אירוע השיא של מחאת הלהט"ב בקיץ האחרון היה הפגנת השוויון בכיכר רבין. כ-100 אלף אנשים הגיעו למחות על החוק שמדיר ומפלה אותם או את בני משפחתם. התמונה הזו תיזכר לנצח כניצחון הגדול ביותר של הקהילה הגאה בישראל. עד כה, כמובן.

הפגנת השוויון בכיכר רבין (צילום: ביתי, צילום ביתי)
מהפכה של גאווה | צילום: ביתי, צילום ביתי

האנה ווינטרבורן, החיילת הטרנסג'נדרית בעלת הדרגה הגבוהה ביותר בצבא הבריטי וגם החיילת הראשונה בהיסטוריה שמשרתת בחזית, הכריזה בשנה שעברה על אירוסיה לשחקן הטרנסג'נדר, ג'ייק גראף. כשהפאוור קאפל הטרנסי הפגין הקיץ אהבה במצעד הגאווה בקארדיף, כולנו נמסנו.

View this post on Instagram

A post shared by Queerty (@queerty) on

את אורנה בנאי ובת חן סבג כבר התרגלנו לראות צמודות מאוד בפרימיירות ואירועים שונים. כשהשתיים בילו חופשה רומנטית בקרואטיה השנה, נולדה לה התמונה המאלחשת הזו - היא כולה שיר אהבה.

View this post on Instagram

A post shared by Orna Banai (@ornabanai) on

השחקן הגאה עזרא מילר דגמן בנובמבר האחרון למגזין פלייבוי כאחרונת השפנפנות. מילר לא היסס לקפוץ על ההזדמנות ולחבוש את אוזני הארנבת בסשן צילומים קווירי ובלתי נשכח.

View this post on Instagram

A post shared by Sylwia Bajek (@sylwia_bajek) on

כחלק מפעילויות המחאה השונות ברחבי הארץ במהלך השביתה הלהט"בית הראשונה בתולדות המדינה, אלפי המפגינים חסמו לא מעט כבישים בתל אביב, ביניהם גם את נתיבי איילון, וכך נוצרה עוד תמונה לפנתיאון.

מחאת הלהט"ב בתל אביב, השבוע (צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות)
"אין שוויון חוסמים את איילון!" | צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות

צמד הרקדנים ובני הזוג בן הארדוויק וניקו ווירצ'מן יצאו לחגוג במצעד הגאווה, כשעל גבם אחד הכיתובים היותר נוגעים ללב שראינו. התמונה האייקונית הזו מוכיחה שוב שאהבה היא אהבה.

View this post on Instagram

A post shared by Queerty (@queerty) on

להראל סקעת ובן זוגו עידן רול נולד באוגוסט האחרון בן בכור, ארי. אף אחד לא יכול היה לצפות לתמונה המשפחתית הראשונה שהשניים העלו לאינסטגרם, שהצליחה לרגש מדינה שלמה עד דמעות.

View this post on Instagram

A post shared by Harel Skaat (@harelskaat) on

כוכבות האינסטגרם אריאנה והאנה הן זוג לסבי שקצת נראה כמו פרסומת ישנה למותג בנטון. תמונת חג המולד המסורתית שלהן השנה היא כל מה שיפה בעולם הזה.

View this post on Instagram

A post shared by Queerty (@queerty) on

רגע לפני סוף השנה, תמונה שפרסם אתמול (א') אסי עזר, בה הוא מתנשק עם בן זוגו אלברט אסקולה, גרמה לו לאבד מאות עוקבים. "מעל 600 עוקבים עזבו אותי בעקבות תמונה של נשיקה עם בעלי", כתב עזר והוסיף: "מנגד - עשרות אלפי לייקים על התמונה מהבוקר. הטוב מנצח את הפרימיטיבי... איזה כיף! (לכל מי שעזב, תדליקו את האור, חשוך אצלכם)". כי אהבה נועדה לנצח!

View this post on Instagram

A post shared by Assi Azar (@assiazar) on

כ-250 אלף השתתפו השנה במצעד הגאווה הגדול ביותר שנערך בישראל עד היום. מצעד הגאווה ה-20 במספר של העיר תל אביב-יפו נחגג השנה בסימן "קהילה עושה היסטוריה" - וכך היה. ראינו כל כך הרבה תמונות מדהימות של ההמון הצוהל, אבל כנראה שאת זאת, בה הרבבות הפכו את רחוב בוגרשוב לדגל גאווה אנושי, לא נשכח לעולם.

מצעד הגאווה 2018 (צילום: עופר חן)
מחכים לשבור שיא במצעד הגאווה 2019 | צילום: עופר חן