דגל גאווה מקרוב (צילום: USGirl, Istock)
גאווה נשית | צילום: USGirl, Istock
ביום שבת יפגשו מיטב התקליטניות של ישראל בערב שכולו על טהרת המיקס הנשי. את הערב יפיקו ענת ניר ודנה זיו בפעם העשירית. לרגל האירוע הגדול, ערכנו הצבעה בקרב הגולשים והגולשות על התואר המכובד: חמש ה"SHE.J'S" של ישראל.

תמי ביברינג, נתי ניב, טל ארגמן, גלית גרינר, טל ארגמן ודיאנה UP הן החמש שנבחרו על ידכם כתקלטיניות הבולטות בסצנה המקומית הפורחת. בין היתר, חמש מהגולשות גם זכו בכניסה למסיבה, שתתקיים בשבת הקרובה במועדון הבלוק.

עם זכייתן בתואר הנחשב, בדקנו מאיפה הן שואבות את ההשראה, מה החלום שלהן ומהי הנקודה בה הרומן שלהן עם עולם המוזיקה החל?

נתי ניב

מהו החלום או השאיפה המוזיקלית שלך?
להיות ברמה של דויד גואטה, לעשות רימקסים. נניח, נתי ניב פיצ'רינג מדונה. להיות מפורסמת עם היצירות שלי ולהרקיד ולשמח את כל העולם. וכמובן להמשיך עם החתונות, שזה לשמח מהלב.

מהי ההשראה שלך?
בעולם - ביטלס, אריטה פרנקלין, אלניס מוריסט, סטינג, ג'ימס בראון. גרוב וסול. בארץ - אברהם טל, הדג נחש, קרולינה, תמר אייזנמן.

מה פריצת הדרך שלך, הנקודה שאליה את מסתכלת אחורה ואומרת: "שם זה התחיל"?
יולי 2008 מסיבה בחוף הצוק בתל אביב, עשינו מסיבה שאיכשהו הגיעו כ-500 איש. הבאנו דיג'ייז שלא הצליחו להרים את המסיבה ופשוט הייתי צריכה לקחת את זה לידיים שלי וככה הבנתי שזה משהו שהולך לקרות.

אין תמונה
רוצה להיות כמו דויד גואטה - נתי ניב

טל ארגמן

מהו החלום או השאיפה המוזיקלית שלך?
השאיפה המוזיקלית שלי היא לעסוק עוד ועוד במוזיקה ושתמיד היא תהיה חלק גדול מחיי, לערוך ולשדר ברדיו כמה שיותר ולהגיש פינות מוסיקה בטלוויזיה. אני גם חולמת יום אחד לחזור לנגן על פסנתר ואולי גם ליצור מוזיקה משלי בהמשך.

מהי ההשראה שלך
?
ההשראה המוזיקלית שלי היא המוזיקה ששמעתי בשנות נעוריי והמועדונים שהייתי יוצאת אליהם כשגיליתי עד כמה אני אוהבת מוזיקה אלטרנטיבית וניו ווייב. זו הפכה לאהבה כ"כ חזקה, שנצרבה עמוק בחיי ועדיין משפיעה עליי בכל דבר שאני עושה.

מה פריצת הדרך שלך, הנקודה שאליה את מסתכלת אחורה ואומרת: "שם זה התחיל
"?
מאז ומתמיד נמשכתי לתחום העריכה המוזיקלית. בחטיבת הביניים הייתי מקליטה לעצמי תכניות רדיו, ובהמשך עורכת לכל החברים ולעצמי קסטות לשמוע באוטו ובבית. זו הייתה ההנאה הכי גדולה שלי.
כשהתחלתי ללמוד תקשורת במכללה למנהל, הכרתי את צח זמרוני שהפך לדמות מאוד יקרה ומשפיעה בחיי, למדנו רדיו וביחד התחלנו לשדר תכנית אייטיז בשם 1984 ברדיו הסטודנטים 106 אף אם.

משם צח העלה את הרעיון לעשות ליין מסיבות (1984) שבו נתקלט, הגעתי לשם עם כל הדיסקים שלי מהילדות, וניגנתי כאילו לעצמי את כל המוסיקה שאני אוהבת. קיבלתי הרבה תגובות מאנשים שהיו שם והתחברו וזה כ"כ ריגש אותי. באותו הרגע הבנתי שאוקיי, יש על מה לדבר. אני אמשיך עם זה.

אז תודה לכל מי שתמך, התחבר, התרגש וריגש אותי לכל אורך הדרך, זה בהחלט נותן המון כוח להמשיך.

טופ 5 שי ג'יי טל ארגמן (צילום: תום זואילי)
מקווה שהמוזיקה תמיד תישאר חלק מחיינו. טל ארגמן | צילום: תום זואילי

גלית גרינר

מהו החלום או השאיפה המוזיקלית שלך?
חלום שתמיד היה לי ועדיין קיים הוא לתקלט בארה"ב בכל סצנות הנשמה, סצנות שחיות את ה-Fאנק וה-Soul , ואם אפשר, אז גם לתקלט בהופעה של אריקה באדו המדהימה.

