ניל פטריק האריס עירום
still got game. ניל פטריק האריס

אם מישהו דאג שניל פטריק האריס יהפוך לעקר בית נואש לאחר סיומה של "איך פגשתי את אמא", מגזין רולינג סטון דואג להפריך לכם את החששות הללו. השחקן בן ה-40 הצטלם בעירום מלא לשער המגזין כשהוא מפגין גזרה דקה במיוחד. כ-10 קילו הושלו ממשקלו לצורך תפקיד ראשי במחזמר "הדוויג והשארית העצבנית", בו הוא מגלם כוכב רוק גרמני טרנסג'נדר - תפקיד שזיכה אותו במועמדות לפרס הטוני.

"אני צריך לאכול יותר", הוא מודה, "אני נחוש בדעתי להיראות יותר נשי ולשנות את הסילואט שלי לצורך התפקיד, אבל נגמרות לי האנרגיות, וזה משפיע על מצב הרוח שלי". "הוא כל כך רזה", אומר ארוסו דייויד בורטקה, "ואני חושב שזה מעניק לו כוח מסוים. הגוף שלו פשוט מטורף".

ניל פטריק האריס עירום
"ככה אנשים יודעים שאתה מיני ומה אתה אוהב"

"תמיד הייתי מאוד מודע לאיך שאני מציג את עצמי, פעם הייתי מנסה לא להיראות נשי מדי, אבל זו נראית לי כמו דאגה מטופשת עכשיו שאני מגלם דמות אובר-נשית ונהנה מכל רגע". "לא חשבתי שהוא יצליח לעבור בתפקיד נשי", מודה בורטקה, "זה כל כך שונה ממנו ביום יום. הוא לא גבר נשי". פטריק האריס ובורטקה, אגב, ביחד כבר עשר שנים ולשניים שני תאומים בני 3. הם הודיעו על כוונתם להינשא ברגע שנישואים חד מיניים יהיו חוקיים בכל ארצות הברית.

פטריק האריס, כזכור, יצא מהארון בשנת 2006 וכעת הוא מספר שהבין מגיל מאוד צעיר שהוא נדלק על גברים, אבל לא ידע בדיוק את זה יביא את עצמו לידי ביטוי. "אני חושב שהיום קל יותר לעשות את הקפיצה הזו בגיל צעיר, כי יש כל כך הרבה דוגמאות לאנשים שעשו את זה לפני. אבל אז, בעיר קטנה באמצע ההרים של ניו מקסיקו, משחקי רגליים עם חבר מתחת לשולחן בכיתה הייתה חוויה מאוד טעונה. זה לא הטריד אותי, אבל לא ממש ידעתי מה לעשות עם זה".

ניל פטריק האריס הדוויג והשארית העצבנית
כבר לא מפחד להיות נשי. מתוך המחזה

יחד עם זאת, הוא טוען (ואנחנו מסכימים), שהיציאה המתוקשרת שלו מהארון עשתה לו רק טוב, גם בחיים הפרטיים וגם בחיים המקצועיים: "ברגע שכל הקלפים הונחו על שולחן, קיבלתי יותר הזדמנויות מאי פעם. יש שחקנים שלא מלוהקים לתפקידים משום שאי אפשר להסתכל להם בעיניים ולראות את הנשמה שלהם, כיוון שהם כל כך מתגוננים ושמורים".

"באופן אישי, אני מעריך ומוקסם מאנשים שהם באמת כנים לגבי עצמם, כך שהיציאה מהארון בהקשר הזה היא תהליך נהדר", אמר. "ככה אנשים יודעים שאתה מיני ומה אתה אוהב, אז איך לך סיבה להיות לחוץ, חשדן ואוקוורד. אף אחד לא אוהב לשכב עם אוקוורד, אתה רוצה להיות עם מישהו שרוצה אותך בכל מובן. זה, בעיני, סקס טוב. אתה לא רוצה לשכב עם איזו בחורה שאתה 'אמור' לשכב איתה, כשבעצם אתה לא בעניין שלה ולא רוצה שאף אחד יידע. אף אחד מכם הרי לא באמת ייהנה, אז עדיף פשוט לסיים עם זה".

עוד ב-mako גאווה: