>> לקבוצה של mako  גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

העונה של האח הגדול בעיצומה, ואפשר כבר לקבוע כי מדובר בעונה הכי פחות גאה. אין יציאה מהארון סוחטת דמעות כמו של רם רפייס, נשיקה בשידור חי כמו של אמיר פיי גוטמן ובן זוגו, לסבית חזקה שתרעיד את הבית (ע"ע פרידה הכט) או טרנסג'נדרית חביבה כמו סתיו שהצליחה לשבור את הסטיגמה.

אין תמונה
כבש את עולם הפורנו. סטיבל דייגל
עם יציאתו מהבית של יוסי לפני מספר שבועות וכניסתם של הדיירים החדשים (והסטרייטים) לבית, נעלמה האופציה לעוד גאווה והותירה רבים בקהילה מאוכזבים. פינטזתם על רומן חד מיני בפריים טיים? תמשיכו לפנטז.

אז בהיעדר הומואים, לסביות וטרנסג'נדרים בארץ,החלטנו להתארח בכמה מבתי האח הגדול בעולם מהעונות הקודמות, ולהיזכר בדיירים הגאים והמרגשים שנראו על המסך.  

סטיבן דייגל - "האח הגדול" ארה"ב עונה 10

כוכב הרודיאו הגאה נכנס לבית האח הגדול עם חששות ואפילו לא חשף את היותו הומו בשיחת ההיכרות הראשונה. כמו כולם הוא בנה על חוזה טאלנט שמן עם יציאתו מהווילה אך כשהודח אחרי 16 ימים בבית קיבל חוזה טאלנט מסוג אחר, עולם הפורנו.

סטיבן פשוט לא יכל לסרב להצעה שהגיעה לו מבמאי סרטי הפרונו צ'י צ'י לרו, וקפץ ישר על ההזדמנות: "לא ציפיתי שחיי ילכו בדרך הזו אבל כשהציעו לי את ההזדמנות הזו צללתי עם הראש פנימה... תרתי משמע". בפברואר 2010 יצא סרטו: "Steven Daigle xxxposed"  ושלח אותו למסע יחסי ציבור מסוג אחר.

דיוויד גראם - "האח הגדול" אוסטרליה עונה 7

בניגוד לרם פרייס שלנו דיוויד הוא דווקא דוגמא ליציאה מהארון בבית שגרמה לאהדה גדולה אחריה. ב-2006 דיוויד גראם, חוואי ודוגמן לשעבר נכנס לבית עם שאר הדיירים שלא ידעו כלל על נטיותיו המיניות. 4 ימים הצליח דיוויד לשמור על הסוד עד שביום הרביעי התוודה ויצא בפני כל הדיירים האחרים מהארון. מאוחר יותר הוכנס לווילה רוב, הומו מוצהר והשניים נשארו קרובים עד להדחתו של רוב. דיוויד שמר על מקום מכובד בבית עד לגמר הגדול ממנו יצא במקום השלישי.

השוני מרם פריים שלנו לא נגמר רק באהדת הצופים שקיבל דיוויד מיד לאחר הוידוי אלא גם בהפתעה הגדולה של הדיירים מסיפורו ושל דיירת אחת במיוחד, שכנראה כבר היו לה תכנונים עליו.

דייב יוצא מהארון :

קרלוס והרלד – "האח הגדול" גרמניה עונה 10

קרלוס והרלד נכנסו לבית "האח הגדול" בגרמניה כזוג נשאי HIV. כניסתם עוררה מחלוקות רבות והביאה כבר עם תחילת התוכנית ליציאתו מהבית של הורסט טריפל, אמן הקעקועים. הורסט טען מאוחר יותר שהגיע למשחק בשביל הכיף ושאינו מרגיש בנוח לצד אנשים עם מצב רפואי חמור להגדרתו. הוא דאג להדגיש שהיה פועל באותו אופן גם אם היה מדובר במתמודדים עם סרטן. השערוריות לא הפסיקו כששתי מתמודדות נוספות עזבו את הבית עוד לפני ההדחה הרשמית הראשונה וכשזו הגיע היה זה דווקא הרלד שהיה למתמודד הראשון שהודח מהבית. כמובן שקרלוס זעם על הדחתו ובכך לא הגדיל את סיכוייו להישאר. הוא הודח רביעי.    

הדחתו של הרלד:

לא ברור אם לפרסום בבית הייתה השפעה לכך אבל ההמשך היה לא נעים אף יותר. במהלך אירוע בברלין הותקף הרלד על ידי קבוצת אנשים שלטענתו נעלו את ראשו עד שכמעט ולא יכל לנשום. הרלד שהרגיש כי אין לו דרך להשתחרר מאחיזתם נשך את ידם כהגנה עצמית וגם לפאניקה המונית. בשלב זה כבר כולם ידעו בגרמניה כי הוא נשא HIV והאירוע יצא משליטה. הוא נגמר עם 2 אנשים שננשכו ועוד 6 פצועים. הרלד התנצל על האירוע אך התקשורת חגגה. בפועל הפציעות התגלו כשטחיות ביותר עם סיכוי קלוש להדבקה, אך זה היה כבר מאוחר מידיי.

צ'רלי ורודריגו - "האח הגדול" אנגליה עונה 10

השניים נכנסו לווילה ללא היכרות מוקדמת אבל המתח המיני הרב בניהם הביא אותם עד לגמר הגדול. צ'רלי הוא הומו מוצהר, סגן מר אנגליה בתחרות היופי של הקהילה הגאה ואילו רודריגו הוא ביסקסואל, ששמר על קצב קבוע של פלירטוטים לאורך העונה. בסוף הדרך היה זה דווקא צ'רלי שהגיע למקום הרביעי והמכובד בעוד רודריגו סיים במקום החמישי מיד אחריו.

אין תמונה
סיימו אחד אחרי השני: צ'רלי נפרד מרודריגו

נדיה אלמדה - "האח הגדול" אנגליה עונה 5

סיפור הסינדרלה האולטימטיבי של הטראנסית הראשונה שזכתה ב"אח הגדול" עם 74% מהקולות בגמר. לאורך העונה בה השתתפה שמרה בעקביות נדיה על 'סודה' ולא סיפרה לאיש על היותה טראנסקסואלית. מחוץ לבית הצופים ידעו אבל בתוכו המתמודדים נשארו רק עם חשדות לגביי הסוד. אסטרטגיה זו גרמה לה לקבל לאורך שהותה בבית יחס שווה וכנראה גם לזכות בגמר. לאורך השנים שלאחר מכן זכתה נדיה תמיד במקומות הגבוהים כאחת הזוכות האהובות ביותר בעונות "האח הגדול" בכל הזמנים.

אין תמונה
הטרסנג'נדריתה ראשונה שזכתה באח. אלמדה

>> "עדיף שהומו יתחתן עם אישה"

>> נשים בשביל נשים: סקס מניפסטו יוצא לדרך

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה