נמאס לכם לשלם הון תועפות על מסיבות? בימים האחרונים קמה קבוצה חדשה בפייסבוק בשם "גאווה ולא ביוקר", שמגדירה את עצמה כתנועה למען הוזלת מחירי הכניסה והשתייה במסיבות לקהילה. "150 ביף, 160 FFF, עופר 200, WE 150 - אין סיבה לשלם כל כך הרבה כסף למסיבות בשבוע הגאווה, הגיע הזמן להגיד לא!", נכתב בראש העמוד, ומארגניו מפרטים: "אנחנו קהל לא קטן שדורש מבעלי המועדונים - הורידו מחירים של הכניסה ושל השתייה, תנו לנו ליהנות ולפרגן לכם מבלי לצאת בנזק ובמיוחד בשבוע הגאווה שהמחירים קפצו לשמיים ללא הצדקה".

בעמוד, נכון לעכשיו, חברים כבר 678 משתמשים, וחלק ממארגני המסיבות כבר החלו להגיב ולפרסם בעמוד דילים, מבצעים והנחות. במקביל, ובאופן לא בלתי קשור, במוצ"ש הקרוב יושק ליין סטודנטים חדש בתל אביב בשם "קולג'" – ליין מסיבות בנים חדש כל מוצ"ש.

אין תמונה
מהמארגנים. דון שאול
הקולג' הוא ליין בקונספט חדש שבא לתת מענה מצד אחד לקהל אוהבי מוזיקת הדאנס, ומצד שני מכוון לקהל הרחב שרוצה לצאת במינימום עלויות, באמצעות תמחור מוזל במיוחד על הבר ושיווק לסטודנטים. "אנחנו מאפיינים את המסיבה כמסיבת קולג' כי המוטו שלה הוא מסיבת כיף, לא מחייבת, קרובה לבית – במרכז של המרכז (רחוב הארבעה, 5 דקות מהבימה), חינמית וכמובן - בר זול במיוחד", אומרים המארגנים. רצינו בהתחלה שזו תהיה מסיבת סטודנטים, ואפילו תכננו שרק מחזיקי תעודת סטודנט יזכו להנחות בבר, אבל בסוף החלטנו לעשות כיף וטוב לכולם".

הז'אנר המוזיקלי שיאפיין את הליין, במילה אחת - דאנס. "אנחנו נמצאים בתקופת פריחה מטורפת של מוזיקת דאנס במספר סגנונות, אבל בעיקר של היורודאנס – אותו דאנס מקפיץ, פופי, מסחרי ומרים של זמרים ויוצרים כמו פיטבול, ריהאנה ובריטני. לצד היורודאנס יש עליה בעיקר בחורף האחרון של דיפ האוס מסחרי ומגניב, וכמובן שמפיקי פרוגרסיב כמו אביצ'י, אפרוג'ק, קאלווין האריס ודיוויד גואטה מצטרפים לחגיגה (ולמעשה שולטים בה)".

אין תמונה
על העמדה: די ג'יי יניב סולומון

"יש דרישה למוזיקה הכיפית הזו שמטריפה את העולם ואפילו כבשה מעוז מאוד נוקשה ושמרני ביחס לדאנס – אמריקה. אנחנו רוצים לספק את המוזיקה הזו לקהל ולספק אותה בעצימות גבוהה. כמובן שיהיה גם פופ קצת יותר רך בתחילת הערב אך מהרגע שהביטים יחלו לעלות נשאר בדאנס שהוא למעשה הפופ של היום ואפילו נטפס קצת לצלילי טומורולנד".

העובדה שהליין נפתח ממש עכשיו היא בהחלט לא מקרית, לפי המארגנים: "הקיץ מגיע ואיתו לא רק מזג אוויר של לצאת מהבית, אלא גם מבול של להיטים דאנס, כשהמצעד ממש מעבר לפינה ואיתו מגיעה גם התיירות הגאה. אנחנו מציעים דרך כיפית לסיים את השבוע עם מוזיקה טובה וקהל איכותי, וכל זה בעלות מינימלית - אם בכלל".

עוד ב-mako גאווה: