הסעודה הלסבית האחרונה (צילום: Bronwyn Lundberg)
אלן בתפקיד ישו. הסעודה האחרונה | צילום: Bronwyn Lundberg
הסעודה האחרונה של ישו הייתה מקור השראה עבור ציירים רבים לאורך ההיסטוריה. המפורסם שבהם הוא לאונרדו דה וינצ'י, שעבד על היצירה לסירוגין בין השנים 1495 ל-1498. כעת מציעה הציירת והאמנית הגראפית ההוליוודית ברונווין לנדבר פרשנות קווירית-לסבית משלה לארוחה הידועה.

"לא הייתי חיה בנוח עם נטייתי אילולא אותם נשים"

היצירה "הסעודה הלסבית האחרונה" זוכה לשבחים רבים ברשת בימים האחרונים, וניתנת לרכישה בעמוד אטסי ועולה 29.90 דולר.

לנדבר מספרת להפינגטון פוסט, כי הרעיון ליצירה המקורית הגיע במקרה. "הצעתי כבדיחה לחברה שאכין לה משענת למיטה החדשה בסגנון הסעודה האחרונה, אבל בצורה בלתי שגרתית. היא ביקשה ממני ליצור את היצירה בפרשנות אישית שלי". לנדבר התייעצה עם בת הזוג שלה, שהעלתה את הרעיון היצירתי. "מיד חשבנו על אלן בתפקיד ישו, והשאר באו בעקבותיה".

לדברי לנדבר, אלן נבחרה לתפקיד הרם בשל השפעתה החיובית על רבים. "כשהיא יצאה מהארון כלסבית, הקריירה שלה נפגעה קשות. היא קמה מהאפר והפכה למודל חזק ואהוב יותר מאי פעם".

לתפקיד מריה מגדלנה נבחרה בת זוגה של דג'נרס בשנים האחרונות, פורשיה דה רוסי, ו את תפקיד הנבל יהודה איש קריות איישה שיין מק'קוטשן מהסדרה "The L Word", "בשל דמותה השלילית בסדרה ומערכות היחסים הבעייתיות שניהלה בה". אגב, לאונרדו דה וינצ'י לקח שנים רבות למצוא מקור השראה לדמותו של יהודה. הסופר ליאו פרוץ תיאר בעבר כיצד חיפש דה וינצ'י ברחובות אחר "הדמות המושחתת ביותר בעולם" כמודל לדמות. לבסוף נבחר סוחר גרמני.

שאר הנשים נבחרו על ידי לנדבר בשל השפעתן על חייה לאורך השנים. "לא הייתי חיה בנוח עם הנטייה המינית שלי כיום, אילולא אותן נשים".

לשאלה כיצד היא מרגישה נוכח הגדרתה כ"אמנית לסבית", ענתה לנדבר: "אני בהחלט לסבית, ואני בהחלט רואה עצמי כאמנית. יש 100 הגדרות אחרות שעזרו לי להגדיר את עצמי".