את יואב מאיר אני מכירה משנקר, שם למד שנה מתחתי. החיבור בינינו היה מידי, כי שנינו היינו האנשים הכי צבעוניים במסדרונות ותמיד היינו שנויים במחלוקת.

יואב החל את דרכו בגרסה הישראלית ל"פרויקט מסלול", שם נודע כמעצב הרגיש והצבעוני של התוכנית. כיום, הוא מעצב קולקציית חולצות וגופיות בשם JO MAYER, שהפכו לפריט הכרחי אצל גברברי הקהילה שרוצים להיחשב אופנתיים.

במה לדעתך שונים העיצובים שלך מאלו שנמכרים ברשתות?

"אני לא מעצב חולצות וגופיות בייסיק. כשהתחלתי לעצב, הרעיון שלי היה לעשות קולקציה שאני אתחבר אליה באופן אישי, בגדים שאני ארצה ללבוש; צבעוני, נוח, איכותי. כשאני מסתובב בחנויות, אני רואה רק חולצות בסיס, ואני מעצב עם טקסטורות ופרינטים שלא יעזו לעצב ברשתות".

יואב התחיל את בפרסום בפייסבוק של גופיות מעוצבות עם טקסטורות מיוחדות. משם הגיע הביקוש מהחברים והמשפחה שיעצב גם עבורם, ואחר כך הגיע הקהל הרחב. הוא גם מספר בגלוי כי את העיצובים הוא ייעד לקהל הגאה, נשים וגברים כאחד, אך כשהחל למכור בירידי אופנה, גם הסטרייטים הנועזים החלו לרכוש את המותג וכיום מגיעים אליו זוגות שנהנים להחליף חולצות אחד עם השני.

גלה לנו את האמת, אפשר להתפרנס מזה בכבוד?

"העסק עצמו כרגע מרוויח ולכן הוא קיים, אבל כמו כל אמן בישראל זה לא מקור הפרנסה היחיד שלי. אני משלב את זה עם הרצאות אופנה (יחד עם לאון שניידרובסקי), עיצובים לחברות מיתוג ועיצוב לילדות".

JO MAYER (צילום: רן יחזקאל)
מתוך הקולקציה | צילום: רן יחזקאל
JO MAYER (צילום: רן יחזקאל)
מתוך הקולקציה | צילום: רן יחזקאל
JO MAYER (צילום: רן יחזקאל)
זו עבודה קשה מאוד - יואב מאיר | צילום: רן יחזקאל

מה היית ממליץ למעצב צעיר בתחילת דרכו?

"ההמלצה הראשונה שלי היא באמת להבין האם זה מה שהוא רוצה לעשות בחייו – לעצב, להתעסק בבדים, לקוחות וגזרות. לא כל מי שאוהב שופינג מתאים להיות מעצב אופנה. הדבר הכי חשוב הוא להבין שחיי הזוהר שבאופן אוטומטי משויכים לתעשיית האופנה הם לא באמת נכונים. זו עבודה קשה מאוד, מלאת עליות ומורדות וצריך הרבה סבלנות, כוחות נפשיים ומרפקים".

אתה אדם מאוד צבעוני ובולט בנוף התל אביבי. מה קורה איתך בתחום הזוגי?

"האמת שאני כרגע לא מחפש זוגיות. זה גם לא קל. מעבר לחזות שלי, אני אדם מאוד רגיש, נקשר במהירות ורומנטי. אני לא תמיד אני מצליח להתמודד עם חוסר הרצינות בקהילה שלנו. אבל אני מאמין שכשאהיה מוכן, גם זוגיות תגיע. אני חושב כעת על ילדים ובוחן את כל האופציות להבאת ילד לעולם באיזו מתכונת ועם מי".

איפה אתה רואה את עצמך בעתיד?

"אשמח שהדגמים שלי יימכרו בכל העולם, ואני נוסע בקרוב למעין מסע חיפוש וגישוש בערים גדולות באירופה וארה"ב. חשוב לי ללמוד על אופנה בעולם ולראות מה קורה מעבר לים. אין ספק שקהל הלקוחות הישראלי שונה מאוד מהלקוחות בחו"ל. אנחנו במלחמה מתמדת, הגברים בארץ מתלבשים פרקטי, נוח וצפוי, ואשמח לשנות את הסגנון ליותר נועז ושמח".

איפה אפשר לרכוש פריטים של JO MAYER?

בעיקרון אפשר לפנות אליי בפייסבוק באופן אישי, ואני נמצא גם בכל ירידי האופנה. השבוע אני מקיים מכירה ביתית. כל הפרטים בפייסבוק שלי - YOAV MEIR.