>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

דיזינגוף סנטר מואר בצבעי הגאווה
דיזינגוף סנטר כבר מוכן | צילום: רפי דלויה
לרגל פתיחת חגיגות חודש הגאווה, הדליק אמש (יום ג'), בשעה 20:00 ח"כ ניצן הורוביץ, נציג הקהילה הגאה והמועמד לראשות העיר תל אביב את הגשר המחבר בין שני בנייני דיזנגוף סנטר בצבעי דגל הגאווה. הדיזינגוף סנטר השקיע כ- 70 אלף ₪ בהארת המבנה, אשר יעמוד מואר עד סוף חודש הגאווה. 

"השנה אירועי הגאווה מרגשים אותי במיוחד. קשה להאמין אבל אנחנו מציינים 20 שנה לארוע הגאווה הראשון, 20 שנה שהקהילה פועלת יחד בתרבות, בחינוך, בתקשורת, בפוליטיקה, ומצליחה להביא לשורה של פריצות דרך ולמהפכה של ממש", מסר ח"כ הורוביץ.

דיזינגוף סנטר מואר בצבעי הגאווה ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ על רקע הגשר | צילום: ענהאל ריצ'מן

"זו התקדמות עצומה שמשפיעה על החיים של מאות אלפי ישראלים שיכולים היום לחיות בלי פחד, כאנשים שלמים. אבל הדרך שלנו עדיין ארוכה. רוב בתי הספר בארץ עדיין סגורים בפני הקהילה וארגוניה, ההומופוביה היא עדיין בעיה מרכזית ומכשול גדול בדרך ליציאה מהארון, ובעיקר יש מרחק עצום בין התמיכה והקבלה של הציבור לבין הקושי וההתנגדות למאמץ שלנו לקדם חקיקה שתשווה את זכויותינו. במיוחד מקוממים אותי  המכשולים והאפליות בדרך להקמת משפחה גאה - זוגיות, נישואים, ילדים. זה בלתי נסבל ובלתי נתפס בחברה שאמורה להיות דמוקרטית. אז לכבוד חודש הגאווה אני מאחל לקהילה ולכל הציבור שלכולם יהיו זכויות שוות, שייעלם הפחד ושתהיה כאן חברה חופשית וסובלנית. חג גאווה שמח!"

הקהילה מפרגנת ל-FOD

במסגרת האירוע, הוצג בחלל דיזנגוף סנטר תערוכה מיוחדת שאוצר הסטיילינסט גל אפל, שמציגה צילומים של הסטריאוטיפ של הגבר התל אביבי שצילמו צמרת צלמי האופנה בארץ בשת"פ עם המגזין הגאה FOD. את התערוכה, אצר הסטייליסט גל אפל, חושפת דרך עיניהם של מיטב צלמי האופנה: רון קדמי, איתן טל, רונן אקרמן, דין אבישר, דביר כחלון, זיו שדה, סשה פרילוב את החולשה, היופי, הכוח והרוך הגבריים.

FOD השקת גיליון 6
גל אוחובסקי וח"כ ניצן הורוביץ | צילום: ענהאל ריצ'מן

לאירוע הגיעו צמרת הקהילה הגאה ועוד: גל אפל, ג'ודי ניר מוזס, ח"כ ניצן הורוביץ, גל אוחובסקי, השף עומר מילר, סטייליסטים ומעצבי אופנה מהתעשייה. "מגזין הקיץ מסכם שנה וחצי של עבודה במגזין והוא סוג של דובדבן שמעל הקצפת", אמר עורך המגזין דביר בר ל-mako גאווה. "אני יודע שאין הומו שלא יימצא בו מה לקרוא והפקה שיחתבר אליה והיה כיף גדול לראות הרתמות של עשרות אנשים שעבדו על הגיליון הזה בהתנדבות".

FOD השקת גיליון 6
עורך המגזין דביר בר והשף עומר מילר | צילום: ענהאל ריצ'מן

מצעד הגאווה ה-15 ברציפות ייצא לדרך ב-7 ביוני בשעה 10:00 מהמרכז העירוני הגאה בגן מאיר בהשתתפות עשרות אלפי צועדים מהארץ ומחו"ל ואת מסיבת הגאווה הגדולה בחוף גורדון תנחה השנה בר רפאלי

כמדי שנה, את מצעד הגאווה יזניק ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי בהפנינג חגיגי בהנחיית אורנה בנאי וגל אוחובסקי. עוד ישתתפו שר האוצר יאיר לפיד, שרת המשפטים ציפי לבני, שרת התרבות לימור לבנת, יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ', יו"ר מרצ זהבה גלאון, ח"כ דב חנין ויו"ר מועצת העיר יעל דיין.

רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב-יפו, מסר: "מצעד הגאווה הפך לאחד מסמליה של העיר תל אביב יפו, עשרות אלפי משתתפים ותיירים מרחבי הארץ והעולם לוקחים בו חלק מדי שנה. אני מאמין שתל-אביב-יפו, עיר של סובלנות, שאף הקימה את המרכז הגאה, תהיה למגדלור ומצפן לערים אחרות בארץ בנושא זה".

"למצעד הגאווה התל אביבי תפקיד חשוב בעיצוב פניה של החברה הישראלית", מסר יניב ויצמן, חבר מועצה ויועץ רה"ע לענייני הקהילה הגאה. "אני קורא לכל חברי וחברותי בקהילה ומחוצה לה להצטרף ויחד להעביר מסר ברור ועוצמתי למען השגת שוויון זכויות מלא לקהילה הגאה ולמאבק בלי פשרות כנגד כל גילוי הומופביה ואלימות כלפי האחר והשונה.  השנה גם נצעד למען אנשים ונשים יקרים שתרמו רבות להיסטוריה הקהילתית ובזכותם אנחנו כאן ולמען אלה שבידם להשפיע בעיצוב העתיד של כולנו.

>> למדריך השלם של אירועי הגאווה 2013 - היכנסו

>> המנון הגאווה של עומר אדם