אתר OUT הפופולרי פרסם לאחרונה את רשימת 100 הרווקים הגאים השווים של שנת 2017. בין המועמדים המובילים תמצאו את הזמר אדם למברט וגם את שחקן הפוטבול ההורס מייקל סם, אבל אי שם במורד הרשימה מסתתר בחור ניו יורקי חתיך בשם תומס רום, ולמרות השם הקוסמופוליטי, מדובר בבחור ישראלי למהדרין. "האמא היהודיה שלי כנראה מאוד גאה בזה שנכנסתי לרשימה", הוא מכריז. בסוף השבוע האחרון פורסמו התוצאות לפי דירוג הגולשים, ורום הגיע למקום החמישי המכובד.

>> אנחנו יכולים לנחש באיזה סוג פורנו אתם צופים

>> "יהודי לא יכול להבין מה טרנסג'נדר ערבי עובר"

מסתבר שזו לא הפעם הראשונה שתומס, ששמו הראשון הוא אלעד, נכנס לרשימה הנוצצת של OUT: "הייתי ברשימה הזאת לפני כמה שנים. אני והעורך מסתובבים באותם מעגלים חברתיים ומקצועיים. אפילו ערכתי שתי מהדורות כעורך אורח וייעצתי למגזין בתחום האומנות".

ובכל זאת, איך זה מרגיש להופיע ברשימה?
"זה כיף ומפרגן. העורך התקשר ביומולדת שלי, וזה היה מן מתנה קטנה שקיבלתי, אבל אני לא נותן לאגו שלי להתנפח. יש מספיק אנשים שהיו יכולים להיות ברשימה הזאת", הוא אומר במבטא אמריקאי קל.

לצדו, חוץ מלמברט וסם, נמצאים גם כוכב "זאב צעיר" קולטון היינס, מעצב האופנה אלכסנדר וונג ומעצב הבית של לואי ויטון ניקולה גסקייר. "אלכסנדר מתוק ומקסים בצורה בלתי אפשרית", מעיד רום, "וניקולה בחור מרשים וגאון".

תומס רום (צילום: Michael Underwood,  יחסי ציבור )
"יש מספיק אנשים שהיו יכולים להיות ברשימה הזאת" | צילום: Michael Underwood, יחסי ציבור
אנחנו מנסים לקבוע ראיון סקייפ, אבל זו לא משימה פשוטה. הוא בדיוק טס ללוס אנג'לס כדי להפיק את ערב הפתיחה של חלל תצוגה חדש של אחת מהלקוחות שלו: "אני יועץ אמנות. אני בונה אוספים פרטיים לאנשים ברחבי העולם".

איך הגעת לזה?
"זו אף פעם לא באמת הייתה התוכנית שלי. עבדתי בארץ כסטייליסט ואז התגלגלתי לשיווק ולפרסום. כשעברתי לפה פתחתי סוכנות שנתנה שירותים בתחומי הקריאייטיב, והיה שם אגף של ייעוץ אומנות שאיכשהו גדל אחרי המשבר הכלכלי של 2008".

תומס נולד לפני 37 שנה ברמת השרון. בגיל 17 עבר לתל אביב אחרי שהשתחרר מהצבא בגלל בעיות רפואיות, והיום הוא גר כאמור בניו יורק. את המעבר לעיר עשה בגיל 25, בלי שבכלל תכנן: "באותה תקופה היה לי בן זוג שקיבל הצעה לרילוקיישן. האמת שלא היו לי דילמות אם לעבור או לא, בעיקר כי הייתי בטוח שאני חוזר לארץ אחרי שלוש שנים".

תומס רום (צילום:  John Midgley,  יחסי ציבור )
"עובד קשה כדי שאמנות ישראלית תקבל ייצוג ומקום" | צילום: John Midgley, יחסי ציבור
אבל תומס התאהב בעיר ונשאר: "יש משהו מרשים בכמה גיל ורקע לא בהכרח משחקים כאן תפקיד. אתה יכול להתחבר לאנשים עם אותן תשוקות או תחביבים. ניו יורק אמנם גדולה, אבל במובן מסויים קטנה כמו תל אביב וכולם מכירים את כולם". ולמרות החיבור לניו יורק, המחשבות על ישראל תמיד נמצאות שם: "יש בי חלק שמתגעגע לארץ כשאני לא נמצא בה. אני מתגעגע לצבעים ולריחות ולהומור ולציניות השונה. אני גדלתי בתוך התרבות הישראלית, לא משנה כמה אמריקאיות ספגתי עם השנים".

