>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

עומרי חיון (צילום: תום זואילי)
כן ואמיתי. עומרי חיון | צילום: תום זואילי
"הפחד הכי גדול בכל הסיפורים האלה הוא שאני אשאר לבד", עומרי חיון מיישר מבט אל המצלמה בפרומו לדוקו-ריאליטי החדש שהוא משיק בימים אלה. "כל מי שהיה אמור להיות עוגן אצלי, עזב אותי בצורה זו או אחרת".

כמעט ארבע שנים שחיון כבר נוכח בחיינו בתור בלוגר הרכילות הצבעוני שהפך לאחד מסלבי האינטרנט הראשונים בארץ: מהסקופ שעלה לעומר אדם בהדחה שלו מכוכב נולד ועד הכתבות האחרונות על ניסיון האונס של אלין לוי והמעצר של נטלי דדון – חיון ניסח מחדש את כללי הרכילות בארץ תוך שהוא משאיר מותגי רכילות צהובים וגדולים ממנו אבדי עצות מול יציר האינטרנט מהדור החדש. כזה שצץ משום מקום ומסרב לשחק לפי הכללים.

מעדיף חיטוט פסיכולוגי

ודווקא עכשיו, בשיא התהילה, כשהוא מתחזק את בלוג הרכילות הכי פופולארי ברשת ונבחר למקום ה-25 ברשימת 50 האנשים המשפיעים בתרבות הדיגיטלית בישראל של המגזין Time Out Tel Aviv, חיון משנה כיוון בצורה אמיצה וקיצונית. לכל מי שציפה לדוקו מהסוג של פרז הילטון או משפחת קרדישאן שיתעסק בעיקר בצד הנוצץ של ההשקות, הסקופים וליהי גרינר מצפה הפתעה גדולה - דוקו חושפני, כואב ומפתיע מאוד בתכניו הדרמטיים.

"זה פרוייקט מאוד אישי שמתעד הרבה משברים וחוויות שקרו במהלך של תקופה, גם ברמה האישית והמקצועית", חיון מגיב בחיוך כשאני מנסה להבין איך התבצעה קפיצה מאייטמים קלילים על המתרחש באח הגדול לטובת חיטוט פסיכולוגי נטול זוהר בחייו האישיים. "כן, אני מודע מאוד למציאות והרבה יותר ריאלי מרוב האנשים שסביבי. הם אולי חושבים שתל אביב זה צחוקים והרמות וכו', אבל אני בהחלט מפחד להישאר לבד".

עומרי חיון
"קשה לי להאמין להומואים"

אז נכון, בתל אביב 2012 לא נדיר למצוא הומואים שמתחזקים פחד כן ואמיתי מהלבד, אבל בהחלט לא צפוי לשמוע הצהרה כזו ממי שמתחזק 130 אלף מעריצים וחברים בדף הרשמי בפייסבוק. "אני משתדל לחיות את המציאות שלי ולקבל אותה ובסופו של יום ולמרות כל תשומת הלב, בחגים אני עדיין נשאר לבד. בכלל, מאז שחזרתי מתאילנד שם צולם חלק גדול מהדוקו, העדפתי לבלות עם עצמי לבד, וזה חלק מהעניין. אני מניח שחלק גדול מזה נובע מכך שלא הייתה לי את המשפחתיות הזו אף פעם. אני מחפש את התיקון ועד שלא אמצא את הקן שלי – אמשיך להרגיש לבד".

את הרעיון לצלם דוקו חיון העלה בשיחה עם חבר כמה ימים לפני אותה נסיעה לתאילנד ולאחר תקופה ארוכה שבה הוא לא הרגיש כמו עצמו. "הייתי באודישנים לעונות הקודמות של מחוברים וסירבתי כבר להצעות להשתתף בתכניות ריאליטי, במחוברים בתוכנית חדשה של הוט שנקראת 'סטאר קוואליטי'", הוא מספר על הזדמנויות קודמות לפרויקט התיעוד. "בסופו של דבר זה הרגיש לי נכון פשוט לקחת ולעשות את זה עכשיו בעצמי ואם יש משהו שמאפיין את ההתנהלות שלי הוא שאני לא יושב בחיבוק ידיים".

בלי עריכה

הדוקו כולו צולם באייפון הפרטי של עומרי ומתעד 45 ימים מהחיים שלו בטיול ולאחריו. "יש משהו הרבה יותר אותנטי באייפון, ובניגוד למוצרים האלה שבסוף מוגשים לצופה אחרי שהם נערכו ואמרו לאנשים מה לעשות ולאן ללכת. המצלמה של האייפון היא כמו המפתחות של הבית. זה הכי טבעי ולא מבוים".