מהי ההשראה שלך
?
הכי בסיסית ויסודית, ההורים שלי ששמעו המון מוזיקה בבית והפכו אותה למשהו טבעי. השני שהשפיע הוא אריאל תגר (KALBATA), די ג'י בחסד ומפיק מצוין. מבחינתי זו שאיפה ואתגר לתקלט כמוהו בכל המובנים. אלה גוטמן כאישה, כחלוצה כזאת שעשתה את זה כפריצת דרך לנשים אחרות וגרמה לי להבין שגם אני יכולה לעשות את זה.

איש יקר נוסף שהשפיע עלי הוא העורך הראשי של קול הקמפוס בתקופתי, אורי בנקהלטר, חשף אותי להמון כיוונים מוזיקליים.

מה פריצת הדרך שלך, הנקודה שאליה את מסתכלת אחורה ואומרת: "שם זה התחיל
"?
ניגנתי בכל הקמפוס בשנת 2003 וידעתי ששם אני מתחילה משהו חדש, חשיפה לעולמות אינסופיים והבנה אחרת של מוסיקה. לקראת סוף 2005 התחלתי לנגן בשסק ובאברקסס, וזו הייתה סוג של הוכחה ללימוד שלי.

אין תמונה
חולמת לתקלט בסצנת הנשמה בארה"ב. גלית גרינר

תמי ביברינג

מהו החלום או השאיפה המוזיקלית שלך?
הייתי רוצה לנגן במצעד הגאווה בברזיל, או בכל אחד מהמועדונים שם. גם מקסיקו תופס. גם ניו יורק.

מהי ההשראה שלך?
השראה מוזיקלית: יואב ארנון, מיס קיטן, פיצ'ס,
masters   at work ועוד רבים וטובים.

מה פריצת הדרך שלך, הנקודה שאליה את מסתכלת אחורה ואומרת: "שם זה התחיל"?
נקודת הפריצה בקריירה- סופר זאוס, חנות המוזיקה בה עבדתי, ובה נתקלתי בפעם הראשונה בעמדת תקלוט ובציוד תקלוט. שם גם הכרתי את יואב שלימד אותי להתעסק בזה קצת ושם גם פגשתי את אורי בנקהלטר, העורך המוזיקלי של רדיו 106 FM בזמנו,
 ששכנע אותי להירשם ללימודי תקשורת כדי שאוכל לשדר תוכנית ברדיו זה.

משם הכל התגלגל - תקלוט ראשון במסיבת קול הקמפוס בדינמו דבש ז"ל, תקלוט ראשון עם קוטנר וצח בירושלים ותקלוט קבוע ראשון בבר המנרווה ז"ל.

דיאנה  up

מהו החלום או השאיפה המוזיקלית שלך?
החלום שלי זה להפיק פסטיבל ברנינג מן בארץ.

אין תמונה
חולמת לנגן במצעד הגאווה בברזיל. תמי ביברינג

מהי ההשראה שלך?
אני מושפעת מהמון אמנים בכל מיני תחומים מוזיקאליים ובאמת קשה לי לשים את האצבע נקודתית על מישהו יחיד. זה משתנה לפי תקופות ולפי עניין.

אוכל לומר שבתקופה הנוכחית אני חוזרת להתרגש מהמוזיקה והשירה של קרולינה. שמחתי מאוד לגלות את היצירה המפתיעה של ,solomun ובין התקליטנים בארץ, מי שהכי עושה לי את זה הוא די ג'יnativ zeevi התותח שמופיע קבוע בימי שני בברקפסט בליין הקליקה.

מה פריצת הדרך שלך, הנקודה שאליה את מסתכלת אחורה ואומרת: "שם זה התחיל"?
פריצת הדרך שלי הייתה קודם עניין פנימי ואחר כך חיצוני. לפני כשנתיים, קלטתי שלא נתתי עדיין את כל הלב שלי לעבודה שלי והרגשתי באופן ברור מאוד, שאם לא אתן את המקסימום כדי לקדם את עצמי, אני אשב יום אחד בבית ואצטער על זה.
מיותר לציין שהמחשבה הזאת נתנה לי בעיטה בתחת ועפתי קדימה כדי למצוא את המקום שמגיע לי בסצנה. בקיץ 2011 הכרתי את מפיקי מסיבות הטבע MISHPUHA PROD, והם קיבלו אותי כרזידנט בהפקות שלהם, כל פעם 1000 איש, בלוקיישנים מהממים בטבע.

החיבור איתם פתח לי כיוונים חדשים של מפגש עם קהל צעיר ורענן, שפתוח למוזיקה אלקטרונית שהיא cutting edge. זה חלק חשוב מאוד מהייעוד שלי כדי ג'י - לפזר סאונדים חדשים, שנובעים דרך האמנים והיוצרים, ומגיעים אלינו, הדי ג'ייז, שניקח אותם הלאה לקהל הצמא, להרוות אותו בצלילים ובמקצבים ובשמחת חיים.

אין תמונה
חוזרת להתרגש מהמוזיקה של קלורינה. דיאנה UP

>> האדרת נשים: תחרות השי.ג'ייז יוצאת לדרך

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

>> חמישים הגאים והגאות של 2011

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> אוויטה אהובתי: הבר התל אביבי חוגג 7 שנים