אבנר ברנהיימר (צילום: mako)
ברנהיימר. אם ג'אגר היה רואה | צילום: mako

סדרת דרמה חדשה תחשוף את עולמן של המשפחות האלטרנטיביות בישראל ולראשונה תעמיד במרכז העלילה זוג הומואים ובחורה סטרייטית שעושים ביחד ילד משותף. בנוסף יהיו זוג לסביות עם ילדים, חבריהם הסטרייטים הסטנדרטיים ומשפחותיהם המורחבות. 

הסדרה, ששמה הזמני הוא "משפחה - הדור הבא", עוקבת אחר האפשרויות החדשות שמספקת המאה ה-21 לאנשים המעוניינים להקים משפחה. מפיקת הסדרה היא "טדי הפקות" והכותב הראשי הוא התסריטאי אבנר ברנהיימר, שיצר את הסדרה ביחד עם עורך ערוץ 24, אורי סלעי. 

הסדרה, שתשודר בהוט ונמצאת בימים אלה בפיתוח, מבוססת על הטור "מיטה זוגית" שברנהיימר כתב בעבר בעיתון "הזמן הורוד", וכן על טוריו במוסף "הארץ", שם כתב על חייו עם בן זוגו וגידול ילדם המשותף. ברנהיימר שילב דמויות חד מיניות גם בסדרות הטלוויזיה "עד החתונה" ו"פלורנטין", וכן בסרט הקולנוע "יוסי וג'אגר", שהתמקד במערכת יחסים חד מינית לוהטת בין קצין קרבי ופקודו.

מדובר בפעם הראשונה שבה תעמודנה משפחות חד מיניות במרכזה של דרמה טלוויזיונית. בעבר נעשה ניסיון לעשות משהו דומה, ב"אמאל'ה" של אורנה בנאי, אבל זה תמיד היה בשולי הסדרה. גם בעולם לא הייתה סדרה שלמה שעסקה בתרבות החדשה הזו, וגם הטלוויזיה האמריקאית הסתפקה עד כה בשני הומואים שאימצו ילד ב"עמוק באדמה" ושתי לסביות שאימצו ילד ב"הכי גאים שיש". 

 במקביל, משתפים בהוט פעולה עם ברנהיימר בפרויקט אחר בשם "מקופחים" (זמני) - קומדיה פרועה שמתרחשת במוזיאון לסובלנות בירושלים, שחורט על דגלו חינוך נגד גזענות, אהבת האדם ושוויון בין כל הדתות והמינים. 

גיבורי הסדרה הם העובדים במקום, לכאורה האנשים הנאורים והפתוחים ביותר בעולם אבל פעם אחר פעם נופלים לגזענות ורשעות חסרת גבולות. גיבורי הסדרה: מזרחי, הומו, טראנסג'נדרית, נכה, מתנחלת ועוד כל מיני "דפוקים", שמגלים רגישות יתר בכל הקשור לקיפוחם אך אפס עניין ברגישותם של ה"דפוקים" האחרים. יהיה מעניין.

עוד ב-mako בידור: פפראצי: יודה ונינט בלוק חדש; טל אנגלנדר מתחזק?; ליידי גאגא תתארח ב"אחת שיודעת"; שירלי ברנר לוהקה לסרט הוליוודי חדש; קלאודיה שיפר פורשת.