אירועי הגאווה 2020 אמנם השתנו משמעותית לאור ההתמודדות עם נגיף הקורונה, אך למרות ובכל זאת ארגון הנוער הגאה איגי מתחיל מסורת חדשה ומרגשת: טקס פרסי "איגי LOVE"" שנערך אמש (ה') לראשונה, ובמסגרתו הוענקו פרסים לדמויות בולטות ואהובות שנבחרו על ידי הנוער הלהט"בי בישראל, המשקפות ערכים של שוויון, סובלנות וקבלה בהתאם לערכי איגי. טקס פרסי איגי LOVE הראשון שודר מזאפה הרצליה ב-mako מבית שידורי קשת, וכעת תוכלו לצפות בו ב-makoTV.

את האירוע החגיגי פתחה הזמרת, היוצרת וזוכת האירוויזיון, נטע ברזילי, עם ביצוע היסטרי ללהיט החדש שלה ״קוקו״, שמרגע יציאתו מככב במקום הראשון במצעדים. לאורך הערב המרגש הופיעו גם הראל סקעת, שהרטיט את הקהל עם השיר שלו "כולם אותו דבר", ואור עמרמי ברוקמן בביצוע מיוחד ללהיט "symphony".

טקס פרסי איגי (צילום: אור גפן)
סקעת מסביר ש"כולם אותו דבר" | צילום: אור גפן

בטקס לקחו חלק כוכבים נוספים בהם: נועה קירל, אלה לה, אסי עזר ורותם סלע. גם כוכבי הרשת המובילים בישראל השתתפו באירוע: ליאל אלי, נעמה בולשיט, רובי אברג'יל, בל אגם ועוד.

את האירוע הנחו דלית רצ'סטר וליאון שניידרובסקי. "היה סופר מרגש", מספר לנו שניידרובסקי, "איגי זה ארגון שחשוב לי ברמה האישית, בגלל החיבור שלי לנוער וצעירים. נוער הם העתיד מבחינתי והשינוי מתחיל בהם. היה כיף לראות את כמות ההצבעות וכמובן המתנדבים המדהימים".

טקס פרסי איגי (צילום: אור גפן)
מנחי הטקס דלית רצ'סטר וליאון שניידרובסקי. "היה סופר מרגש" | צילום: אור גפן

מה היה הרגע הכי מרגש באירוע?
"הרגע שהכי ריגש אותי האמת זה קטעי הווידאו המרגשים של בני נוער אמיתיים ואותנטיים, שסיפרו את החוויות האישיות שלהם והקשיים. וכמובן ההופעה של נטע ברזילי שנגעה לכולם בלב".

רשימת המועמדות והמועמדים של הטקס גובשה ע"י בני נוער, חניכי ומדריכי איגי, ארגון הנוער הגאה, יחד עם ועדת מומחים מקצועי. הזוכות והזוכים בקטגוריות השונות נבחרו בהצבעה בלעדית באתר mako על ידי למעלה מ-40,000 בני נוער מכל רחבי הארץ (ולמעלה מ-250 אלף הצבעות בקטגוריות השונות). הפרסים הוענקו בקטגוריות: מוזיקאי/ת, שיר השנה, מנחה בטלוויזיה, שחקן/ית בסדרה, סדרה אהובה, פריצה טלוויזיונית, כוכב/ת יוטיוב, כוכב/ת אינסטגרם, כוכב/ת טיקטוק וכן יוענקו פרסים לדמות להט"בית משפיעה, לרגע הגאה של השנה ולסיקור תקשורתי של הקהילה הלהט"בית בישראל.

טקס פרסי איגי (צילום: אור גפן)
נטע נותנת בראש | צילום: אור גפן

השידור התאפשר בזכות נותני החסות לאירוע: דנונה פרו ו-XL ובעזרת אגודת הידידים של איגי (foi), שתורמים לרווחתו ופעילותו של הארגון לאורך כל שנת הפעילות.

הפרסים הצבעוניים של איגי LOVE יוצרו בהדפסת תלת מימד על ידי חברת הסטארט-אפ הישראלית Cubee, שעיצבו את הפרס בהשראת הלוגו של איגי, וכללו בו את כל הצבעים של דגל הגאווה.

View this post on Instagram

A post shared by Cubee (@cubee3d) on

עופר נוימן, מנכ"ל איגי: "פרסי איגי LOVE הם בתקווה התחלה של מסורת חדשה וחשובה, שתאפשר לנוער הגאה בישראל לבחור את הדמויות, היצירות והרגעים שמסמלים עבורם גאווה, שוויון וסובלנות, בדיוק כמו הערכים שמנחיל ארגון הנוער בכל רחבי המדינה ובקרב קבוצות של נוער חרדי ודתי, ערבי וקבוצות נוער מהקהילה הטרנסית. הנוער הגאה בישראל מוביל שינוי חברתי ותפיסתי, שיישאר עמנו עוד שנים ארוכות. ממנו יוצאת הבשורה הכי חשובה של גאווה ישראלית. זו זכות גדולה להעניק בשמם ויחד איתם את פרסי ההוקרה השנתיים לשותפים שלנו ליצירת השינוי – אנשי תקשורת, במה, מוזיקה ומשחק, מתוך הקהילה הלהט"בית ומחוצה לה, שמשקפים בעבודתם וביצירתם את אותם ערכים חשובים".

טקס פרסי איגי (צילום: אור גפן)
אור עמרמי ברוקמן ממיס את הקהל כהרגלו | צילום: אור גפן

רשימת הזוכים המלאה:

נטע ברזילי - האמנית מעוררת ההשראה ביותר

אסי עזר ורותם סלע - מנחי הטלוויזיה האהובים

"התחנה" - תכנית הטלוויזיה האהובה

טקס פרסי איגי (צילום: אור גפן)
כוכבי "התחנה" מקבלים את הפרס | צילום: אור גפן

בל אגם - השחקנית בתכנית טלוויזיה

אלה לי - הפריצה הגדולה בתכנית טלוויזיה

ליאל אלי - היוטיוברית האהובה

רומי אברג׳יל - האינסטגרמרית האהובה

טקס פרסי איגי (צילום: אור גפן)
אברג'יל. האישה והאינסטגרם | צילום: אור גפן

נעמה בולשיט - הטיקטוקרית האהובה 

נועה קירל - המוזיקאית והשיר האהוב

אסי עזר - דמות להט״בית משפיעה

אור עמרמי ברוקמן - פרס איגי ♥️

טקס פרסי איגי (צילום: אור גפן)
אלה לי. נכנסה לכם ללב | צילום: אור גפן

טקס פרסי איגי (צילום: אור גפן)
נתראה בשנה הבאה | צילום: אור גפן