אנדרו גארפילד (צילום: מתוך instagram)
אנדרו גארפילד. "גיי, אבל בלי הצד הגופני" | צילום: מתוך instagram

בשנים האחרונות, עם הנראות המתגברת של הקהילה הגאה במדיה, בתרבות ובפוליטיקה ועליית עניינים להט"בים לסדר היום, יש לא מעט אנשים שרוצים לקפוץ על העגלה בתקווה שהקהילה תרים להם. לרוב אין לנו בעיה לפרגן, אבל כמה וכמה פעמים, אנחנו מגיעים לניצול, במתכוון או שלא במתכוון, של הקהל הקווירי. אספנו כמה סלבס לדוגמה, שמרוב כוונות טובות בלבלו את כל הצדדים המעורבים, והיו צריכים למען הסדר הטוב לחזור ולצאת מהארון כסטרייטים.

אין ספק שההטרלות הקוויריות האלה חסרות טעם, אבל לפחות אנו מתקדמים למצב בוא העולם לא מניח אוטומטית שכל אחד ואחת הם הטרוסקסואלים וסיסג’נדרים. מברכים את הכוכבים הסטרייטים שאזרו את האומץ לחלוק עם העולם את מי הם אוהבים.

מארק רונסון

היוצר והמפיק המוזיקלי מארק רונסון עלה לכותרות לפני שבועיים, כשהעיד על עצמו, או אולי לא בדיוק, שהוא ספיוסקסואל. משמעות המילה בקצרה היא אדם עם משיכה לאינטלקט שגוברת על העדפה מגדרית. הנושא עלה בתכנית הבוקר "גוד מורנינג בריטניה" בנוגע לשרת השוויון הצרפתית שיצאה מהארון כספיוסקסואלית, ורונסון מסתבר פשוט רצה לקפוץ על העגלה.

בראיון חדש למגזין רולינג סטון שפורסם בשבוע שעבר, התנצל המפיק זוכה האוסקר והסביר כי ידיעותיו בנושא "לא היו מספיקות". אין אי ידיעת החוק פוטרת וגו’. "זה נראה אילו הגעתי לתכנית טלוויזיה כדי להגיד, חבר'ה יש לי משהו חשוב להגיד לכם", הוא מבהיר כעת לרולינג סטון, "וזו עובדה שבחיים – כגבר לבן והטרוסקסואל – לא אשייך את עצמי לקבוצת שוליים, זה מפחיד אותי ופשוט מביך. אני לא משתייך לאף מיעוט מיני, ואני מתנצל אם מישהו הבין לא נכון או נפגע".

שון מנדס

כוכב הפופ הצעיר שון מנדס ישר את ההדורים מספר פעמים בנוגע לנטייתו המינית, אך אנשים המשיכו לחשוב שאולי הוא לא כזה סטרייט. פעם אחת דאג להבהיר שאיננו גיי ב-2016, ופעם נוספת ב-2018 בראיון לרולינג סטון, ואף הגדיל לצאת מהארון כסטרייט פעם שלישית, ואנו מקווים שאחרונה, בראיון לגרדיאן בחודש אפריל האחרון.

"כאילו, יא חארות יש לכם מזל שאני לא באמת הומו שמפחד לצאת מהארון”, נזף מנדס בראיון, כשעלו האשמות נגדו שהוא "נשי מדי". “זה משהו שהורג אנשים. הנושא הזה עד כדי כך רגיש. אתם אוהבים אותי? אתם אוהבים את השירים שלי? למי אכפת אם אני גיי?”. אבל את הצד הקווירי שלו הוא לא מתבייש לחשוף, “אולי אני קצת יותר נשי, אבל זה פשוט ככה. זה אני".

קנדל ג’נר

לא ברור לנו איך קנדל ג’נר הצליחה להגיע למצב בו היא הרגישה צורך לצאת מהארון כסטרייטית. היא מככבת בתכנית ריאליטי, בכל מדורי הסלבס, היא דוגמנית או בפשטות, סלבית אייליסט. לקנדל הפתרון: “נראה לי שבגלל שאני דומה בכלל לאחיות שלי, שהן כאילו ‘הנה אני והחבר שלי!”.

ג’נר מגדירה את עצמה כדיסקרטית, ולא אוהבת לחשוף כל דייט או רומן קצר מול המצלמות. “אני לא חושבת שיש בי אפילו חלק גאה קטן. אבל אני לא יודעת! מי יודע?!”.

ג’ייק ג’ילנהול

לא פלא שהקאובוי הגאה (טוב, יותר כמו רועה צאן ביסקסואל, אבל עדיין) נאלץ להתמודד עם שמועות על נטייתו המינית, אחרי שחימם את האוהל עם הית' לדג'ר ז"ל. כהרגלו, ג'ילנהול הגיב בשיא העידון השמור לכוכבים ממעמדו וענה שזו "מחמאה אדירה", אבל שהוא מעדיף "ציצים ותחת".

