מחר ייערך זו השנה ה-2 טקס פרסי המדיה הגאה של TLVfest, במהלכו יחולקו פרסים לסרטים, סדרות טלוויזיה, הצגות ואנשי ונשות תרבות שבלטו השנה במיוחד. מטרת הטקס: לעודד את התקשורת הישראלית ליזום תכנים להט"בים עם ייצוגים הוגנים המשפיעים על החברה בישראל.

פרסים מיוחדים על תרומה לקהילה הלהט"בית יוענקו גם למעצבת דורין פרנקפורט, נותנת חסות מרכזית של פסטיבל הקולנוע הגאה, אשר בשנת 1986 יזמה את אירוע ההתרמה הגדול הראשון לוועד למלחמה באיידס והייתה לאחת המפורסמות הראשונות בישראל שעמדו לצד הקהילה בראשית המגפה; ולמפיק אסף גיל, אשר ב-1998 הקים את מועדון הסרט הוורוד שייבא סרטי איכות בנושא הומוסקסואליות, והקרין אותם בסינמטקים ברחבי הארץ.

אסף גיל ודורין פרנקפורט
דורין פרנקפורט ואסף גיל

במהלך הטקס צפויים מארגני הפסטיבל להודיע על הרחבת פעילותם לקידום הקולנוע הישראלי הגאה ולהכריז על תמיכתם בשתי הפקות חדשות בשנה הקרובה, מתוך תקווה להביא להצלחתם בפסטיבלים גאים ברחבי העולם:

מי שטוב לו - כתיבה ובימוי: גפן גנני ומורן רוזנבלט

סיפור אהבת נעורים במרכזו מערכת היחסים בין גפן (15) ונועה (14) הלומדות באותו בית ספר. גפן מאוהבת בנועה, אך השנייה מתעלמת. נועה יודעת שאביה של גפן מגדל מריחואנה ומבקשת שתשיג לה ולחברי גראס להתנסות. גפן מסכימה ובמהלך מפגש בפארק החברים מעשנים, אז היא גם אוזרת אומץ ומנשקת את נועה. המקרה נודע למנהל בית הספר והוא מזמן את המשתתפים, שם מסגירה נועה את גפן. סיפור שמתחיל באופטימיות, צולל לפסימיות ומסתיים כשגפן מבינה שמי שמפסיק לחלום, יכול להתחיל לחיות באמת.

סלואו ו' 3 – כתיבה ובימוי: יותם דוד ציטר

עמית ונועם הם החברים הכי טובים, רק שעמית אוהב את נועם קצת כמו שנועם אוהב את החברה שלו, פז. בעצם יותר. עמית כבר מבין שהוא נמשך לבנים אבל הוא עוד לא מסוגל לספר ולבטא משיכה זו, אז בינתיים הוא שותק, ונותן לכל המחשבות הללו להדהד בראשו. הערב, במסיבת יום ההולדת של פז, המסיבה האחרונה של כיתה ו' 3, הוא מגלה שנועם מתכנן לעבור לחטיבת ביניים אחרת מזו שהם סיכמו ביניהם. עמית, שהתחמק מנועם בחופש הגדול, מאז הבין שהחברות הזו הפכה להתאהבות, תוהה אם להשמיע קול, להתנגד, ואולי לזכות לרקוד סלואו עם מי שהוא באמת רוצה לרקוד.

פרסי המדיה TLVFest
מתוך צילומי סלואו ו' 3 | צילום: סמנתה שיינר

מוקירים תודה לתומכים ביצירה הגאה

המארגנים מסבירים כי "היכולת לתמוך בהפקות מקור מגיעה בעקבות קיום אירועים דוגמת טקס פרסי המדיה, כאשר מכירת הכרטיסים לאירוע מאפשרת למארגני הפסטיבל להמשיך ולהפיק את הפסטיבל, לתמוך ולממן קולנוע להט"בי ישראלי (דוגמת הסרט "מכירת סוף עונה" שזוכה להצלחה בפסטיבלים גאים ברחבי העולם), להביא את מיטב היצירה הבינלאומית הגאה ארצה, להטיס לפסטיבל יוצרות ויוצרים של סרטים להט"בים, ונשות ואנשי מקצוע (מפיצים, מפיקים, מנהלי פסטיבלים) ולרכוש סרטים להפצה (דוגמת "52 ימי שלישי" שהוקרן בהקרנה מסחרית)".

לאות תודה לרוכשי הכרטיסים, ייערך  קוקטייל חגיגי שייערך בשעה 20:00 בנוכחות חברי קהילה בולטים וכן אנשים מתעשיית הקולנוע כולל יוצרים ומפיצים וכן אנשי פרסום. במקום יופעלו ברים חופשיים של האוויטה והלימה לימה. בין רוכשי הכרטיסים תערך הגרלה נושאת פרסים בה יוגרל לילה זוגי כולל ארוחת בוקר זוגית במלון הבוטיק והספא אינדיגו.

בשעה 21:00 יחל הטקס בו יוענקו הפרסים לזוכים על פי הקטגוריות השונות. בין מגישי הפרסים ניתן למצוא את יערה פלציג, ג'ייסון דנינו הולט, אבנר ברנהיימר, גל אוחובסקי, חן יאני, קארן דונסקי, קיי לונג, מוטי רייף, ניצן הורביץ, סמירה סרייה, ליהיא גרינר ועוד.

 

רכישת כרטיסים לאירוע בטלפון 03-6060800 שלוחה 9