>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

דונה מרטין ודרעק (צילום: תום זואילי)
שיתוף פעולה מוצלח. חוגגים בדרעק ובדונה מרטין | צילום: תום זואילי

אם יש דבר שכולנו מתגעגעים אליו מתקופת התיכון, חוץ מלשיעורי הספורט שכל החתיכים מתאמנים בגופיות לבנות ונוטפות זיעה וליורי, אב הבית החייכן, זהו החופש הגדול. ומכיוון שכבר למעלה משלוש שנים לא יצאתי לחופשת קיץ בת חודשיים החלטתי ללכת הכי קרוב שרק אפשר.

אושר סבג, אימרי קלמן ויונתן ונונו חברו יחדיו למסיבת האיחוד הראשונה של ליין ה"דרעק" וה"דונה מרטין" והשיקו בסוף השבוע יחדיו בצעד נועז מסיבה מרעננת לפתיחת ה"חופש הגדול".

המיקום

אין תמונה
ההזמנה למסיבה

למרות התגובות הקטנוניות ששמעתי ממספר אנשים, מדובר באחד המועדונים המוצלחים במדינת תל-אביב. בלב המוקד התקשורתי כשהאריתראים והסודנים רבים על תעודות פליט, נמצא לו בקומה התחתונה בתחנה המרכזית החדשה מועדון גדול ומרווח עם אמצעי תאורה מתקדמים וצבעוניים.

לפרועים מבינכם שאוהבים להתערטל מול הקהל הרחב, קיימת במה רחבה עליונה שנפתחת במהלך הערב, בר רחב ופעיל והחשוב מכל: אזור נפרד לעישון אליו מפנים באגרסיביות מאבטחי המקום כל "עבריין עישון" שרק מנסה להוציא סגריה במועדון הססגוני, וכל זאת אני אומר בלב שלם בתור מעשן: חזק ואמץ!

התור בכניסה

דונה מרטין ודרעק (צילום: תום זואילי)
אושרי ואימרי. מביאים טעם טוב למסיבה | צילום: תום זואילי

לקראת השעה 1:00 לערך, עדיין היה תור מכובד בכניסה. אמנם לא כמו התור לפתיחת ה- forever 21 בקניון עזריאלי, אבל נאלצת לעמוד מספר דקות בכניסה. כאשר העמידה בתור לא עוברת את רף 10 הדקות מדובר בזמן ממוצע שמאפשר לך לעשות בראש את ההתנתקות מהעולם החיצון ולהתחבר ליצר הפרוע שבך, ביקורת בונה – להוסיף עוד קופה לכרטיסים.

המחיר

50-70 ₪ לפני השעה 1:00, 70-60 ₪ אחרי השעה 1:00.

ישנה אפשרות לרכוש כרטיסים במחירה מוקדמת באתר ההיכרויות וחיי הלילה "אטרף" וכך לתפוס שתי ציפורים במכה אחת: גם כרטיס למסיבה וגם פרטנר לוהט להמשך הערב.

קהל היעד

בתוך המועדון נוצר איזון עדין בין הקהל הגיק של ה"דונה" לקהל השיק של ה"דרעק". לאוהבי הלוק האשכנזי - מדובר בגן עדן של ממש. לאלו המחפשים פנים חדשות, הליין לא מספק את האפשרות ואפילו משעמם במקצת: אותם חברי הקהילה, אותם הפרצופים המוכרים ויחצ"ני המסיבות המעורבבים. למי שמחפש ריגושים והתפתחות בעלילה - צפויה אכזבה רצינית.

דונה מרטין ודרעק (צילום: תום זואילי)
יונתן ונונו מה"דונה" ביחד עם קרן דותר | צילום: תום זואילי

קוד הלבוש

גופיות פתוחות בצדי הגוף, פלסטיק-דול על כל גיי תל אביבי שמכבד את עצמו בתור פריט חובה בארון ובכדי להשלים את מראה ״יצאתי מהבית ולא היה לי כוח להתלבש ועדיין אני סקסי בטירוף״ מכנסון קצרצר כיאה ללילות הקיץ נוטפי ההורמונים. 

הפלייליסט

די ג'יי קרן דותן מה"דונה" ודי ג'יי דלית רצ'סטר הפגינו שיתוף פעולה מעורר השראה: בזכות אינטליגנציה מוזיקלית גבוה הוכיחה די ג'יי דותן שפעם היה כאן הרבה יותר טוב, בסט ניינטיז איכותי ורלוונטי שרק מציף ומעלה בך געגועים לימיו הטובים והמוצלחים של ערוץ הMTV-. ישר אחריה די ג'יי דלית רצ'סטר, שלא נתנה לקהל הרוקד ולו דקה תמימה של מנוחה, עלתה בסשן פופ איכותי שיכולת לרגע לשכוח ששמעת רק הבוקר את אותם השירים בגל"צ וזאת בזכות בנייה מדויקת של הפלייליסט. JUDAS מעולם לא נשמע יותר טוב.

דונה מרטין ודרעק (צילום: תום זואילי)
דלית רוטצ'סטר מרימה | צילום: תום זואילי

ערך מוסף 

באזור העישון פיקדו על המוזיקה איל ונד ובנקה ובעזרת סט ארוך של מוזיקה אלקטרונית ונגיעות פופ התגלה פאן חדש לגמרי במסיבה ואזור העישון הפך לאטרקטיבי לא פחות מהרחבה המרכזית. בחלק מהזמן אתה יכול לעמוד בדילמה של ממש באיזה מבין שני החללים לבחור רק כדי שלא תפסיד קטע מוזיקלי טוב, בכל זאת מדובר בקהל הישראלי שרוצה להרוויח כמה שיותר.     

אירוע בלתי נשכח 

כנראה הבחור האחראי על הכניסה במסיבה לא שמע על הפתגם הסיני העתיק, שאומר: כולנוש ווים, כולנו בני אדם. כך, כאשר עומדים כמה עשרות אנשים בתור למסיבה ומרחוק אדון אלון ליבנה, זוכה הפורמט הישראלי של סדרת הטלוויזיה "פרויקט מסלול" ומעצב שמלות מוכשר, מנופף לו באלגנטיות מסוף התור ומבלי להניד עפעף, הסלקטור מעביר אותו ועוד שלל ברנז'ה תל אביבית ואנשי הביצה הגאה. אתה מוצא את עצמך עומד ברגשי נחיתות ודחייה נוכח הסיטואציה. כנראה הליין לא מיועד לפשוטי העם, ואם כן אולי כדי לסמן את מעמד האצולה במדבקת כוכב.

לסיכום

אפשר להכריז על שיתוף הפעולה בין שני הליינים כתחילתה של ידידות מופלאה, אם כי למחפשים הרפתקאות וריגושים הליין פחות ידבר וכדאי למצוא אירועים פחות סולידיים. עם כמה נקודות חיזוק ופתרונות לוגיסטיים, כמו קופה נוספת או תור נפרד ליחצ"נים ולפליטי ריאליטי שכנראה פשוט לא יכולים לסבול את הרעיון העממי של לעמוד בתור כאחד האדם.

מעבר לכך נוצר ערב ססגוני ותוסס, גדוש באלמנטים מוזיקאליים שונים וכמובן נוכחותו של יונתן ונונו ההורס, שאת מספר הטלפון שלי יכול לקבל כל עת דרך המערכת. כולי תקווה שרק יצליחו, כל ליין במגרשו הביתי, לשמר את האווירה הצבעונית שנוצרה במועדון. כן ירבו.

>> האנימל פארטי מבקר בגלאם-או-רמה