אז איך אתה מגדיר את עצמך?
הוא לוקח רגע לחשוב, ואז יורה: "יהודי, ישראלי, תושב אמריקאי, הומו, יועץ אומנות, ברנר (חבר בקהילת הברנינג מן – ד.ה) וצועני", הוא צוחק, "כי אני חי במטוסים ובמלונות".

"בא לי לצאת מאזור הנוחות שלי"

למרות שכבר 12 שנה הוא לא חי בישראל, המודעות הפוליטית שלו מפותחת ויש לו ביקורת על איך שדברים מתנהלים פה: "ישראל זו מדינה שעשרים משפחות שולטות בשישים אחוז מההון. יש מעט אנשים שיכולים להחליט על הכל, וזה בעייתי. זה לא שוק שאני אוהב לעבוד בו. לעיתים נדירות אני מוכר לשוק הישראלי. לעיתים קרובות, לעומת זאת, אני רוכש אמנות ישראלית. אני עובד קשה כדי שאמנות ישראלית תקבל ייצוג ומקום. אמנות ישראלית היא אמנות מצוינת".

תומס מביע את דעתו גם על הפוליטיקה האמריקאית, בין היתר גם על עלייתו של טראמפ לשלטון: "זה לא קל, זה כואב וקשה. יש הרבה אנשים שהולכים לשלם מחיר בארבע השנים הקרובות, ובוא נקווה שלא שמונה. אנחנו שומעים על נשים שלא יקבלו טיפול רפואי, על מהגרים שרוצים לגרש. הרבה דברים קשים הולכים לקרות. כמה שאני מנסה להזכיר לעצמי שזה הולך לעבור מתישהו, זה יהיה קשה".

תומס רום (צילום: צילום ביתי)
"אני לא מת על התקשורת התכליתית הזאת של 'כמה גדול וכמה רחוק'" | צילום: צילום ביתי
למרות שתומס הוא טיפוס מקושר מאוד, יהיה לכם קשה לאתר אותו בפייסבוק, פשוט כי אין לו: "לא היה לי אף פעם סושיאל מדיה. התחום שלי הוא תחום שדיסקרטיות היא ערך עליון. העובדה שאי אפשר תמיד לדעת איפה אני ומתי תורמת ללקוחות שלי. התפיסה שלי היא קצת אנכרוניסטית, ואני מבין שאני מפסיד משהו בחוסר הקשר שלי עם אנשים, אבל אני עדיין לא אדם מוכר".

אז לא פייסבוק, אבל מה עם אפליקציות הכרויות?
"אני לא מת על התקשורת התכליתית הזאת של 'כמה גדול וכמה רחוק'. אני רוצה שהסקס שלי יהיה יותר מתוחכם מזה. מגיע לי קצת יותר מזה. זה לא אומר שיש לי ביקורת על זה כי כל החברים שלי משתמשים בזה, אבל אני מרגיש שכשאני שם, זה הופך למבויים ולמאולץ וללא טבעי, ואני לא רוצה להרגיש במקום הזה. בדיוק ניהלתי שיחה עם חברים, שאולי הגיע הזמן להקים אוקיי-קיופיד ולצאת לדייטים. בא לי לצאת מאזור הנוחות שלי. עד עכשיו פשוט נתקלתי באנשים. בעולם האמנות לא חסרים אנשים טובים אבל הם לא פנויים".

איזה בן זוג אתה מחפש?
"הוא צריך להיות כריזמתי מאוד, מישהו שיכול לאתגר אותי מנטלית ולעניין אותי, מישהו שאני יכול ללכת למסע איתו. כמעט כל בני הזוג שלי היו מבוגרים יותר, מתחילת שנות הארבעים ומעלה. לא אכפת לי השיוך התרבותי, אבל הוא כן צריך להיות בחור קוסמופוליטי. לא משנה לי מאיזו דת הוא אבל חשוב שיהיה לו בחיים אלמנט רוחני עמוק. עדיף שלא מעולם האמנות כי זה כמו גילוי עריות".

"אה, וחוש סטייל", הוא מוסיף בחיוך, "אני יכול לחיות בלי, אבל אני קצת רדוד".

>> הפכי נטייתך מיד? שאלי אותנו כיצד!

>> כשמפיק האירוע הוא גם החתן: החתונה הגאה של אורן ודביר