>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מתכוננים לחודש יוני הגדול: קהילת הלהט"ב וידידיה מוזמנים להגיע הערב (ד') לגן מאיר בתל אביב, לדיון קהילתי פתוח של פורום ההנהלה הציבורית של המרכז הגאה.

מצעד הגאווה תל אביב 2011 (צילום: שאול אלפיה בעבור קמפיין עידוד התיירות הגאה )
מצעד הגאווה בתל אביב בשנה שעברה. מה יהיה השנה? | צילום: שאול אלפיה בעבור קמפיין עידוד התיירות הגאה

במרכז הדיון: ההכנות לאירועי חודש הגאווה, בהם מצעד הגאווה התל אביבי. בחלק השני של המפגש יתארח יו"ר אגודת הסטודנטים, איציק שמולי, שידבר על המחאה החברתית.

דיון ציבורי - כולם מוזמנים

במרכז הגאה אומרים כי במפגש צפוי סדר יום גדוש ומעניין. בין השאר, יציג יניב ויצמן, יועץ ראש עיריית תל אביב לענייני הקהילה הגאה ויו"ר איגי – ארגון הנוער הגאה, את תוכניות העירייה לאירועי חודש הגאווה והמצעד.

יאיר הוכנר יספר על ההכנות לקראת פסטיבל הקולנוע הגאה, שהצליח לקרום עור וגידים למרות החששות לקיומו, בשל הכוונה לשנות את מדיניות התקצוב של משרד התרבות. ארגונים נוספים של הקהילה יציגו את התוכניות שלהם וחלקם בארגון האירועים השונים.

יו"ר האגודה למען הלהט"ב, שי דויטש, יספר על הפעילויות השונות של האגודה והשינויים שחלו בה, בעקבות כניסתו לתפקיד, והרענון שהאגודה עוברת תחת הנהגתו בחודשים האחרונים. כמו כן, עידן בר-אשר, רכז בל"ה דואגת – הזרועה הגאה של הוועד למלחמה באיידס, ידבר על מניעת הידבקות באיידס ו-HIV בקהילה: עדכון, אתגרים והתפתחויות.

בחלק השני של הערב יתארח יו"ר אגודת הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, מי שנמנה על מנהיגי המחאה החברתית בקיץ האחרון. שמולי יקיים דיון פתוח, בה יחלוק עם המשתתפים את נקודת מבטו על המחאה החברתית ומעורבות הקהילה הגאה במחאה.

"המרכז הגאה הוא מקום מרכזי, בו הקהילה יכולה לקיים דיון על התרחשויות המשפיעות עליה, כחלק אינטגרלי בחברה הישראלית", אומר יו"ר ההנהלה הציבורית של המרכז, איתי פנקס. "אנחנו שמחים לארח במסגרת פורום ההנהלה את איציק שמולי, שהפך בקיץ האחרון לאחד מהאנשים הבולטים והמשפיעים על החברה בישראל".

מפגש פורום ההנהלה הציבורית של המרכז הגאה יתקיים הערב (ד') בשעה 19:00 במרכז הגאה, גן מאיר, תל אביב.

>> הקהילה הגאה נגד צה"ל

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה