אמריקן אפרל תומכת זה שנים רבות בקהילת הלהט"ב, ומאז 2008 משיקה מדי שנה חולצות עם כיתוב לתמיכה באג'נדה גאה. השנה בירכו ארגונים להט"בים את החברה על שהכלילה בכיתוב גם את הטרנסג'נדרים והביסקסואלים, לאחר שבמשך כמה שנים כיכב המשפט "Legalize Gay" (בתרגום חופשי: "היפכו את ההומוסקסואליות לחוקית"), אשר ייצג את ההומואים והלסביות בלבד. הכיתוב החדש: "Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender Pride" (בתרגום חופשי מתומצת: "גאווה להט"בית").

אין תמונה
קמפיין החולצות של אמריקן אפרל

את החולצה ניתן לרכוש בחנויות בארצות הברית ובקנדה, כאשר במטה החברה אומרים כי במהלך הקיץ ניתן יהיה להשיג אותה גם בחנויות החברה הנוספות ברחבי העולם, בהן החנות בדיזנגוף סנטר בתל אביב. כמדי שנה, החברה תתרום 15% מהרווחים על מכירת החולצה ל-GLAAD.

"אכפת לנו מאוד מנושא זכויות להט"ב, ואמריקן אפרל מחויבת לנושא כבר כמעט עשור", אמר המנכ"ל והמייסד של החברה, דב צ'רני.