משפט לג'ייק ולגבר הקוויר: זה שאין לך בעיה עם גייז, לא אומר שלא נותרה לך דרך לעבור בכל הנוגע ליחסך לנשים.

טארון אגרטון

האינטרנט החל לרחוש בתהיות לגבי נטייתו המינית של כוכב "רוקטמן", לאחר שפרסם תמונה של אחד החברה שלו עם הכיתוב "cutie. My boy <3” בעמוד האינסטגרם שלו. וזה לא שהתמונה מרמזת משהו, זה בסך הכל תמונה של בחור בלבוש נורמלי עם מראה נורמלי ומשחק קלפים לפניו. לא עבר חודש לפני שהעניין עלה בראיון, ואגרטון נאלץ לפזר את הערפל.

“אחד מהחברה שלי היה בדירתי בלונדון, וצילמתי אותו לאינסטגרם ואמרתי, סתכלו איזה מותק, ופתאום במיליון מקומות דיווחו שיצאתי מהארון", שיתף אגרטון בראיון, “אני לא הומו אבל שניים מחברי יצאו כשהיו בני 15 ושמחתי לתמוך בהם, כי בקבוצה שלנו כל אחד היה בטוח במי שהוא". אך בשורה תחתונה, אגרטון הכריז שאין בכוונתו להפסיק לקרוא לחברים שלו מותק/חמודי או כל דבר אחר, “כי הם מהממים וחמודים".

אנסל אלגורט

כוכב "בייבי דרייבר" עשה מהלך שלא השאיר ספקות בליבו של אף מעריץ, וצייץ כבר ב-2014: “במקרה שזה לא ברור... אני אוהב בנות, מאוד".

בהמשך הוסיף אולי כדי לתקן את הרושם הסטרייטי מדי של דבריו: “אני רוצה לומר בנוסף, שגם אם הייתי הומו, לא הייתי מסתיר את זה. להיות הומו או סטרייט זה לא טוב או רע, זה פשוט זה. אתה זה מי שאתה".

כריס דארן

כריס פרץ לראשונה בתור הבויפרנד של קארט האמל ב"גלי", ובמשך זמן רב נמנע מלדבר על נטיותיו המיניות. לכל שאלה בנושא ענה בניסוח קבוע פחות או יותר: "זה לא משנה אם אני גיי או סטרייט".

אולם בשנת 2011 החליט כריס על שינוי גישה, ובראיון שהעניק למגזין OUT העיד: "לדעתי זה מעצים יותר לכולם, וגם בשבילי, אם אדבר על עצמי כסטרייט שמגלם דמות גאה".

ג’ייק פלאהי

פלאהי שמגלם את קונור וולש בסדרה "המדריך לרוצח", הומו מוצהר במערכת יחסים בעייתית, התחמק בכוונה מלדבר על נטייתו המינית במשך שנים. כמו כוכבים רבים אחרים, פלאהי בחר באסטרטגיית יח"צ שטוענת כי כל פרסום הוא פרסום טוב, ושמח ללבות את הדיון בדבר נטייתו המינית, או לחלופין כפי שטען, כדי לפרק את מושג "הארון".

ערב הבחירות בארה"ב פרסם פלאהי פוסט מרגש בו הוא יוצא מהארון כהטרוסקסואל, ומודה כי כוונותיו "לפרק את הארון" לא יועילו לקהילה הלהט"בית, כפי שתועיל תמיכתו בקהילה כסטרייט וכבן-ברית. הוא הוסיף כי מבחינתו היכולת לספר סיפור המייצג את הקהל הלהט"בי היא ברכה, והבטיח להמשיך ולעשות למען הקהילה הלהט"בית.

אנדרו גארפילד

הספיידרמן הצעיר אנדרו גארפילד עורר מחלוקת כשאמר שהוא "גיי, אבל בלי הצד הגופני”. הגדרה כללית מספיק בשביל להעלות שמועות מכל סוג. והן עלו.

ביולי 2017 גארפילד נאלץ לצאת מהארון בראיון של BBC ניוזביט, שם הצהיר שהוא סטרייט.

קורי בוקר

הסנטור מניו ג’רזי, ומועמד אפשרי למרוץ הנשיאותי ב-2020, הצהיר בפני הפילדלפיה אינקווייר, “אני הטרוסקסואל”. כדי להפוך את העניין ליותר ברור הוסיף, "כל מועמד צריך להצטרף למרוץ באותנטיות, לספר את האמת שלהם, וחשוב מכך, או החשוב ביותר, לדבר על החזון שיש להם למדינה הזו".

במגזין האדבוקט מסבירים כי הסנטור נשאל על מיניותי מספר פעמים קודם לכן בגלל שהוא רווק.