מבזק גאה: אורנה בנאי יצאה מהארון. אחרי רבים וטובים שעשו זאת מעל דפי העיתון או בתכניות בטלוויזיה, גם בנאי בחרה לצאת מהארון בראיון ל"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות, שיצא בשישי.

הופעה שלומי שבן 2011 אורנה בנאי (צילום: ראובן שניידר )
ברכות על היציאה מהארון | צילום: ראובן שניידר

אז נכון שמדובר בחדשות ישנות לרבים בקהילה הגאה ומחוצה לה, אך עדיין מרגש לכתוב על מפורסמים שיוצאים מהארון, ואי אפשר שלא להעריך את האומץ שלה. לרגל המאורע החשוב, קבלו את מיטב היציאות מהארון של הכוכבים.

עברי לידר

טייטל: 
זמר
תאריך האיוונט: 2001 לרגל צאת הדיסק השני "האנשים החדשים"

בראיון למוסף סופשבוע של מעריב הצהיר לידר שהוא נמשך לגברים. באותה כתבה סיפר על יחסיו עם יניב ויצמן פעיל קהילה גאה, אך מאז השניים נפרדו. "אין לי סודות ואני גם חושב שמגיע לקהל שהאמן לא יהיה כזה בעל סוד. ובאמת, במקרה שלי לא היה אף פעם סוד ענק - מי שקורא את הטקסטים שלי ומקשיב לשירים, כבר מזמן היה צריך להסיק את המסקנות לבד", אמר לידר בזמנו.

אין תמונה
היציאה מהארון הפכה אותו לכוכב עוד יותר גדול

מבחן התוצאה: לידר הפך ליקיר הקהילה והוא מככב במדורי האופנה כמתלבש בעל חוש טעם מפותח. הוא שגריר גאה בחו"ל ועושה שירות טוב לקהילה.

לידר אמנם לא המציא את השיטה בה דוחפים את דלתות הארון ויוצאים ממנו בסמוך לצאתו של דיסק חדש, אבל היא עבדה בהמשך ללא מעט זמרים שניצלו את המומנט ופרשו בעיתוני סוף השבוע את החיים הכפולים ואפופי המסתוריים שניהלו עד לרגע שבו החליטו לחשוף את זהותם המינית.

קורין אלאל

טייטל: זמרת
תאריך האיוונט: 2001 בראיון אצל קובי מידן

קורין אלאל (יח``צ: רונן אקרמן)
יצאה מהארון בראיון אופייני לה אצל קובי מידן. קורין אלאל | יח``צ: רונן אקרמן

למרות הצעד האמיץ היה מי שהעז לכעוס על הזמרת שבחרה רק בשלב מאוחר בחייה לצאת מהארון. העובדה שמאחורי הזמרת המפורסמת מסתתר אדם פרטי לא עניינה את הצקצקנים. בראיון מהוסס ואופייני לאלאל, היא סיפרה על נטייתה המינית.

מבחן התוצאה: לא שהיציאה מהארון הפתיעה מישהו אבל הזמרת המוכשרת שמכבדת אותנו בנוכחותה באירועי גאווה שונים, נדחסה אחר כבוד לתוכנית הריאליטי האח הגדול VIP ובימים אלה היא מוציאה, כמה מפתיע, דיסק המיועד לקטנטנים.

רונה קינן

טייטל: זמרת
תאריך האיוונט: 2004 בראיון לשבעה ימים של ידיעות אחרונות

רונה קינן פרומו (צילום: עמית ישראלי)
גמרה לשמחה בקרב בלייניות המינרווה? רונה קינן | צילום: עמית ישראלי

רונה קינן היא זמרת מוכשרת שהייתה חביבת הלסביות. היציאה שלה גרמה לשמחה בקרב בלייניות המינרווה. על סוגיית חברי הקהילה המפורסמים אמרה "ברור שאני מבינה את החשיבות של זה לקהילה. מצד שני, אני מתנגדת לכל מסעות האאוטינג האגרסיביים האלה. אני לא מכירה בעניין הזה של זכות הציבור לדעת במקרה של מוזיקה פופולארית. אין ספק שההסתרה היא לא דבר בריא, בעיקר לאדם עצמו, אבל זה נראה לי כל כך יומרני לשפוט אנשים במצב הזה. אף אחד לא יודע איזה סבך משפחתי קשור לזה ומה העניינים שעומדים על הפרק ביחס לזה".

מבחן התוצאה: קינן לא הייתה איזה דוגמנית נוטפת סקס אלא זמרת מוכשרת (ויפה מאוד) שחברי הקהילה אהבו להאזין למוסיקה שלה. היציאה עשתה שירות טוב לה ולקהילה.

אסי עזר

טייטל: מגיש טלוויזיה
תאריך האיוונט: 2005 בראיון לעיתון שבעה ימים

אסי עזר הופעה רופוס ווינרט (צילום: עודד קרני)
עשה צעד אמיץ בזמן שהיה לו בעיקר מה להפסיד. אסי עזר | צילום: עודד קרני

אסי עזר שהיה באותה תקופה אליל הבנות, עשה צעד אמיץ במיוחד כשהחליט לצאת מהארון. בראיון שנתן לשבעה ימים לא היה לו ממש מה לקדם ובאותו זמן היה נדמה שבעיקר יש לעזר מה להפסיד. שנתיים לפני כן נבחר למנחה אקזיט בריאלטי שהנפיקו החבר'ה בתוכנית. הוא הפך לפופולארי ולוהט בקרב הבנות שאהבו לראות אותו על המסך לצד יעל גולדמן, מלי לוי ועפר שכטר. "כשהתיישבנו בבר הייתי בפרנויה מוחלטת" סיפר אז על הביקור בבר של גייז "ראיתי פתאום הומואים. איך הם מדברים, איך הם מתנשקים ראיתי אנשים שאני מכיר שהם הומואים, וזה בכלל היה קטסטרופה כי חשבתי מה הם חושבים עליי".

מבחן התוצאה: לאכזבתן של הנשים התגלה עזר כממתק אמיתי בקרב חברי הקהילה. הקריירה מאז רק נסקה והיום הוא מתפקד על תקן מנחה בתוכניות השוות ביותר בטלוויזיה. הוא החליט לקחת יוזמה וארגן סרט תיעודי שעשה שירות טוב להומואים שנמצאים עדיין בארון, ולאחרונה מייצג את המדינה מטעם משרד החוץ במסע הסברה בארה"ב- שם הוא מציג את סרטו.

אמיר פיי גוטמן

טייטל: זמר
תאריך האיוונט: 2007 בסמוך לצאת הדיסק  השני "דבש בכוורות"

אין תמונה
במשך שנים החזיק את נטיותיו המיניות. אמיר פיי גוטמן

כמו הרבה מפורסמים התייצב פיי גוטמן כדי לקדם את הקריירה המוסיקלית המדשדשת שלו. כחלק מההסכם הלא כתוב, ניצל יוצא להקת הבנים המפורסמת את ההזדמנות כדי לספר את מה שכבר רובנו ידענו- "אני הומו". פיי גוטמן סיפר לשבעה לילות כי במשך שנים הדחיק את נטיותיו המיניות ושיקר גם לעצמו. "במשך ארבע שנים הדחקתי את המיניות שלי לחלוטין", אמר פיי גוטמן וסיפר שאפילו שכב עם בנות, בדרך כלל בגלל "יותר מידי אלכוהול באיזו מסיבה" לדבריו.

מבחן התוצאה: פיי גוטמן יוצא מהארון, הופך למפיק פסטיגלים מבוקש, מנפק נשיקה לוהטת בפריים טיים ונישא לבחיר ליבו, ינאי פרישר, בחתונה תקשורתית בניצוחה של גילה אלמגור.

אדם

טייטל: זמר
תאריך האיוונט: במהלך סרט תיעודי שנעשה על חייו "חיים ואדם"

אדם – סוד (תמונת AVI: mako)
אליל הבנות של שנות השמונים יצא מהארון 20 שנה אחר-כך. אדם | תמונת AVI: mako

אדם היה אליל הבנות בשנות השמונים. בקולו הצרוד הרטיט והמיס את ליבן של לא מעט מנערות שגדלו באייטיז. רק 20 שנים אחרי היה מוכן אדם להתייצב ולהצהיר "אני הומו". האירוע יוצא הדופן קרה באופן רשמי במסיבה ממנה הבריזה הזמרת אילנה אביטל. אז האריך אדם את ההופעה וגילה לקהל את הסוד הגלוי. בסרט התיעודי ששודר ברשת הוא חשף זאת גם למי שלא מבקר בדרך קבע במסיבות גייז.

מבחן התוצאה: אדם השתתף בתוכנית "היכל התהילה" וזכה לקיטונות של רפש מאבי ביטר, שדאג להזכיר לקהל בבית למה חשוב לקיים מצעד.

אלון לוי

טייטל: שחקן
תאריך האיוונט: 2009 בראיון למוסף הארץ לקידום הסדרה "תמיד אותו חלום"

בדרך הבייתה פרמיירה אלון לוי (צילום: אורי אליהו)
יצא מהארון עם השתתפותו ב"תמיד אותו חלום". אלון לוי | צילום: אורי אליהו

אלון לוי היה בדרך הנכונה להפוך לרן דנקר הבא. אליל הבנות החתיך כיכב בסדרת הנוער הנפילים בתפקיד צורי ההורס. התפנית בעלילה התרחשה כשלוהק על ידי פוקס לדרמה "תמיד אותו חלום" המבוססת על שירי צביקה פיק. בראיון היציאה המפורסם אמר "חינכתי את עצמי למשטר רגשות ספרטני בעקבות שנים שבהן למדתי להסתיר ולשקר". לוי סיפר כי גילה על נטייתו להוריו כבר בגיל 21.

מבחן התוצאה: לוי נעלם מאז אותה תוכנית קצרת מועד מהפריים ואליל בנות הוא ככל הנראה כבר לא יהיה. יחד עם זאת הצהיר תחת כל עץ רענן שהיציאה מהארון עשתה לו רק טוב. עם אמירה כזו קשה להתווכח.

יהודית רביץ

טייטל: זמרת
תאריך האיוונט: 2009 במסגרת התוכנית גיבורי תרבות

אין תמונה
"אני לא בארון, אני לא גרביים". בכל זאת, יצאה ממנו ב-2009. יהודית רביץ

כמו רבים וטובים גם יהודית רביץ לקחה חלק בסדרה התיעודית "גיבורי תרבות", שעוקבת אחרי אושיות תרבות ישראלים. בתוכנית היא חשפה את נטייתה המינית שלא הייתה כזה סוד גדול.

"אני יודעת שיש כל מיני דברים שאת נורא רוצה לדבר איתי עליהם", אמרה למנחת התוכנית, "אבל אני פשוט באמת בנאדם מאוד ביישן ומאוד מאוד פרטי". בעבר אף הגיבה לשמועות כשאמרה במהלך הופעה "אני לא בארון, אני לא גרביים".

מבחן התוצאה: רביץ לא באמת חיה בצורה שונה מזאת שהתנהלה בה טרם היציאה, כך שהדבר לא השפיע על הקריירה שלה אלא רק נתן לה אוויר לנשימה והוריד ממנה כתבים נודניקים.

הראל סקעת

טייטל: זמר
תאריך האיוונט: 2010 בסרט תיעודי ששודר לרגל יציאתו לאירוויזיון

המוזיקאים (תמונת AVI: mako)
בהחלט לא מסתיר את בן הזוג מרגע שיצא מהארון, וטוב שכך. הראל סקעת | תמונת AVI: mako

היציאה המתוקשרת שכולם חיכו לה התרחשה בסרט תיעודי שנמתח כמו מסטיק ואכזב רבים. רק בסופו, הוציא סקעת משפט של "אומר-לא-אומר" וסיפר על נטייתו. "כשיהיה לי בן זוג לא אסתיר אותו בבית ואעשה מה שאני רוצה". רבים כעסו שהוא לא ניצל את עצרת ההזדהות עם קורבנות הפיגוע בבר נוער, כדי לספר על נטיותיו.

מבחן התוצאה: גדודי המעריצות והסקעתיות עדיין שומרות לו אמונים אפילו גם כשהוא ניהל זוגיות יציבה עם עידן רול, דוגמן הורס שמתפקד כעורך דין.

יהודה פוליקר

טייטל: זמר:
תאריך האיוונט: 2011 לקראת צאת הדיסק  אהבה על תנאי
יהודה פוליקר (תמונת AVI: mako)
יצא מהארון אחרי 30 שנות קריירה ואינספור ספקולציות. יהודה פוליקר | תמונת AVI: mako

אחרי 30 שנות קריירה ואינספור ספקולציות החליט הזמר הידוע לצאת מהארון. "אני לא חושב שאני יכול להתאהב באישה", אמר בראיון לעיתון שבעה לילות, וסיפר שכבר בגיל 27 גילה על כך להוריו. הוא גם ניצל הזדמנות לסגור חשבון עם הצמד אוחובסקי את פוקס "לאוחובסקי ופוקס הייתה תוכנית להוציא אותי מהארון בעצרת. סיפרו לי ועצרתי את זה. זה היה מאוד מלוכלך. אמרתי להם שהם חסרי כשרון עם תעודה". 

מבחן התוצאה: אף אחד לא באמת היה מופתע מהיציאה של הזמר הכל כך מוכשר שלא באמת היה צריך לצאת מהארון רק כדי למכור עוד דיסק.

אורנה בנאי. מזל טוב!

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?