זה היה רק עניין של זמן: אחרי שבאטמן וסופרמן יצאו מהארון, הגיע תורו של ספיידרמן לתלות את חליפת העכביש ולעטות על עצמו פיאה ונעלי עקב, בערך. השחקן הבריטי אנדרו גארפילד, שמככב בימים אלה על כל מסך ענק בעולם בתפקיד ספיידרמן, החליט להראות את הצד הנשי שלו בקליפ חדש של להקת הרוק האינדית ארקייד פייר. השיר "We Exist", מתוך אלבומם "Reflektor", עוסק בבן שמספר לאביו שהוא הומו, והלהקה החליטה לקחת את המסר הקווירי צעד אחד קדימה וללוות אותו בקליפ סקסי שחוצה את גבולות המגדר.


בקליפ נראה גארפילד בן ה-30 (סטרייט לחלוטין, אגב), עובר טרנספורמציה נשית מובהקת: הוא מגלח את ראשו, עוטה על עצמו לבני נשים בצבע שחור, מכנסי נשים הדוקים וחובש פאת בלונד פלטינה. לאחר מכן, בסצינה שמזכירה מאוד את הסרט "גברים אינם בוכים", הוא משיק את הלוק החדש שלו בבר שנראה רדנקי להחריד, ומתחיל לרקוד עם גבר נוסף. לא עובר הרבה זמן לפני שהוא מוטרד על ידי הביריונים בבר ונופל ארצה, ואז מחליט להרים את עצמו ולרקוד לבד. מיד לאחר מכן מצטרפים אליו הביריונים ומטשטשים גבולות בין מאצ'ואיזם לפמיניזם. "אבא, זה נכון, אני שונה ממך - אבל ספר לי למה מתייחסים אלי אחרת", נאמר בין היתר במילות השיר.

אין תמונה
"ספר לי למה מתייחסים אלי אחרת?"

בסצינה שלאחר מכן נראה גארפילד על במה בפסטיבל קוצ'ילה בקליפורניה, מפזז ומרקד בשמלת תחרה ואיפור ורוד לצדם של חברי הלהקה. החלק הזה בקליפ צולם במהלך הופעה חיה של הלהקה בפסטיבל, ולפני שחברי הלהקה החלו לנגן את השיר וגארפילד עלה לבמה, הכריז הסולן ווין באטלר: "הזכות להינשא למי שאתם רוצים היא זכות אנושית בסיסית".

גם גארפילד עצמו הוא תומך לא קטן של קהילת הלהט"ב העולמית. בראיונות שקיים בעבר אמר כי הוא מתנגד לחוסר השוויון ולאי הצדק שחווים הומוסקסואלים בחברה, וכי כמובן שהוא תומך בשוויון זכויות גאה כי אין שום טיעון נגד שוויון - "איך מישהו יכול להתנגד להבנה וחמלה?". בנוסף הביע גארפילד רצון לשחק ביותר תפקידים גאים, ואמר שאין לו שום בעיה שבסרט הבא של ספיידרמן ייחשף כי פיטר פארקר הוא ביסקסואל. גם לנו לא, אגב.

אין תמונה
רואה את העולם בוורוד

עוד ב-mako גאווה: