>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
כל הכבוד. דנה רון בסרטון
נראה שלפעמים כעס ועצבים על הומופוביה יכולה להביא אחלה מוזה: מגישת הטלוויזיה דנה רון העלתה אתמול (א') סרטון מחווה לקהילת הלהט"ב לרגל חודש הגאווה, המבוסס על הקליפ "Somebody That I Used To Know" (מישהו שפעם הכרתי) של הזמר הבלגי-אוסטרלי גוטייה. בשיחה עם mako גאווה מספרת רון כי הטריגר לקליפ המושקע היה הדברים ההומופוביים שאמר רוני מיילי ללבנה זוהרים בתכנית "האח הגדול" – שעליהם התנצל מאוחר יותר.

את הקליפ הגאה צילם נתי הורטיג, על איפור הגוף אחראי איילה חיימוב ואת הסרטון ערך נהורי חובב ביטון. בקליפ נצבע גופה של רון בצבעי הגאווה, כאשר היא מחזיקה שלט עליו כתוב: "בגאווה".

"קמתי ביום שישי בבוקר, כולי בקריזה על כל ההתבטאויות ההומופוביות בבית האח הגדול של רוני כלפי לבנה", אמרה רון, בוגרת "האח הגדול" בעצמה, ל-mako גאווה. "מאוד לקחתי את זה ללב.

"אז החלטתי שלכבוד חודש הגאווה אני חייבת לעשות משהו, בשביל שכל אלה שאומרים כאלה דברים יילכו וישתו מים קרים. זאת התשובה שלי לדעות הקדומות: להביע סולידריות עם קהילה שאני מאוד מאוד תומכת בה ובמאבקה בהומופוביה, בטרנספוביה ולמען שוויון זכויות".

רון משבחת את הורטינג, חיימוב וביטון, שותפיה להכנת הסרטון, שיצרו אותו בהתנדבות. "כולם ישר התגייסו למשימה, ואף אחד לא קיבל שקל", היא אומרת. "הם עשו את זה מתוך אהבה גדולה ואג'נדה שבוערת בהם: 'די להומופוביה, די לטרנספובעיה, די להערות שאין להן מקום במאה ה-21. זה מוקדש לקהילה בגאווה, ממני".