למיזם גם שוחרר פרומו ראשון לרשת שאליו גויס העורך והצלם דקל לזימי לב, שבהחלט מיצב את עצמו ככוכב העולה של פרויקטים לקהילה הגאה (מהקליפ האחרון של שורטי דרך סדרת המערכונים פאטוץ' ועד ראיונות הווידאו של קיי לונג שמשודרים ממש כאן במדור הזה). חיון מבטיח שהוא יישאר מעורב באופן פעיל גם בעריכה של הפרקים וישדר אותם בצורתם המקורית בבלוג שלו, כך שהוא יהיה האחראי הבלעדי על התכנים.

הפרומו לסדרה

צילום הדוקו כמובן מעלה את הדילמה הקבועה שטוענת שכל רכילאי בעצם רוצה להיות בעצמו באור הזרקורים, וכאן חיון מכריע בכנות מפתיעה. "אני בהחלט אוהב את מה שהרכילות יוצרת ואוהב שכולם מסקרים ושאנשים ואתרים ועיתונים מדברים על מה שאני כותב", הוא אומר אבל מיד מוסיף: "ללא ספק אחת המטרות הראשונות של הדוקו הזה הוא להגיע לפרונט. אין ספק שאני לא אדם ששומר לעצמו, ונראה לי שאם אני כל כך מדבר על אנשים אז מינימלי שלא אסתיר את מה שאני".

למרות שהוא עדיין מובך לפעמים מאנשים שמצביעים עליו ברחוב, אין לו ספק שהגיע הזמן הנכון מבחינתו להיחשף עד הסוף. "זה משהו שמאוד בער והגעתי למסקנה שמעניין אותי לעשות משהו שהוא לפני המצלמה", הוא ממסביר. "אמרו עלי במשך השנים הכל: מילד פלא ועד עושה הצרות ורציתי להראות לאנשים מי אני לפני שהם מתחילים להגיב ולטקבק".

שם במרכז את הנטיות המיניות

בדומה לג'ייסון דנינו הולט ממחוברים ואסי עזר, גם הדוקו של חיון שם במרכז את הנטיות המיניות הגאות שלו, שכבר נחשפו בבלוג לפני כמה שנים אך מעולם לא תוארו בהרחבה וללא פילטרים כמו במהלך יצירת הסדרה.

במהלך הפרקים, אנו צפויים להיחשף למערכת יחסים משמעותית שעומרי פיתח בתקופה הזו לצד מפגשים מינים חד פעמים ולבטים גאים רבים שמשותפים לאוכולוסייה הרווקה הוורודה. "האמת שמרבית האנשים שהייתי איתם במערכת יחסים היו בארון", חיון מפתיע. "למרות מה שנראה מבחוץ, אני בנאדם מאוד פגיע וקשה לי מאוד להאמין בהומואים". עם זאת, הוא לא שוכח להוסיף שעוד לא הייתה לו את המערכת יחסים שהוא יכול לסמן כרצינית כך שהכל עוד פתוח. "יש משהו נקי יותר באנשים בארון, סוג של תמימות שקשה מאוד למצוא אותה במקומות אחרים".

בשבועות האחרונים ורגע לפני עליית הסדרה לאוויר, חיוך עורר מהומה נוספת וכחלק ממגמת החשיפה של חייו האישיים ללא מסננים, החליט לפרסם הודעה שקיבל באחד מאתרי ההיכרויות הגאים שבה אחד הגולשים מבקר בצורה חריפה את המשקל שלו ומציע לו לפצוח בדיאטה. עומרי יצא גם בטור מאוד תקיף נגד התפיסה הגאה הרווחת שההודעה הזו מבטאת ועם זאת, מציין בראיון שברור לו שלא מדובר כאן בתפיסות של שחור ולבן.

"אני בעצמי חוטא לפעמים עם המבטים על הבחורים המושלמים עם הקוביות, ובהחלט יוצא לי להסתובב ולהגיד על אנשים ברחוב איזה לארד ואיזה חתיך", הוא אומר אבל מוסיף כי הוא לא חושב שזה מה שחשוב או מה שיישאר בסופו של דבר. "אני יודע שיש המון נורמות וסטנדרטים בקהילה ואני לפעמים יושב בצד ורואה את החברים שלי דנים בנושאים האלה אבל דווקא אז אני מרגיש שלי יש ווייב שונה מכולם".

רגע מכונן בסדרה התרחש כשהוא התלבט אם לצאת לבר גייז תאילנדי ונתקף במחשבות סביב עולם הדייטינג של הקהילה. "דווקא כשכולם מסביבי אסייאתים שהם דווקא לא הטעם שלי מבחינה מינית, פתאום התחלתי לחשוב איך הגעתי לכאן ואיפה טעיתי ולמה למרות כמה שאני רוצה, אין לי מערכת יחסים" הוא מסכם ומוסיף בטון מעט עצוב "ויכול להיות שזה פשוט מה שאנחנו אוהבים. אולי הפתרון הוא באמת לעשות דיאטה ולשנות ולהיות כמו כולם".