אחרי הכנות של חודשים, תפירת השמלות, האיפור ועבודה על הכוריאוגרפיה, נאצלו מלכות הדראג של תל אביב להוריד את המייק אפ ולהחזיר את השמלות לארון - אירועי הוויגסטוק הופסקו באמצע ונדחו לפעם אחרת בשל מזג האוויר.

הפסטיבל, שהיה אמור להיערך בתל אביב ביום שישי האחרון כחלק מאירועי סיום הקיץ של תל אביב - ENDLESS SUMMER, הופסק על ידי המשטרה בשל הגשם שהחל לרדת בדיוק בשעה 12:00 ומשום הסכנה הבטיחותית למלכות הדראג. מאות החוגגים שהגיעו ייאלצו לחכות לשנה הבאה או למועד הופעה חדש שייקבע.

לא הפעם הראשונה שהפסטיבל מופסק

זו לא הפעם הראשונה בה הפסטיבל מופסק באמצע: בפעם הקודמת שהחליטה המשטרה על הפסקת האירוע, היה זה בשנת 98' ולא בשל מזג אוויר - אלא עקב הומופוביה. באותה השנה התפתח עימות אלים עם כוחות הביטחון שניסו לפזר את באי הפסטיבל לאחר כניסת השבת ועטו כפפות גומי בגלל חשש לא מבוסס להידבקות ב-HIV. לאחר העימות יצאה צעדת מחאה מגן העצמאות לכיכר רבין, ובסיומה הונף דגל גאווה למרגלות בניין העירייה. כמה שבועות לאחר האירוע התקיים מצעד הגאווה הראשון בתל אביב והצועדים בו שיחזרו את המסלול בו צעדו אנשי הקהילה הגאה לאחר מהומות "וויגסטוק". בשנת 2002, הופסק פסטיבל ה"וויגסטוק" עקב מחסור במשאבים.

פסטיבל הוויגסטוק מוקדש להעלאת המודעות ל-HIV ולאיידס והתקיים במסגרת ENDLESS SUMMER, אירועי סיום הקיץ של הקהילה הגאה.
מקור ה"וויגסטוק" בארה"ב - שם הפך לחלק אינטגרלי מהמסורת האמריקאית הגאה, מיד עם לידתו בניו-יורק באמצע שנות השמונים. מדובר בפסטיבל דראג צבעוני שפונה לקהילה הגאה והפך עם השנים למוקד משיכה לכלל הציבור. בהשראת ה"וויגסטוק" המקורי, נולדו בעולם אירועי מחווה גדולים דומים כשהבולטים ביניהם התקיימו בגרמניה ובישראל.

מי שהביא את הפסטיבל לארץ באמצע שנות התשעים הייתה "בלה דואגת", שלימים הפכה לזרוע ההסברה של הוועד למלחמה באיידס בקרב קהילת הלהט"ב. בשנים הראשונות לאחר עלייתו ארצה, ה"וויגסטוק" שימש בעיקר כמוקד לגיוס כספים שיבטיחו את המשך הפעילות של "בלה".  

בשנה שעברה, לאחר 8 שנות היעדרות החזיר הוועד למלחמה באיידס בשיתוף עיריית תל-אביב והמרכז הגאה את פסטיבל ויגסטוק כחלק מסופשבוע Endless Summer. סופשבוע זה שנועל את אירועי הקיץ נערך במסגרת הפרויקט Tel-Aviv Gay Vibe לעידוד התיירות הגאה בת"א.

השנה, כאמור, הופסק הפסטיבל באמצע, עקב מזג האוויר. דקל לזימי לב תפס עוד רגעים מאחורי הקלעים של הוויגסטוק שלא היה.>> היכנסו ותיהנו מכתבות נופסות בערוץ הגאווה

>> לקבוצת הפייסבוק של mako גאווה כבר הצטרפתם?