רופול

לא צריך להכביר במילים, רופול הוא ודאי הגיי הכי גיי והכי גדול בתעשייה כרגע, והוא משך את תשומת הלב עוד כשצעק בתכנית האירוח של הרלדו אי אז בתחילת הניינטיז: “!Everybody say LOVE”. עם השנים היו קליפים, סיבובי הופעות, הופעות אורח ולא מעט ניסיונות בפורמטים שונים לטלוויזיה - עד הגעתו של מרוץ הדראג המפורסם. 11 עונות ושלוש עונות אולסטארס לאחר מכן, רופול היא מעצמה עולמית וגם הבסטי של אופרה.

פול לינד

איש רב כישרונות, שעשה קריירה בלב תעשיית הבידור האמריקאית וריכז בדמותו כמה קווים לדמות ה"הומו", וכל זאת מבלי להגיד מילה, למרות שעם השנים נטוו לא מעט מילים מסביב. הוא פרץ עם תפקיד האב המטורלל ב"ביי ביי ברדי", וזכה לאהבת הקהל בתור הדוד ארתור בסיטקום הדי קווירי "Bewitched". אבל את תהילת העולמים שלו עשה בריבועי הוליווד, שעשועון שבו לינד זכה לריבוע המרכזי (ובכך גם לתפקיד המרכזי), כשכל תפקידו להגיש שנינות עוקצניות ומשחקי מילים בקולו הזחוח. לא מעט מהן נוגעות למיניותו.

אלטון ג’ון

בואו נפתח ונגיד שאנו סולחים לסר אלטון ג’ון על החתונה המצערת שלו לאישה בשנת 1984, שראשיתה ואחריתה בהכחשה ושקרים. סר ג’ון הודה מאז בטעות. למעט כמה גיהוקים נוספים של הומופוביה מופנמת, הזמר הבריטי הקפיד להישאר נאמן לעצמו הרהבתני, מנצנץ ופוראח שתמיד היה. הוא אחראי לכמה מהלהיטים הגדולים בהיסטוריה, ובמו ידיו יצר כמה מאבני היסוד של כל פלייליסט קיטשי ודרמטי בהיסטוריה.

ג’ורג’ טקיי

את ילדותו העביר טקיי במחנות מעצר ליפנים בארה"ב, שם נולד. כשיצא משם הפך לשחקן מצליח, עם קריירה שלמעשה סובבת סביב תפקיד אחד אגדי, סולו מ"מסע בין כוכבים". לשמחתנו, טקיי שומר על עניין גם כשקריירת המשחק שלו מאחוריו, ומאז שיצא מהארון ב-2005 הפך לדובר מצחיק ונוקב למען הקהילה הקווירית. בחשבונות הטוויטר והפייסבוק שלו, המונים ביחד מעל 10 מיליון עוקבים, הוא מעלה תוכן פוליטי וסאטירי וגם תמונות חמודות שלו ושל בעלו.

דיוויין

בשמלה אדומה הדוקה להחריד וגבות שמשוכות עד מעל למצח, דיוויין הפכה לסמל לדראג מוגזם, מצחיק ונבזי. ביחד עם ג’ון ווטרס, מיוצרי הקולנוע הקאמפ ביותר אי פעם ואישיות מקסימה (עם שפם מקסים לא פחות), השתיים ביססו את מעמדן כפאוור קאפל של כל מה שהוא הומואי, מוגזם ובזוי, מ"פינק פלמינגוז" ב-1972 ועד "היירספריי" האייקוני. דיוויין, שידועה גם כהאריס גלן מיילסטיד, הלכה לעולמה זמן קצר אחרי צאת הסרט "היירספריי", כשהיא מתוכננת לגלם תפקיד גברי ראשון.

טרומן קפוטה

עבודתו של טרומן קפוטה בתחום הספרות זכתה לשבחים רבים, והכילה מגוון רחב, אם כי לא הרבה בכתב, מהנובלה "ארוחת בוקר בטיפאני" עד לספר המצמרר "בדם קר", שתיעד שני נידונים למוות בהרהורים על הרצח האכזרי שביצעו. לבד מפועלו הספרותי, קפוטה היה דמות מוכרת בחוגי התרבות בניו יורק, והתראיין בהזדמנויות רבות לתקשורת, ברדיו ובטלוויזיה. בקול דק במיוחד ומנייריזם מאופק משהו, קפוטה הביא בשורה לרבים אחרים, שניתן לזכות להצלחה גם מבלי להוריד את הווליום של הזהות שלך.

סילבסטר

היוצר, הזמר ואגדת הדיסקו סילבסטר נודע ברחבי ארה"ב בזכות הופעותיו המוגזמות והסטייל האנדרוגני שלו, שהובחן בקולו כמו גם בבחירת התלבושות ובריקוד. את הסגנון הייחודי שלו פיתח סילבסטר בצעירותו, כשפקד את הדיסקוטקים מדי לילה עם חברותיו בתלבושות נשים מוגזמות. רבות מהן הגדירו את עצמן כטרנסיות לאחר מכן, ואילו סילבסטר המשיך ומצא לעצמו דרך אמצע, מה שהיום היה ניתן לכנות ג’נדרקוויר. עד סוף שנות השבעים הספיק סילבסטר להתחתן עם בחור בחתונה בלתי חוקית, כל זאת בעוד הם מקיימים מערכת יחסים פוליאמורית, ולהיות מוכתר לתואר מלכת הדיסקו, שליווה אותו עד סוף ימיו.

אלן קאר

מפיק הענק ההוליוודי נהג להדס לו בניחותא בכפתנים צבעוניים בין אחוזות הפאר של הוליווד האולטרה-עשירה. עם "גריז" בכיס שלו, הפיק קאר גם לא מעט כישלונות גדולים וקטנים, "גריז 2" למשל. הוא היה אחד מהדמויות הצבעוניות ביותר של התקופה, וטקס האוסקר שהפיק נצרב בהיסטוריה מהסיבות הלא נכונות, ולמעשה סיים את הקריירה שלו באותה שנה 1989. את שאר זמנו העביר קאר בבחירת מלתחה שלא הייתה מביישת את קדאפי, ובילוי על סף הבריכה באחוזתו ההוליוודית עם שלל נערים מסביבו.

בילי פורטר

השחקן והזמר המוערך, בילי פורטר, הצטרף לרשימה הזאת בעיקר בגלל הישירות והכנות בה הוא נוקט, כשהוא אומר שאין לו כל כוונה למתן את עצמו. לאחרונה פורטר נהנה מהצלחה מסחררת בעקבות ביצועיו בסדרה "פוזה", השמלה שלו גנבה את ההצגה בטקס האוסקר האחרון וגם במט גאלה האחרון בניו יורק הוא הפציץ עם כניסה סופר קווירית. וורק!

ליברצ’ה

אף מילה על ליברצ’ה, הזמר הכי מוגזם שאי פעם לבש מלמלה וענד יותר מעשר טבעות על אצבעותיו, ואפילו תבע תביעת דיבה מגזין אחד שהעלה השערה בנוגע לנטייתו המינית. כשמחלת האיידס החלה להכריע את גופו, אמר ליברצ’ה שהוא איבד משקל בגלל "דיאטת אבטיחים שניסיתי לאחרונה". ליברצ’ה, שנולד בשם וולאדז’ו ואלנטינו ליברצ’ה, היה קוויר גדול מאוד עם חוש הומור קווירי וללא רתיעה מרמיזות, שאהב כל דבר מפונפן ומצועצע ונוצץ וגדול מהחיים.

אנדי כהן

מנחה תכניות האירוח הכי רהוט, מוחצן וחריף שיש כרגע למיינסטרים האמריקאי להציע, אנדי כהן, הוא תופעה שהצליחה לשלב את הטיפוס הגברי הלבן, שלרוב מאייש את שולחנות המראיין עם חיוך זחוח, ביחד עם טיפוס ההומו הנוירוטי. כהן מוכיח לנו פעם אחר פעם שאפשר להיות מוגזם וגם לעבור כסטרייט.

פרדי מרקיורי

אולי ההומו הראשון שהביא את סצנת העור ומשהו מניחוח הקרוזינג לקדמת הבמה, מרקיורי ייצג את כל מה שקיצוני, בועט, מזיע וסקסי בתת-התרבות הקווירית של תקופתו. מאז הונצח באינספור דרכים. בספרים, סרטים, אלבומי מחווה וכו', ודיוקנו נרשם בשמי הכוכבים הכי קווירים.