<< לקבוצת הגאווה של mako כבר הצטרפתם?

אם יש משהו שלמדנו משיחות עם מלכות הדראג, הרי זה: "פורים למלכות הדראג – זה כמו יום העצמאות לזמרים" (ציונה פטריוט) או "פורים בשביל דראג קווינס זה כמו חנוכה בשביל רינת גבאי" (טלולה בונט). קחו למשל את ציונה פטריוט. במשך עשרה ימים היא מופיעה בלא פחות מ-17 הופעות – ועוד הזרוע נטויה.

דראג 2012 (צילום: תומר ושחר צלמים)
יום העצמאות למלכות הדראג. ציונה פטריוט | צילום: תומר ושחר צלמים

שאלנו את השחקנים המגלמים את מלכות הדראג, איך הם מרגישים בפורים, כמי שמתחפשים במשך כל השנה.

"יום אחד בשנה אפשר לצאת לרחוב, שופוני יא-נאס, בלי חשש למרגמות"

יובל אדלמן, המגלם את דמותה של ציונה פטריוט, נרגש מאוד לקראת פורים. "פורים בשבילי הוא משהו מיוחד, כי אמנם מתאפר כל השנה, אבל לא בכאלה כמויות", הוא אומר. "ואין לי אף פעם מרתונים כאלה של הופעות כמו בפורים. השבוע יש לי הופעות באשדוד, אשקלון, חיפה, רמת הגולן ועכו.

דראג 2012 (צילום: תומר ושחר צלמים)
חדר הארונות של ציונה פטריוט | צילום: תומר ושחר צלמים

"ובנוסף להכל, בפורים לא מרגיש שום חשש לצאת מהבית, מאופר ולבוש להופעה. בפורים יצעקו לי: 'וואלה אחי, שיחקת אותה, כל הכבוד. ויום אחרי פורים, אני חוזר להיות: 'יא הומו קוקסינל'. אז יום אחד בשנה אני יכול לצאת לרחוב, שופוני יא-נאס, בלי חשש למרגמות".

דראג 2012 (צילום: תומר ושחר צלמים)
טלולה בונט | צילום: תומר ושחר צלמים

וכשאנחנו עוברים לדבר עם ציונה, השאלה הבלתי נמנעת, האם היא חוגגת על משלוחי מנות. "מי שעוקב אחרי הפייסבוק שלי רואה שאני לא מחכה לפורים כדי לאפות ולהכין", היא אומרת. "הבעיה היא שבפורים אין לי זמן למשלוחי מנות, כי אם אני אכין משהו הוא יתקלקל, ואם אני אקבל משלוחים, אז לא יהיה לי זמן לאכול אותם.

דראג 2012 (צילום: תומר ושחר צלמים)
ארון הבגדים של טלולה | צילום: תומר ושחר צלמים

"אבל לא לרחם עלי. באירועים יש ים של קייטרינג. אני מאוד אוהבת. הקבבונים, המוקפצים והטורטיות. וזה אותו אוכל בכל אירוע, אף אחד לא המציא גלגל. זה כאילו יש קטע שכל חברות הקייטרינג קבעו ביניהן מה הקטע המיוחד לפורים. מה שכן, בגלל כל הפינגר-פוד למינהם, אני מנקה במיוחד את הציפורניים".

קיי לונג תצוגת אופנה (צילום: ראובן שניידר )
קיי לונג | צילום: ראובן שניידר

"פתאום יש תחושה שיש עוד אנשים ששותפים לשמחה שלך של הלבוש והתחפושות, של ה'ונהפוך הוא' הזה", אומר טל קלאי, המלגם את דמותה של טלולה בונט. "חוץ מזה, עובדים מסביב לשעון. כמו שיש פסטיגל, אצלנו זה פסטידראג".

דראג 2012 (צילום: תומר ושחר צלמים)
ארון הנעליים של קיי לונג | צילום: תומר ושחר צלמים

"בגלל שכולם מתחפשים בפורים – אני צריכה להשקיע מעבר"

"הדראג בשבילי הוא הרבה יותר מתחפושת", אומר גיל נוה, המגלם את דמותה של גלינה פור דה-ברה. "פורים זה הזמן שבו כל החברים שלי נזכרים שיש לי מחסן תלבושות בבית, מציעים הצעות מגונות עבור הבגדים הכי מכוערים שלי, ואחרי מקטרים יומיים איך אני הולך בעקבים האלה ערב שלם״.

במקרה של קיי לונג, היא לא בדיוק מרגישה בתחפושת. "אני חושבת שדווקא בגלל שאני כל השנה צבעונית, אני לא רואה בזה תחפושת", היא אומרת. "אני רואה בזה יותר עבודה. אבל אני חושבת שבגלל שכולם מתחפשים בפורים, אני צריכה להשקיע מעבר. אני תמיד עובדת לפי קונספט, אז יותר קל לי להתאים את עצמי. למשל, בשבת הקרובה יש את הפקת ה-T-Dance באומן 17, שיהיה בסגנון 'מופע האימים של רוקי'".

דראג 2012 (צילום: תומר ושחר צלמים)
גלינה פור דה-ברה | צילום: תומר ושחר צלמים

ואיך את תהיי לבושה שם?

"אה, זאת הפתעה, אני לא יכולה לגלות".

>> מאיפה משתין הדראג?

>> ציונה פטריוט פותרת לכם את הבעיות במיטה

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה