אין תמונה
מספיק להציץ בלוח המסיבות של מאקו לחודש יוני כדי להבין באופן סופי וברור: גאווה 2014 מצליח לא רק לשבור את השיאים של השנה שעברה, אלא לגמרי מציב את תל אביב בחזית אירועי הגאווה בעולם. לתוך הקלחת הזו נכנסים השנה גם קבוצת אנשי עסקים ומפיקים בולטים בחיי הלילה ששמו לעצמם יעד שאפתני להפיק את אירוע הקיץ האולטימטיבי לגאווה: מסיבת פארק מים ענקית וורודה בשפיים.

כל מי שביקר בסירקיט ודומיו בשנים האחרונות יכול לראות את הפוטנציאל המקומי מקילומטרים: הווייב הסקסי של פארק מים פוגש את מזג האוויר הישראלי וחודש הגאווה עמוס התיירים - ועדיין, חבלי הלידה של היוזמה הרטובה הזו לא היו קלים בלשון המעטה. "זה לחלוטין לא היה פשוט להרים את האירוע הזה", מספר רותם ללוש, איש יחסי הציבור של הקבוצה. "הפארקים בישראל אינם בבעלות פרטית ופניות קודמות מהשנים האחרונות נענו בסירוב, הרבה בגלל הומופוביה, כך שהיה צורך בקבוצה חזקה של אנשי עסקים שיצליחו להרים אירוע מסוג הזה שבאמת לא נראה עדיין בקהילה בארץ". 

אין תמונה

הקבוצה המדוברת, שנציגיה מתראיינים למאקו גאווה, מונה שמות מוכרים ורבים מהקהילה והתעשייה: שי רוקח, הבעלים של האוויטה ופעיל רב שנים בקהילה בתחומי ההתנדבות וחיי הלילה; חיים ירקוני, מבעלי קבוצת ארקפה-JOYA; סמי דדון, אושית לילה ותיקה ואיש קולניריה ותיק; מוני אבוטבול, פעיל חברתי בולט בקהילה הגאה וניסים זוארץ, מנהל בכיר בתחום הכושר בוינגייט ומי שהצליח להפיק כמה מאירועי הספורט הכי גדולים בארץ. "החיבור בין הקבוצה נוצר לפני כמה שנים מהיכרות אישית וכלל לא עסקית", מספר רוקח ומוסיף בקריצה: "אבל אנחנו מאמינים שזו התחלה של מסורת שבהחלט תוסיף לאירועי הגאווה בישראל זווית ייחודית ".

אין תמונה

לאירוע הראשון של פארק המים הגאה גויס הפרזנטור שבהחלט מתמחה בלגרום להומואים בארץ ובעולם להרטיב - אליעד כהן. מלבד היותו הגבר הישראלי הנצפה ביותר ברשתות החברתיות (וזה בלי לספור עקבות באטרף), הוא גם תרם לאירוע את ליין הפאפא הנודד והמצליח שלו שכבר טייל בכל רחבי העולם. "מדובר בעצם באירוע גאווה ענק תחת השמים הפתוחים", מציג ללוש חלק מהתכנונים של ההפקה, "מסיבת ענק עם 12 שעות של מוזיקה ללא הפסקה בסטים לייב ומיטב הדיג'ייז בעולם". ואכן, ברשימה ניתן למצוא כוכבים מוזיקלים מרימים במיוחד ובראשם דיג'יי סורי, רזידנט ליין הפאפא מספרד, דיג'יי טיאגו מברצלונה ודיג'יי תומר מזרחי, שכבר הפך רחבות בליינים הכי גדולים בעיר. בנוסף, הליינאפ ישלב את דיג'יי שלומי לוי, יוצר מוערך שלאחרונה נבחר לייצר את ישראל בטומורולנד.

הניהול המוקפד של האירוע לא מסתיים רק בליינאפ המפוצץ אלא לוקח בחשבון את דרכי ההגעה לשפיים, לטובת תל אביבים שרגילים להתנייד בעיקר עם כרטיסי תל אופן ולרוב מתעלמים באופן גורף מכל מה שנמצא מחוץ לגבולות עזריאלי. אוטובוסים ראשונים יצאו לאירוע כבר מהשעה 11:00 מרחוב בן יהודה 177 וימשיכו לאורך כל היום על ציר תל אביב שפיים ובחזרה. החל מהשעה 21:00, האוטובוסים יצאו ישירות למסיבת ה-Papa Don’t Preach באומן 17 שם יצטרפו לדיג'יי סורי גם הדיג'ייז שגיא קריב, טוטו וודלנד ואייזיק אסקלנטה.

פארק המים 2014 ווטרפארק waterpark (צילום: אלי בוחבוט,  יחסי ציבור )
היזמים מאחורי הפרויקט | צילום: אלי בוחבוט, יחסי ציבור

הצורך בתרבות חיי לילה שדומה באיכותה לאירועים הגדולים בחו"ל קיימת בארץ כבר שנים" מסכם ללוש "הקבוצה שמה לה למטרה ליצור מזה אירוע שנתי גדול שכל התיירים והמקומיים יגיעו אליו כל שנה ולחזק את ישראל כמעצמת תיירות גאה שיש בה הכל מהכל".

יום חמישי 12.6.14 | החל מהשעה 10:00 | פארק המים שפיים

כרטיסים ניתן לרכוש כאן

עוד ב-mako גאווה: